Статистика найбільш популярних браузерів в світі

Інтернет-маркетолог, Керівник інтернет-агенції UAWEB

Браузер – це прикладна програма, яка забезпечує можливість перегляду і взаємодії з усією інформацією в мережі інтернет. Слово «браузер», мабуть, виникло до Інтернету як загальний термін для призначених для користувача інтерфейсів, який дозволяє вам переглядати (переміщатися і читати) текстові файли в Інтернеті.

У 1990 році був створений перший веб-браузер і називався він WorldWideWeb. Пізніше його перейменували в Nexus, так як виходила плутанина з інформаційним простором WWW. Детальніше тут і тут.

Станом на вересень 2006 року Internet Explorer був найбільш часто використовуваним браузером, вигравши так звані браузерні війни між IE і Netscape.

Які є браузери і яка у них статистика? Згідно з даними gs.statcounter.com, який відстежує статистику по браузерам, розглянемо найпопулярніші браузери по країнам:

Статистика популярності браузерів в Україні

Згідно даній статистиці Chrome займає 60,74% популярності у користувачів всіх пристроїв в Україні (десктопи, планшети, мобільні). На другому і третьому місці Opera і Firefox з 11,6% і 10,4% відповідно.

Статистика использования браузеров в Украине

Статистика використання браузерів в Білорусі

Chrome в Білорусі займає 58,3%. Тут трохи більше популярний браузер Opera – 14,89%

Статистика использования браузеров в Беларуси

Найпопулярніші браузери в Росії

У Росії Chrome використовується практично кожним другим користувачем. Друге місце у Яндекса – 11%

Самые популярные браузеры в России

Казахстан використовує браузери в такому співвідношенні:

Статистика Казахстану також на користь Chrome – 59,32%. Хоча в ТОП браузерів в Казахстані входить такий браузер як Amigo – 1.86%, а друге і третє місце у Firefox і Safari по 8,95% і 8,45% відповідно.

Статистика популярности браузеров в Кахахстане

ТОП популярних браузерів в Світі

Головним браузером в світі є браузер від Google. Chrome – 54,3% користувачів у світі. Друге місце у браузера Apple – Safari – 14.15%.

Самые популярные браузеры в мире

Більшість з нас, як правило, вибирають веб-браузер і користуються ним протягом багатьох років. Будь то підвищена безпека, покращена швидкість або велика гнучкість завдяки параметрам і плагинам, правильний браузер може надати величезний вплив на ваше життя в Інтернеті.

Розглянемо браузери, які можуть стати альтернативою для вас, про деякі ви могли не чути:

Яндекс

Це російський еквівалент Google Chrome, розроблений російською пошуковою системою Yandex. Він доступний для Windows, Android, iOS і macOS. Він заснований на Chromium і підтримує розширення, хоча список не такий експансивний, як Chrome або Firefox. Детальніше тут.

Comodo IceDragon

Як і Яндекс, Comodo стверджує, що є безпечним веб-браузером, захищаючи вас від спритних сайтів, зберігаючи ваші логіни в безпеці і багато іншого. Він також повністю сумісний з плагінами Firefox.

Maxthon

В наші дні недостатньо просто бути веб-браузером. Maxthon пропонує додаткові функції, такі як Maxnote для відсікання речей з Інтернету, Passkeeper для логінів і UUMail для віртуальних поштових скриньок.

Google Chrome

У Chrome Google побудував розширюваний ефективний браузер, який заслуговує свого місця у верхній частині рейтингу браузера. Це крос-платформний, неймовірно стабільний, блискуче представлений і майже найкрасивіший браузер, який потрібно використовувати.

Широкий спектр легкодоступних і встановлених розширень означає, що ви дійсно можете зробити все самостійно, а також підтримка батьківського контролю і величезний вибір налаштувань та налаштувань для забезпечення максимальної ефективності.

Але є і недоліки, і потенційно великі. Це один з найважчих браузерів з точки зору використання ресурсів, тому він не блискучий на машинах з обмеженою оперативною пам’яттю, і його продуктивність не зовсім відповідає іншим в бенчмаркінгу.

Opera

Opera – чудовий браузер з чистим інтерфейсом і вбудованим рекламним блокером, а також режим Turbo, який робить повільні підключення більш корисними

Сумно, що Opera складає всього близько 4% ринку браузерів, тому що це дійсно якісний браузер. Він запускається швидко, призначений для користувача інтерфейс блискуче чистий, і він робить все, що може зробити його суперник, з кількома додатковими функціями, які були обрані для гарної оцінки.

Велика перевага, за яким ми, можна рекомендувати встановити Opera – це функція Opera Turbo. Вона стискає ваш веб-трафік, маршрутізіруя його через сервери Opera, що має величезне значення для швидкості перегляду.

Microsoft Edge

Edge – новий браузер Microsoft – пропонує повну інтеграцію з Windows 10

Інтеграція з основними трюками Windows 10, схоже, є головною сильною стороною Edge. Він щасливо працює як сучасне додаток в режимі планшета Windows 10 і працює з Cortana. Він також дуже оптимізований для поточної веб-епохи, усуваючи небезпечні протоколи, такі як ActiveX.

Mozilla Firefox

Firefox, який був розроблений з Mozilla (версія з відкритим вихідним кодом Netscape).

Колись лідер в популярності, Firefox тепер стоїть на четвертому місці. Незрозуміло чому; в той час як він відстає від своїх основних конкурентів з точки зору дизайну, зберігаючи поля пошуку та URL-адреси окремо і залишаючи кнопки на дисплеї, де інші видалили їх, він регулярно оновлюється по шеститижневого графіку і має безліч доступних розширень.

Недавні доповнення, такі як вбудована підтримка Pocket і Hello, не всім підходять. І це призвело до деякого падіння статистики, незважаючи на те, що браузер є надійним з якісним движком рендерингу.

Якщо ви шукаєте альтернативний варіант з тієї ж структурою, можете використовувати Waterfox. Він побудований на коді Firefox, усуває багато обмежень і інтеграцію з основною версією і є одним з найшвидших браузерів.

Vivaldi

Створіть свій ідеальний браузер з унікальною стикуванням і табуляцією Vivaldi.

Vivaldi може адаптувати свою колірну схему до сайтів, які ви використовуєте, структура його інтерфейсу повністю залежить від вас.

Існує вбудована система заміток, ви можете прикріпити веб-сайти в якості бічних панелей, використовуючи головне вікно, щоб зробити свій основний перегляд, і нам подобається його інноваційна технологія укладання вкладок, яка дозволяє групувати вкладки і переміщати їх, щоб уникнути скупченість, яка так часто зустрічається в інших браузерах.

Це не найшвидший і не самий повнофункціональний, що не має ніякої офіційної підтримки для розширень браузер, але Vivaldi новачок, і можливо, що з плином часу він отримає подальше розширення.

Microsoft Internet Explorer

IE швидкий і ефективний, але менш розширюваний, ніж Firefox і Chrome

У Microsoft Internet Explorer були деякі злети і падіння на своєму шляху развітія.Частічно тому, що більш старі версії відставали від кривої рендеринга і сумісності.

В Internet Explorer 11 таких проблем немає. Чистий, потужний, високо сумісний, і він вимагає менше вашого ОЗУ і процесора, ніж еквівалентні сторінки в Chrome або Firefox.

Tor Browser

Це не тільки браузер – це цілий набір інструментів для перегляду з безпекою в його основі.

Tor Browser, можливо, несправедливо, найчастіше асоціюється з зубожілим підземним світом темної павутини. Хоча вірно, що ви можете використовувати цей веб-браузер для доступу до інших сайтів, які не входять до списку. Аспекти конфіденційності Tor, де ваш трафік маршрутизируется через випадкові вузли в усьому світі, що дуже складно відстежувати, – це його реальний актив.

Tor Browser – це дійсно пакет інструментів; Tor, сильно змінена версія розширеної версії підтримки Firefox і ряд інших пакетів конфіденційності, які об’єднуються, щоб зробити його найбільш безпечним для перегляду в браузері, який ви, швидше за все, знайдете. Нічого не відстежується, нічого не зберігається, і ви можете забути про закладках і файлах cookie.

Вам потрібно буде змінити свої звички перегляду, щоб переконатися, що ви не виконуєте дії в Інтернеті, які розкривають вашу особистість. Tor Browser – це всього лише інструмент, врешті-решт, але для додаткового браузера, корисного для цих приватних моментів, це відмінний вибір. Запустіть його з USB-накопичувача, і ніхто не повинен навіть знати, що у вас його взагалі немає. Детальніше тут.

Flock

Браузер з відкритим вихідним кодом на основі Firefox і оптимізований для таких функцій Web 2.0, як блоги та соціальні закладки.

Lynx

Текстовий браузер для UNIX-оболонки і користувачів VMS.

А ви якої браузер віддаєте перевагу?

Схожі повідомлення