З маркетингу в автори романів. Як український маркетолог стала автором роману і підкорює Amazon

– Добрий день, Аліна. Дивлячись на ваші сторінки у соцмережах, складається враження, що ви – модель.

– Ні, я не модель (сміється). Вірніше, в якійсь мірі я – модель, але всі мої фото – це лише для душі. Головна моя пристрасть – тексти.

– Коли зрозуміли, що головна пристрасть – тексти?

– Мені було 10 років. Коли отримала грамоту за розповідь на тему: «Яким я бачу світ у 2050 році», зрозуміла, що творчості в моєму житті буде багато.

– Так і вийшло?

– Так. П’ять років тому я почала займатися копірайтингом на фрілансі. Писала тексти для сайтів. До слова, я і зараз пишу тексти для бізнесу, займаюся просуванням в соцмережах. Часу для творчості завжди не вистачало. Ось, тільки в кінці 2018 року з’явився мій перший роман англійською мовою. Це було несподівано навіть для самої себе, так як я планувала написати навчальну книжку з копірайтингу. Іноді все йде не за планом (посміхається).

– Складно «переключитися» з текстів для бізнесу на теми сердечні?

– Ні. Для мене – простіше простого. Я можу зараз, наприклад, писати комерційну пропозицію для серйозного бізнесу, а через годину я вже пишу роман.

– А муза?

– Ніколи не чекаю музу. Сідаю і починаю писати. Текст сам якось з’являється і проблем з натхненням немає.

– Розкажіть про свій перший роман.

– Я почала його писати в 2014 році. Так, і закінчила тільки в 2018 році першу частину. Чому так довго? Не знаходила вільного часу для творчості. Маркетинг був на першому місці. Роман, до речі, написаний російською мовою і вже перекладачеві я віддала текст для перекладу на англійську. Коли думала над назвою, відразу спало на думку: «Дай мне знать, если все еще…». Я навіть не обирала “між і між». Відразу зупинилася на цій назві.

– Легко було опублікуватися новому автору на Amazon?

– Сам процес публікації книги дуже простий. А ось нюанси я вивчала за два місяці до моменту розміщення свого роману. Там дуже багато моментів, про які важливо знати авторам-початківцям. Наприклад, Amazon дає можливість робити безкоштовну роздачу свій книги. Є 5 днів (на кожні 90 днів) і їх можна використовувати відразу всі або розділити. На момент безкоштовної роздачі потрібно «бити» в усі дзвони, щоб твою книгу завантажили і написали відгук. Це підвищує рейтинг книги. У період безкоштовної роздачі свого роману я, практично, не спала ночами, так як багато спілкувалася з книжковими блогерами з Америки. Я була приємно здивована, скільки блогерів підтримало мене: писали привітання, розміщували інформацію про мою книгу на своїх сторінках в соціальних мережах. Я щиро вдячна кожній людині.

– А чи можна десь почитати вже роман російською мовою?

– Так, роман опублікований на Літрес і на Amazon. «Дай мне знать, если все еще…» Алина Кривенец.

– Чому відразу опублікували роман англійською, але «приховали» російську версію?

– Чесно? Було страшно. Розмістити свою книгу – це як «оголитися» перед усіма. А ось англійською мовою я не боялася розміщувати. Не знаю, це щось на рівні підсвідомості. І було цікаво, як сприймуть книгу англійською в Європі, Америці, Канаді. З Америки, до речі, мені написав один книжковий блогер. Сказав, що йому дуже подобається мій стиль і уточнив: «А це точно фінальна версія?». Виявилося, там були помилки. Хоча, переклад робився професіоналом і після текст вичитував носій мови. Блогер вніс правки в роман безкоштовно, так як книга йому дуже сподобалася.

– Так ваш роман – автобіографія?

– Нехай це залишиться таємницею (посміхається). Але так. Там є моменти з мого життя. Це правда.

– Що далі: маркетинг, творчість, модельний бізнес? Якщо ви не проти, ми розмістимо в інтерв’ю кілька ваших фото.

– Розміщуйте, звичайно. Мені нема чого приховувати. Всі мої фото в відкритому доступі в інстаграм @alinakryvenets. А далі: творчість і маркетинг. Творчість на першому місці, але це не означає, що я повністю йду з маркетингу. Зараз хочеться більше часу приділити творчості. До речі, скоро буде готовий мій другий роман. Кардинально інший за настроєм, і, можливо, він буде екранізований.

Алина КривецАлина КривецАлина КривецАлина Кривец

– Екранізація роману – мрія будь-якого письменника. Нехай все буде так! І чекаємо ваш другий роман на сторінках і екранах.

– Дякую. Попереду – багато цікавого і своєю творчістю обіцяю приємно дивувати завжди.

Схожі повідомлення