Хронічний стрес, перевтома та емоційне вигорання — реальність, з якою стикається кожен другий українець. Сьогодні 36 % населення відчуває підвищений рівень стресу, 11 % — високий, ще 40 % — помірний. Ці цифри вже нікого не дивують, але красномовно свідчать про одне: запит на фахову психологічну підтримку та дбайливе ставлення до фізичного і психічного здоров’я не просто актуальний, а критично необхідний.

Курси, що допомагають вистояти, від платформи «Ти як?» та креативної агенції MOKO
Попри зростальне усвідомлення важливості ментального добробуту, доступ до якісної психологічної допомоги досі залишається обмеженим — насамперед через високе навантаження на фахівців і недостатню кількість ресурсів. У щоденній рутині дорослі — батьки, вчителі, лідери команд — часто залишаються сам на сам зі стресом, емоційним вигоранням і потребою підтримати інших.
Саме тому ми створили серію коротких навчальних відео, які дають користувачам платформи «Ти як?» не лише розуміння, чому важливо дбати про психічне здоров’я, а й практичні інструменти для розвитку стійкості. Це прості, доступні в будь-який момент рекомендації, які допомагають краще розуміти себе та підтримувати рідних і колег у складні часи.
Ми подбали про те, щоб експертні знання стали максимально доступними: оформили їх у чотири навчальні курси, кожен із яких відповідає на потреби конкретної аудиторії. Вони охоплюють теми емоційної стійкості, самопідтримки, усвідомленого батьківства та ефективної комунікації. Кожен курс — це стисла добірка знань і практик, які можна застосовувати в повсякденному житті без зайвої теорії чи тривалої підготовки.
Курс «Профілактика вигорання. Розвиток психологічної стійкості на робочому місці» буде корисним для працівників та працедавців, особливо — для представників розумової праці та професій із високим емоційним навантаженням (менеджери, офісні працівники, вчителі, медики, фрилансери тощо), а також для всіх, хто відчуває ознаки професійного вигорання або прагне йому запобігти.
Експерти Олег Чабан та Валерія Содолевська навчають розпізнавати перші ознаки вигорання, розповідають про ефективні стратегії запобігання вигоранню та відновлення після нього. Зокрема, як:
- розвивати резильєнтність;
- ефективно управляти робочим часом;
- використовувати такі інструменти саморегуляції, як медитація та майндфулнес;
- формувати здорові звички, які допоможуть уникнути вигорання в майбутньому.
Для батьків і дорослих, які постійно контактують з дітьми (вихователі, вчителі, психотерапевти, психологи, логопеди тощо), корисним буде курс «Секрети дитячої поведінки: причини, реакції, рішення». У ньому експертка Наталя Масяк пояснює найчастіші поведінкові проблеми в дітей на кожному етапі росту та ділиться відповіддю на запитання батьків: «Як допомогти дитині рости й розвиватися щасливою та самостійною?»
Окремі курси присвячені способам підтримки дитини в мовленнєвому розвитку та інструментам, що допоможуть зробити навчальний процес легшим і цікавішим — від експертки та психологині Марії Сковрон; а також питанням: що таке тривожність, як вона проявляється в дітей різного віку, коли це вікова норма, а коли варто звернути на це увагу. Останній — за участю Оксани Зембович, психологині-практикантки, — буде корисний не лише батькам чи педагогам, а й усім, хто прагне краще зрозуміти себе та свої емоції.
Усі навчальні курси побудовані за схожою схемою: об’єднані в модулі лекції, відео з експертами, які доповнюють лекції, а також тести до модулів для кращого засвоєння матеріалу. Деякі лекції містять конспекти та посилання на корисні джерела інформації. Усі ілюстрації та інфографіки можна зберігати або роздруковувати. А для зручного пошуку необхідного курсу на платформі створено окрему сторінку для кожного з них.
«Тема психічного здоров’я довгий час залишалася табуйованою і другорядною після фізичного здоров’я. Проте зараз, у час, коли кожен із нас стикається з емоційним навантаженням, говорити про психічне здоров’я чесно і відкрито — це необхідність. Нашою метою було не просто зробити ще один освітній продукт. Ми прагнули просто і доступно пояснити складне та створити у відео особливий простір довіри — такий, що відчувається навіть через екран», — коментує Head of Production MOKO Аріна Хоменко.
Обов’язково перегляньте навчальні курси на платформі «Ти як?» — навіть кілька хвилин корисного контенту щодня можуть змінити ваше самопочуття на краще. Знайдіть час для себе, щоб мати сили підтримувати інших.