Найпопулярніші соціальні мережі в країнах СНД і світі

Інтернет-маркетолог, Керівник інтернет-агенції UAWEB

Спілкування в соціальних мережах вже давно стало буденністю для сучасних користувачів мережі інтернет. На просторах глобальної павутини люди вирішують безліч питань, діляться своїми переживаннями, демонструють радісні моменти, стежать за подіями, що відбуваються в житті рідних і близьких. Така затребуваність соціальних мереж не залишилася непоміченою розробниками програмних продуктів. Не дивно, адже кожен хоче просунути свій товар, отримати гідний прибуток і загальне визнання.

ТОП соціальних мереж 2017

Представляємо рейтинг найбільш популярних соціальних мереж, які володіють великою аудиторією користувачів в світі за 2017 рік. У рейтингу я посилаюся в основному на статистику gs.statcounter.com, який відстежує такі сайти як: Google+, LinkedIn, Facebook, StumbleUpon, YouTube, Twitter, reddit, Digg, MySpace, NowPublic, iWiW, orkut, Fark, Delicious, ВКонтакте, Hi5, Yahoo! Buzz, Vimeo, Mixx, FriendFeed, Hyves, Bebo, Tuenti, Kaboodle, Однокласники. Щоб дізнатися більше про їх методологію перейдіть за посиланням.

Так як деякі сайти (наприклад Однокласники) з урахуванням їх методології не потрапляють в графіки, в статті також буде використана статистика для Рунета gs.seo-auditor.com.ru. Увага! Їх статистика сильно розрізняється. Це пов’язано з різною методологією. Перші вимірюють використання соціальних мереж, ґрунтуючись на переглядах сторінок (а не на унікальних відвідувачах).

Тож почнемо:

Рейтинг соціальних мереж в Україні

Визначимо тенденцію за двома графіками. Перший графік показує середню величину за останні 12 місяців:

Популярність соцмереж в Україні

Другий графік показує цифри станом на червень місяць 2017 року:

Рейтинг соцмереж України червень 2017

Бачимо, сильно просів показник Вконтакте. Що цікаво, по даній статистиці його місце зайняв Твіттер. Як змінювалася статистика протягом року, дивіться тут.

В Україні швидко зростає число нових соціальних мереж, серед них три найвідоміших:

  • Ukrainians.co
  • Nimses.com
  • WEUA.info

І ще дивіться тут і тут.

ТОП популярних соціальних платформ в Росії

Згідно з рейтингом gs.statcounter.com, в Росії середньорічні показники такі:

Рейтинг соціальних мереж в РФ

Станом на червень 2017 року:

топ соціальних мереж Росія 2017

Згідно з даними gs.seo-auditor.com.ru, методологія якого відрізняється, цифри популярності в процентному співвідношенні такі:

Соціальна мережа Популярність, %
ВКонтакте 44.25%
Facebook 26.54%
Одноклассники 11.37%
Twitter 4.13%
YouTube 14.57%
LiveInternet 0.73%
Мой мир@Mail.ru 0.09%
Живой Журнал 0.95%
Blogger 0.49%
БэбиБлог 0.01%
Хабрахабр 0.03%
@дневники 0.07%
Google+ 0.17%

Найпопулярніші соц мережі в Білорусі

У Білорусі також два лідера: Вконтакте і Фейсбук.

Білорусь соціальні мережі

Причому за підсумком року ВК поступився ФБ і вони помінялися місцями.

ua-top-soc-madia-by2

Статистика популярності соціальних павутин в Казахстані

Час  користувачів Казахстану в більшій частині припадає на Фейсбук:

Найпопулярніші мережі Казахстану

Причому Вконтакте тут теж трохи втратив позиції за підсумком року:

2017 червень Казахстан Соціальні платформи

Казахські інтернет-користувачі стабільно вірні відео агрегатору Youtube.

 

Цифри і тенденції в Світі

Незмінний лідер світу за статистикою gs.statcounter.com – це знову Facebook:

Статистика соціальних мереж світу

Pinterst займає друге місце і активно почав набирати популярність, в першу чергу, завдяки своїй новій можливості пошуку оп картинкам.

Рейтинг соціальних мереж світу в 2017

Twitter як завжди позитивно стабільний. Хоча його новинна стрічка зараз набагато привабливіша.

Згідно таблиці з dreamgrow.com кількість користувачів мереж по всьому світу в місяць становить:

Social network Monthly Visitors
Facebook 2,000,000,000
YouTube 1,000,000,000
Instagram 700,000,000
Twitter 313,000,000
Reddit 250,000,000
Vine (In January 2017, The Vine became the Vine Camera) 200,000,000
Pinterest 150,000,000
Ask.fm 160,000,000
Tumblr 115,000,000
Flickr 112,000,000
Google+ 111,000,000
LinkedIn 106,000,000
VK 90,000,000
ClassMates 57,000,000
Meetup 30,300,000

Як бачите, лідери мають великий відрив.

Коротка інформація про найвідоміші соціальні мережахі:

Facebook

Майже 2 мільярди відвідувачів в місяць.

Соціальна мережа, заснована молодим бізнесменом Марком Цукербергом, впевнено лідирує серед аналогічних сервісів. Щомісяця близько двох мільярдів чоловік з різних куточків планети користуються цим ресурсом в різних цілях. Така затребуваність у населення планети зобов’язує Фейсбук підлаштовуватися під кожного користувача. Тому на сьогоднішній день існує більше 60 мовних версій веб-ресурсу, щоб люди з різних держав мали можливість спілкуватися між собою. Незважаючи ні на які перипетії і фінансові кризи, Facebook успішно розвивається, залучаючи до себе все більшу кількість передплатників. А засновник інтернет-мережі, користуючись зростаючою популярністю свого дітища, не втомлюється жертвувати отримані грошові кошти на благодійність, тим самим ще більше завойовуючи любов інтернет-користувачів.

Twitter

(Більше 300 млн. Відвідувань на місяць)

Інтерес до Твіттер пояснюється простотою використання даного сервісу, а також швидкістю відображення повідомлень. Немає нічого простішого, ніж зареєструватися на сторінці соцмережі і відразу ж потрапити в гущу подій, дізнаватися останні новини, ділитися своєю думкою з іншими людьми тощо. Твіттер був заснований на два роки пізніше, ніж Фейсбук, але вже впевнено дихає в спину визнаному лідеру. Ця соціальна мережа популярна в багатьох країнах світу, не тільки на просторах пострадянських держав, а й далеко за їх межами.

Linkedin

(Понад 100 млн. Користувачів в місяць)

Ця веб-система особливо затребувана серед бізнесменів. Така любов підприємців з усього світу пояснюється досить просто: використовуючи цей інтернет-ресурс, можна успішно просувати свій бізнес, заводити корисні знайомства, шукати співробітників в різних куточках земної кулі, а також отримувати замовлення від компаньйонів, які проживають далеко від них самих. Тут ви зможете без праці розмістити своє резюме або оголошення про вакансії, знайти компанії, профіль роботи яких збігається з вашими інтересами і багато іншого.

Pinterest

(Приблизно 150 000 000 щомісяця)

В даному рейтингу світових лідерів Пінтерест займає гідну позицію. Хоча, за кількістю користувачів Pinterest на 7 позиції в таблиці, він швидко набирає популярність. І швидше за все, жителі України, Росії, Білорусі, Казахстану та інших країн СНД скоро включать цю соціальну мережу в лідируючий список, оскільки вона має достатній потенціал.

Instagram

700 000 000 відвідувачів щомісяця відвідують Інстаграм.

Популярність ресурс Instagram отримав завдяки продуманому менеджменту власників Фейсбук. Саме вони викупили права на цю соц. мережу і вивели її в лідери.

Крім уже названих, особливу увагу хочеться приділити ще й іншим соціальним сервісам, які включені до деяких переліків найпопулярніших соціальних мереж. Йдеться про веб-ресурсі Youtube (мільярд зареєстрованих користувачів), який займає друге місце. Крім того, варто згадати ВКонтакте і Однокласники, одні з найбільш улюблених платформ для спілкування, якими користуються жителі країн СНД. Тепер уже в їх список не входить Україна, оскільки на території держави провайдерами блокуються згадані соц. мережі, такий указ був підписаний президентом України.

Також варто згадати про Viber, WhatsApps, Telegram і інші соц.ресурси, які присутні в різноманітних рейтингах.

Великий вибір всіляких соц.паутін змушує їх власників постійно розвиватися, а користувачі тільки виграють від такого суперництва. Головне, щоб конкуренція була чесною і здоровою, з використанням тільки відкритих (і законних) методів боротьби за місце під сонцем. А споживачі будуть самі вирішувати, якій саме соціальній мережі віддавати перевагу.

Схожі повідомлення