20 фактів про найпопулярнішу соцмережу Фейсбук

Фейсбук – одна з популярних соціальних мереж в світі і в Україні. Дата її заснування 2004 рік. Спочатку майданчик створювався для електронного каталогу імен, прізвищ та фотографій студентів Гарварда.

Засновниками сайту варто вважати: Марка Цукерберга, Дастін Московіц, Едуардо Саверіна і Кріса Хьюза. У той час, вони ще не знали, що їх маленький проект набере таких масштабів і стане соціальною мережею світового класу.

Сьогодні Фейсбук користується більше 1 мільярда людей, тому ми підібрали

ТОП фактов о фейсбуке

Найцікавіші факти з життя цього майданчика:

1. Фейсбук займає третє місце серед найвідоміших сайтів світу, за своєю популярністю. Він лише трохи відстає від Google і Youtube. Особливим попитом користується мобільний додаток.

2. Facebook підтримує більше 70 мов світу, а родзинкою проекту є: піратська мова і перевернута мова. Така опція буде цікава для любителів жартів і поціновувачів справжнього гумору.

3. Beacon – рекламна система створена Фейсбук, з її допомогою збиралися відомості про всіх користувачів, а саме про те, які сайти вони відвідують. Аж до 2009 року громадськість не знала про її можливості, але після судового позову система припинила своє існування.

4. «Патнем» – вірус, який був створений в 2006 році і доставив безліч проблем сайту. Його творцем є студент Кріс Патнем.

5. Існування сторінки користувача після смерті може тривати, якщо він залишив рекомендації своїм рідним або друзям. В налаштуваннях системи є спеціальна комірка з вибором Хранителя.

6. За весь період існування Фейсбук, його багато разів намагалися викупити найбільші корпорації: Microsoft, Google, Yahoo. Однак Цукерберг пропонував таку вартість, що у покупців різко пропадало бажання купувати дорогу мережу.

7. Коли з’явився цей стартап, він мав назву: thefacebook.com, але з часом творці Фейсбуку відмовилися від приставки «the».

8. Першими зареєстрованими компаніями на майданчику Facebook є: Apple, Microsoft, Intel, Amazon.

9. М. Цукерберг відмовився вводити кнопку «Dislike» на свій сайт, на нього не подіяли ні скарги, ні погрози користувачів.

10. Свою першу появу опція «Like» варто віднести саме Фейсбуку. Вона давала зрозуміти користувачам, що їх фото або запис сподобалася.

11. Чому на фейсбуці переважає синій колір? Все дуже просто – головний розробник сайту (М. Цукерберг) є дальтоніком і може ідеально сприймати, і розрізняти тільки палітру синього кольору.

12. Саме на цьому сайті вперше отримало життя слово «Unfriend». У перекладі воно означає «прибрати з друзів».

13. Спочатку на Фейсбуці планувалося використовувати фото тільки для аватарки, але з часом, під тиском обставин і впливом Шона Паркера було прийнято рішення дозволити розміщувати свої фото на ресурсі.

14. У 2012 році Фейсбук набуває найвідомішу мережу Instagram.

15. В Австралії повістки до суду приходять на профіль користувача і їх ігнорування – карається.

16. На сайті можна не тільки спілкуватися, але й грати в онлайн-ігри, більшість з яких не вимагає великих ресурсних витрат системи.

17. Фейсбук викликає не тільки позитивні емоції, а й негативні. Видалення з друзів може привести до конфліктів або вбивства.

18. Статистичні дані юристів свідчать про те, що в Америці через Фейсбук зросла кількість розлучень.

19. У 2010 році був створений фільм Девідом Фінчером «Соціальна мережа». Його сюжет – історія появи ресурсу Фейсбук.

20. Якщо раніше Facebook відвідували через стаціонарні комп’ютери, то зараз більше 80% людей вважають за краще користуватися смартфонами.

Читайте також:

Як видалити сторінку в фейсбуці?

Топ-20 Facebook-сторінок українських інтернет-магазинів

Facebook купує рекламу в індійських газетах, щоб попередити про фейках в WhatsApp

Схожі повідомлення