Як набрати перегляди на YouTube і як розкрутити відео

SEO-спеціаліст, директор компанії SEOQUICK

Сайт відеохостингу YouTube – це не тільки спосіб розважитися, а й інструмент для заробляння грошей. Google отримує сотні мільйонів прибутку від розміщення реклами у відеороликах і щедро ділиться нею з власниками успішних каналів. Але щоб виплати досягли відчутних розмірів, необхідно розкрутити свій канал, набрати якомога більше переглядів і передплатників.

Как набрать просмотры на YouTube

Створення якісного контенту

Головним фактором, який впливає на популярність каналу або відео у користувачів, є цікавість чи корисність самого ролика. Дати універсальну пораду з приводу створення цікавих відео навряд чи можливо. Кожен відеоблогер знаходить власну нішу і спосіб спілкування з передплатниками.

Аналіз популярних зараз роликів на YouTube дозволяє виділити кілька основних напрямів створення контенту:

 1. Публікація інтерв’ю і думок відомих людей. Почати можна з інтерв’ювання самого себе або експертів в якійсь конкретній області. Хороші результати дає запис ролика з уже розкрученим блогером. Головне, щоб розповідь викликала інтерес у цільової аудиторії.
 2. Керівництва та інструкції. Один з найпопулярніших видів контенту, який легко набирає перегляди. В інструкції можна записати способи використання гаджетів або програмного забезпечення, стандартні і нестандартні методи вирішення побутових проблем. Плюс такого підходу ще й в тому, що подібні керівництва знімати простіше і дешевше інших видів роликів.
 3. Огляди. Статистика показує, що сучасні покупці при виборі продукції орієнтуються не стільки на текстові, скільки на відеоогляди. Тому подібні ролики популярні на YouTube. Головне – бути об’єктивним і виділяти реальні плюси і мінуси предмета, що оглядається.
 4. Цікаві історії. Ролики в стилі сторітеллінга, супроводжуваного красивими кадрами, скриншотами і графіками, також швидко набирають перегляди і привертають передплатників на канал. Необхідно вибрати сферу, яка буде цікава великій кількості людей або конкретній цільовій аудиторії.
 5. Розважальні відео. Подібний контент займає перше місце за популярністю у відвідувачів відеохостингу YouTube. Тут складно виділити конкретні напрями, так як поняття «розвага» сильно різниться від віку, статі, соціального стану та інших факторів. Кращий варіант – вибрати конкретну ЦА і робити ролики саме для неї. Наприклад, дитяче відео або ролики для жінок.

Щоб зрозуміти, чи буде користуватися відео популярністю у відвідувачів, необхідно відповісти на два основних питання:

 • Чи є запропонований контент цікавим і / або корисним?
 • Стали б ви не тільки дивитися відео на сайті, але і ділитися ним в соціальних мережах?

З приводу формату відео зараз ніяких обмежень немає. YouTube може коректно відображати будь-які ролики, тому вжити додаткових зусиль для приведення їх у відповідність до вимог хостингу немає. Однак з огляду на технічні особливості сучасних планшетів, смартфонів, телевізорів і моніторів кращим форматом продовжує залишатися відео зі співвідношенням сторін 16 на 9.

Оформлення каналу і відео

Навіть якісне відео не набере достатньо переглядів, якщо не докласти зусиль до його правильного оформлення. Для цього необхідно виконати наступні дії:

 1. Вибрати правильну назву ролика. Заголовок повинен відображати його суть і, по можливості, містити ключові слова. При цьому не потрібно робити назву занадто довгою, тому що вона не поміститься в виділеному для нього місці на сайті.
 2. Зробити якісний опис. У ньому має бути відображено зміст відео таким чином, щоб мотивувати користувача до перегляду. В описі обов’язково потрібно використовувати ключові слова, можна вставляти посилання на інші ролики або сайти. Воно дозволяє людям знайти ваше відео через пошук відеохостингу і залучити нових передплатників.
 3. Теги. Як теги повинні бути використані тільки ключові слова, які підбираються за допомогою сервісів Яндекс або Google. За ним пошукова система розміщує ролики у видачі або в розділі «Рекомендоване».

Безкоштовні та платні способи накрутки переглядів

Відеохостинг YouTube популярний не тільки у споживачів контенту, але і у виробників роликів. Щодня на сайт викладаються тисячі креативних відео, особливо в популярних нішах, тому домогтися популярності для свого ролика досить складно. Особливо в тому випадку, якщо кількість передплатників на вашому каналі ще невелика.

Існують безкоштовні і платні способи збільшення переглядів роликів. Плюсом першого варіанту є відсутність витрат на просування контенту і збільшення передплатників. Однак цей метод займає багато часу і вимагає значних зусиль з боку власника каналу. Платні дозволяють домогтися потрібних цілей швидше, але вимагають фінансових витрат. І іноді досить значних.

Для початку зупинимося на декількох способах, які допомагають просувати канал і, відповідно, збільшувати число переглядів роликів:

 1. Постійне додавання нових відео. Незалежно від того, скільки людей підписані на канал і скільки з них дивляться ваші творіння, слід постійно додавати ролики. В іншому випадку можна втратити вже наявну аудиторію. Рекомендується додавати відео з встановленою періодичністю. Наприклад, раз в два дні або по п’ятницях і т. п.
 2. Коментарі під відео. YouTube лояльно ставиться до роликів, які коментуються користувачами. І просуває їх в пошуковій видачі і рейтингах. Тому можна прямо в ролику просити глядачів коментувати матеріал. Також можна залишати свої коментарі під відео інших користувачів і просити їх прокоментувати ваше. Це допоможе збільшити перегляди контенту.
 3. Соціальні мережі. Для просування каналу і конкретних відео можна використовувати соціальні мережі, спеціалізовані сайти і форму. Рекомендується підбирати майданчики, які відповідають тематиці відеоконтенту. Це дозволить залучити більше користувачів без оплати послуг спеціалізованих компаній.

До платних способів накрутки відноситься використання спеціальних сервісів, які займаються цими питаннями. Оплата їх послуг здійснюється за кожні 1000 переглядів. Можливе замовлення переглядів і / або передплатників. При цьому рекомендується вибирати ті сервіси, які не просто збільшують перегляди, а й забезпечують «утримання аудиторії». Тобто коли ваш ролик переглядають не протягом 2-3 секунд, а до кінця або на 70-80%. Це збільшує лояльність Google до вашого контенту і сприяє просуванню.

Висновок

Створення роликів на YouTube, збільшення їх переглядів і передплатників на каналі – складний процес, який вимагає значного вкладення зусиль, а в більшості випадків і грошей. Однак вкладені кошти добре окупаються і продовжують приносити істотний дохід в подальшому.

Схожі повідомлення