Топ 10 криптовалют про які ви повинні знати

Інтернет-маркетолог, Керівник інтернет-агенції UAWEB

Загальна кількість криптовалют на сьогодні перевищує 2000. Не всі криптовалюти створюються з однаковою метою і рівними за використанням. Деякі з них мають дивовижну основою технології blockchain. Деякі з них були створені «просто, щоб”, або жартома. Деякі з них були частиною складної системи. Деякі з них досить марні, оскільки вони сприймаються як непотрібні – будь-яка криптовалюта є настільки ж цінною, наскільки їй призначена цінність масовою аудиторією (щось на зразок довіри). До речі фактор довіри відіграє вагому роль цінності для будь-якої валюти.

Як і будь-які інші активи (наприклад нерухомість), його ціна може швидко рости і швидко падати, що робить їх вкрай нестійкими і ризикованими. Ось 10 кращих криптовалют і те, що про них відомо.

Примітка: рейтинг взятий з CoinGecko, веб-сайту, який оцінює крипто-володіння діяльністю розробника, спільнотою та ліквідністю.

1. Bitcoin (або Біткоїн)

Оригінальна криптовалюта і та, з якої все це почалося, біткоїн був створений і випущений в 2009 році анонімною фігурою Сатоши Накамото. Біткоїн має найбільшу ринкову капіталізацію на сьогоднішній день близько 10 млрд. доларів, затьмаривши всі інші криптовалюти в цьому списку, разом узяті.

Биткойн что такое криптовалюта

Скорочено ВТС і символ ฿. Найменша величина дроблення – 10-8 біткоїнів – отримала назву «Сатоши» на честь творця Сатоши Накамото, хоча сам він використовував в таких випадках слово «цент».

Для більшості людей введення в криптотерміни – це введення в біткоїн. Оскільки біткоїн володіє дуже великою репутацією, і всі інші криптотерміни називаються альтернативними монетами «altcoins», оскільки вони є альтернативами біткоїну.

Найвідоміший, легкий для отримання, альтернативний:

2. Ethereum (Ефір, ефіріум)

Ефір – це криптовалюта для Ethereum, децентралізованої платформи, яка може виконувати «розумні контракти» між однорангових вузлами.

Эфир - криптовалюта платформы криптоконверсии Эфириум

Для позначення використовується скорочення ETH і символ у вигляді Ξ (грецька буква Ксі). Дробові частини мають свої назви: 1/1000 – finney, 1/106 – szabo, 1/1018 – wei.

На відміну від інших криптовалют, автори не обмежують роль ефіру платежами, а пропонують його, наприклад, в якості засобу для обміну ресурсами або реєстрації угод з активами за допомогою розумних контрактів, зокрема автори назвали ефір «криптотоплівом» для виконання розумних контрактів тимчасовою мережею.

Створена Віталієм Бутеріним і запущена в середини 2015 році після успішної популярності, ця платформа була продана як платформа криптовалюти і децентралізованого додатку наступного покоління і має ринкову капіталізацію в 1,1 мільярда доларів.

3. Litecoin (Лайткойн)

Litecoin був випущений в жовтні 2011 року колишнім співробітником Google Чарльзом Лі в якості альтернативи біткоїну. В цілому, Litecoin схожий на біткоїн – його можна добувати, використовувати в якості валюти і платити за товари і послуги.

Символи Ł, абревіатури LTC, Емітент Пірінгова мережу Litecoin. Дробові: mLTC (міллікойн) (1/1000), μLTC (мікрокойн) (1/1000000), Найменша одиниця (1/100000000).

У мережах Bitcoin і Litecoin дані записуються ідентичним чином – у вигляді пов’язаного ланцюжка блоків, кожен з яких містить хеш попереднього. Відмінності лише у функції знаходження хешу в ланцюжках (у Litecoin – scrypt; у Bitcoin – SHA-256), середньому часу знаходження блоку мережею і методами підтвердження виконання роботи.

Він має ринкову капіталізацію в розмірі приблизно 180 мільйонів доларів США, що значно нижче його піку в 1,2 мільярда доларів в 2013 році.

4. Monero

Біткоїн часто відзначають як «анонімну» валюту (хоча це не так). Monero (від есп. Monero – «монета») – це криптовалюта, яка фокусується на конфіденційності – використовуючи технологію кільцевої підписи, Monero є «безпечним, конфіденційним і непомітним».

На четвертому місці з ринковою капіталізацією в розмірі 138 мільйонів доларів, Monero в основному використовується особами, які бажають залишатися інкогніто в Інтернеті.

5. Ripple

Наступна в списку «Ripple» насправді являє собою систему валових розрахунків у режимі реального часу, обмін валюти і мережу грошових переказів. Домашня сторінка ripple.com. Абревіатура XRP. В даний час 1 XRP підрозділяється на мільйон одиниць іменованих краплі (drop).

Випущений в 2012 році і з поточною ринковою капіталізацією в 243 мільйони доларів, система Ripple була інтегрована в кілька банків і платіжних мереж для зниження витрат.

6. Dogecoin

Dogecoin спочатку був створений як «жартівлива валюта», але з тих пір отримав реальну оцінку. Dogecoin – криптовалюта, заснована на Litecoin (випущена в грудні 2013 року програмістом Біллі Маркусом). Офіційний сайт dogecoin.com. Скорочено DOGE.

Dogecoin

Він також часто вирушає в якості пожертвувань, використовується для збору коштів – наприклад, кампанія зі збору коштів Doge4Water залучила з його допомогою тисячі доларів. В даний час Dogecoin оцінюється приблизно в 25 мільйонів доларів.

7. Dash

Dash (DASH) (скорочення від «цифрових грошей») – це кріптовалюта, яка приділяє особливу увагу конфіденційності (з використанням технології анонімності) і швидкості (транзакції). Dash (раніше відомий як Darkcoin до 26 березня 2015 року) – захищає вашу конфіденційність за допомогою анонімної транзакції, яку ви робите по мережі, використовуючи технологію, розроблену командою Dash під назвою DarkSend. Офіційний сайт www.dash.org

Dash був випущений 18 січня 2014 року зі нульовими преміальними монетами. Він використовує 11 раундів алгоритму хешування: blake, bmw, groestl, jh, keccak, skein, luffa, cubehash, shavite, simd і echo, що робить його дуже безпечним.

Він має ринкову капіталізацію в розмірі 77 мільйонів доларів.

8. MaidSafeCoin

MaidSafeCoin (MAID) (також відомий як Safecoin) – це криптовалюта для мережі SAFE (Secure Access For Everyone), яка є платформою даних, орієнтованої на безпеку. Мережа SAFE є ініціативою децентралізації Інтернету. Мета полягає в тому, щоб покінчити з центральними серверами третіх сторін, щоб забезпечити конфіденційність і анонімність для користувачів Інтернету. Ви можете надати місце на своєму комп’ютері в обмін на монети. Офіційний сайт maidsafe.net

Ряд децентралізованих додатків тепер використовує мережу SAFE для безпечного зберігання даних. Ринкова капіталізація MaidSafeCoin становить близько 39 мільйонів доларів. Це платформа для забезпечення безпеки, орієнтована на безпеку.

9. Lisk

Lisk (LSK) – це криптовалюта зі зворотним графіком, і унікальна тим, що вона маркує себе як «першу модульну криптовалюта з використанням бічних ланцюгів». На відміну від інших систем в цьому списку (крім Ethereum), система Lisk може використовуватися будь-ким, щоб створювати свої децентралізовані додатки ( «dapps») на мові Javascript.

Сайт lisk.io

Таким чином, ця валюта має практичну цінність для програми та може використовуватися для створення безлічі типів «dapps», включаючи платформу соціальних мереж, магазин електронної комерції і багато інших. В даний час ринкова капіталізація становить близько 25 мільйонів доларів.

10. Storjcoin X

Storj (STORJ) випустила Storjcoin X в липні 2014 року. За своєю суттю Storj – децентралізоване сховище даних з відкритим вихідним кодом і зашифрованим хмарним сховищем, яке використовує маркери Storjcoin для доступу і використання в мережі Storj.

Ринкова капіталізація станом на середину вересня складає 8 мільйонів доларів.

Висновок

Поза цим списком є ще безліч криптовалют, що включають свої типи переваг. Багато переплітаються і виходять з цього списку, такі як SiaCoin і Counterparty. Тільки час покаже, чи залишаться вони в топ-10 або будуть повалені іншими.

Схожі повідомлення