Топ 15 фактів про мессенджер Telegram

Telegram – це хмарна служба обміну миттєвими повідомленнями і передачі голосу по IP, розроблена Telegram Messenger LLP, приватною компанією, зареєстрованої в Лондоні, Великобританія, заснованої в 2013 році російським підприємцем Павлом Дуровим і його братом Миколою. Клієнтські програми Telegram доступні для Android, iOS, Windows Phone, Windows NT, macOS і Linux. Користувачі можуть додавати і обмінюватися фотографіями, відео, наклейками, аудіо та файлами будь-якого типу. Сайт telegram.org

Клієнтський код Телеграма є програмним забезпеченням з відкритим вихідним кодом, але вихідний код для останніх версій не завжди публікується відразу. Сервіс також надає API для незалежних розробників.

Повідомлення і мультимедіа в Telegram за замовчуванням шифруються і зберігаються тільки на серверах. «Секретні» чати між двома онлайн-користувачами, але не для груп або каналів.

У деяких країнах Telegram стикався з цензурою або прямою забороною в зв’язку зі звинуваченнями в тому, що мессенджер використовувався для сприяння незаконної діяльності, такої як акції протесту і тероризму, а також зниженням вимог для полегшення доступу уряду до призначених для користувача даних і комунікацій.

Ми писали, що Facebook купує рекламу в індійських газетах, щоб попередити про фейки в WhatsApp

«Телеграм» є новим проектом і з кожним днем набирає нових користувачів. Ідея розробити мережу, яка буде представляти анонімну переписку, народилася після продажу акцій «ВКонтакте». Деяка сума грошей пішла на новий проект «телеграм месенджер».

Телеграм

Розглянемо найцікавіші факти з історії існування цієї програми.

 1. Ступінь захисту системи не раз перевірялася на міцність. П. Дуров багато разів пропонував кібергеніям зламати свою переписку, але поки ще не знайшовся той щасливчик, який би з цим впорався. Відомий тільки один випадок злому. Ще на самому початку роботи телеграм, умільцю був виплачений гонорар в 100 тис. доларів.
 2. Особливість сервера полягає в тому, що дозволяє додатку швидко працювати. Ключ до особистому листування знаходиться на комп’ютері користувача, і дістатися до нього неможливо.
 3. Додаток дозволяє спілкуватися в секретному чаті, в якому можна видаляти повідомлення.
 4. Після подій з терактом в Парижі, сайт був під підозрою і його погрожували закрити. Однак цього не сталося. Хоч і не всім подобається зайва скритність.
 5. У телеграм користувачі мають можливість створювати свої стікери. Для цього вам потрібно знайти що-небудь цікаве. Поділитися своїми стікерами з друзями.
 6. Сервер кожен день поповнюється на 350 тис. користувачів. Сервери працюють «як бджілки», доставляючи більше 14 млрд. повідомлень в день.
 7. На сайті є реклама і спам. Додаток користується попитом у 200 країн усього світу.
 8. Після останнього оновлення системи в Telegram можна без труднощів працювати з аудіоповідомленнями.
 9. У мене є можливість відправляти фото, які можна відразу ж відправляти в систему.
 10. Мессенжер не пов’язаний з Фейсбук, але у нього є вихід в Твіттер, в ньому і публікуються основні новини.
 11. З моменту початку своєї популярності, телеграм намагалися купити багато найбільші корпорації, але П. Дуров не здається і дотримується своєї позиції. Він оцінив свій проект в таку суму, з якої не впорається навіть Google.
 12. Написати свій бот – ще одна родзинка ресурсу, він буде діяти тільки в межах Телеграм, і виконувати покладену на програму функцію: пошуку, розробника ігор, помічника або співрозмовника. Ця послуга доступна всім, хто знайомий з основами програмування.
 13. Пік популярності програма отримала в 2014 році, коли виникли проблеми в роботі WhatsApp, більшість користувачів перейшло на телеграм – на ньому і залишилися, оцінивши зручності, швидкість і конфіденційність.
 14. Програма змусила серйозно похвилюватися творцеві WhatsApp – Яну Коум, так як його дітище дуже сильно відстає від можливостей сервера телеграм. Щоб його наздогнати слід вкласти великі інвестиції. І не дивно, що Ян Коум звинуватив Дурова в копіюванні проекту – заздрість сильне почуття.
 15. На утримання проекту телеграм щомісячно йде більше 1 мільйона доларів.

Рейтинг найпопулярніших месенджерів

Найпопулярніші мобільні месенджери станом на січень 2019 року по кількості активних користувачів на місяць, в світі (в мільйонах), статистика www.statista.com:

Статистика всех мессенджеров, телеграм, фейсбук, вайбер

Як бачимо WhatsApp лідирує, а Viber недалеко попереду Telegram

Статистика користувачів Telegram

Кількість щомісячних активних користувачів Telegram по всьому світу з березня 2014 року по березень 2018 року, в світі (в мільйонах), статистика www.statista.com

Рейтинг мессенджера телеграм, статистика 2018

Ще в жовтні 2013 року Telegram щодня відвідувало 100 000 активних користувачів. У березні 2018 року Telegram досяг 200 мільйонів активних користувачів на місяць.

7 корисних Telegram-каналів для маркетолога

Telegram: месенджер або соціальна мережа?

Схожі повідомлення