Загадка з інтернету принесла програмісту $ 50 000

В недалекому 2015 році художник Роб Майерс намалював дивну картину, яка виявилася ще й головоломкою і, як виявилося, досить непростою. Усередині картини було деяким чином зашифровані цілих 4,87 біткоіни, але до моменту, як ця картина була розшифрована, а це сталося недавно, в 2018 році, сума винагороди за розгадку досить сильно зросла – приблизно до $50 тисяч. Сам художник визнав, що не очікував того, що на розгадування загадки у людей піде стільки часу.

На популярному форумі по криптовалютам Bitcointalk користувачі створили окрему гілку, в якій вирішували головоломку. Потім інтерес до картини впав і знову прокинувся, коли біткоін почав стрімко зростати в ціні.

Людиною, який розгадав загадку став користувач 1FLAMEN6. Зв’язавшись з ним, журналісти дізналися, що йому 30 років і він працює програмістом, але чоловік побажав залишитися анонімним. Він і його дружина люблять вирішувати завдання пов’язані з криптовалютами, тому зацікавилися і картиною.

Автор картини і 1FLAMEN6 коротко переказали, як можна розгадати головоломку з картиною і біткоін-гаманцем: «На картині закодований рядок двійкового коду, символи якої відповідають одному з вогників в полум’ї по краях полотна. Колір і форма кожного визначали шматок з чотирьох символів, які доповнювали код, захований в стрічках в кожному з кутів. Потім програміст використовував рукописну програму на Java, яка перевела ланцюжок нулів і одиниць в код біткоін-гаманця».

Джерело

Схожі повідомлення