UATAG – скляний ідентифікатор справжності

UATAG – це технологія для підтвердження оригінальності товарів та захисту від підробок. UATAG прототип

Винахід має вигляд щита, в який поміщено розбите скло! Так-так, саме розбите скло! Воно виступає унікальним ідентифікатором автентичності, тобто “відбитком пальця” товару.

Така ідея виникла під час суперечки між авторами проекту про те, чи може одна людина створити щось таке, чого інша ніколи не повторить. Серед таких моментів «неповторності» виявилось скло.

Фактура розбитого скла є завжди неповторною!

В цьому не хитрому і доступному будь-кому матеріалі при швидкому охолодженні з нагрітого стану зовнішні його шари вистигають швидше, ніж внутрішні. Різниця температури виникає в наслідок низької теплопровідності скла. При механічному пошкодженні тріщини будуть проходити під впливом напруг стиснення та розтягнення. Саме ці невидимі напруги дозволяють при ударі утворити унікальний візерунок.

Тріщини неможливо повторити, дублювати чи підробити.

Трещины не возможно повторит, дублировать или подделать

Винахідники використали ці унікальні властивості скла для ідентифікації товарів і підтвердження їх справжності.

Як це працює?

  1. 3D фотографія кожної пластини розбитого скла вноситься в захищену базу даних blockchain під своїм унікальним серійним номером.
  2. Виробник прикріпляє захисну бірку UATAG з унікальним візерунком тріщин до кожної одиниці товару з допомогою невідривної стрічки (пломби).
  3. Покупець сканує QR код, який зображено на захисній стрічці UATAG і потрапляє в захищену базу даних, звідки отримує фото цієї бірки.
  4. Порівнює скляний візерунок, що тримає в руках та серійний номер UATAG із зображенням, яке видає захищена база даних. Якщо вони співпадають — товар оригінальний.

Верификация UATAG

Підробити такий винахід неможливо, бо не буває двох однакових візерунків тріснутого скла.

На відміну від більшості захисних технологій, наявних сьогодні на ринку, UATAG не вимагає будь-яких адаптованих пристроїв або програм. Автентичність товару можна виявити перед покупкою, неозброєним оком використовуючи звичайний QR-сканер.

Науково підтверджено, що для повноцінної імітації реального світу роздільна здатність людського ока становить близько 3000 dpi. Для порівняння, екрани комп’ютера мають роздільну здатність від 72 dpi до 105 dpi. В результаті, людське око виділяє дрібні частини зображення (тріщини) значно краще, ніж поширені електронні пристрої. Це дозволяє легко порівняти тріщини і визначити їх ідентичність.

UATAG позиціонує себе як захист ексклюзивних товарів преміум-класу: одягу, взуття, аксесуарів, годинників, ювелірних виробів, картин, музейних цінностей.

Крім основної функції – захист від підробки, UATAG також може відігравати роль стильного аксесуару. Ціна за такий аксесуар до товару стартує від $3, вона буде включати зберігання в базі даних і залежатиме від матеріалу корпусу. Клієнти матимуть можливість замовити захисну бірку в пластиковому корпусі, або в корпусі з дорогоцінних металів.

Відео:

Зараз UATAG в статусі стартап. Йде підготовка до запуску виробництва. Але вже сьогодні клієнти можуть оформити попереднє замовлення.

Схожі повідомлення