З приводу зарядки телефонів є багато міфів, в які до сих пір вірять багато користувачів. Деякі з таких речей прийшли до нас ще від кнопкових телефонів, на кшталт “потрібно повністю розряджати батарею”, а деякі з’явилися пізніше, вже з появою смартфонів.
Отже, 5 основних міфів, які вчені перевірили і винесли свій вердикт:
Неоригінальні зарядний небезпечний для телефону
– міф. Як з’ясували вчені, це залежить не від оригінальності, а від якості зарядного пристрою. Тобто, використання зарядних від інших виробників нічим не загрожує телефону, а ось дешевих аналогів дійсно може пошкодити.
Не можна користуватися телефоном на зарядці
– можна, але, знову таки, тільки з якісним зарядним пристроєм. Якщо кабель буде в поганому стані (навіть оригінальний) то він погано впливає на батарею, а також може вдарити струмом користувача.
Заряджаючи телефон всю ніч ви вбиваєте батарею
– маячня. Телефон припиняє заряджатися як тільки отримує максимальну кількість енергії і таким чином він перестає використовувати батарею. Але, ви дійсно продовжите термін роботи акумулятора, якщо будете тримати його рівень в районі 40% і 80%.
Телефон не можна ніколи вимикати
– навіть навпаки – іноді потрібно. Так, Apple рекомендують для максимальної автономної роботи вимикати час від часу телефон, наприклад коли ви лягаєте спати. Це актуально і для Android. Також корисно час від часу перезавантажувати телефон.
Не заряджайте телефон, поки він повністю не розрядився
– насправді краще заряджати телефон щодня, ніж його постійно розряджати. У батарей є обмежена кількість циклів перезарядки і кожен раз розряджаючи телефон ви вбиваєте один такий цикл.
Тепло дійсно згубне для батареї
– факт. Як і холод. Найкраще тримати телефон у встановленими технічною характеристикою температурних умовах. Так, Apple рекомендує не охолоджувати свої пристрої нижче 0, а Samsung стабільно працює в районі -20 до +50.