Ми всі є фанатами відео-контенту, в тій чи іншій формі — від 15-секундних відео в TikTok до трансляцій Олімпійських ігор. Вони захоплюють нашу увагу та викликають різноманітні емоції, змушують нас ділитися враженнями. І це не дивно, що відео-формат так добре працює в маркетингу, починаючи з перших рекламних кампаній і до сьогодення.
![Створення відео](https://marketer.ua/wp-content/uploads/2025/01/Stvorennya-video.jpg)
Створення відео
У 2025 році тенденції відеомаркетингу значно змінять спосіб, у який ми споживаємо та взаємодіємо з контентом. Відео стало ключовим елементом цифрових стратегій, що сприяє високій залученості, зростанню конверсій та зміцненню зв’язків між брендами і їх аудиторією. Якщо ви не використовуєте відео для підтримки своїх маркетингових зусиль, ви втрачаєте величезну можливість.
93% маркетологів звітують, що відео-контент в рекламі допомагає підвищити ROI, а глобальні інтернет-користувачі споживають понад 82% всього інтернет-трафіку через відео. Саме тому відео-контент можна назвати трендом 2025 року. Але які саме види контенту будуть залишатися актуальними або здобудуть популярність у новому році — розглянемо далі.
Створення відео за допомогою AI
Бум різноманітних AI застосунків, таких як Midjourney, вже стався в минулому році і показав людям доступність використання штучного інтелекту як інструменту для генерування контенту та покращення його якості.
Багато бізнесів розглядають AI як можливу заміну професіоналів та спосіб скоротити бюджети на креативні команди, але тренд полягає не в цьому. Використання AI в відео допомагає створювати унікальні візуалізації, які технічно відтворити в реальному житті майже неможливо.
Приклад відео з застосуванням штучного інтелекту від бренду Jacquemus:
Головна мета використання AI у 2025 році — це створення креативних матеріалів і оптимізація часу маркетологів та представників креативних професій.
Так що, AI вже готовий замінити вашу креативну команду? Зовсім ні. Користувачі та навіть самі творці AI застосунків неодноразово зазначали, що нейронні мережі мають свої обмеження, і результати їхньої роботи потребують ретельного перегляду та редагування. AI не зможе замінити маркетологів, але може додати унікальні функції та зберегти до 30-70% робочого часу.
Омні-канальність
Оптимізація часу та ресурсів — справжній тренд 2025 року. Маркетологи все частіше закликають до стратегії омніканальності.
Омніканальність у контенті — це підхід, при якому контент та взаємодія з аудиторією здійснюються через різні канали (онлайн та офлайн), при цьому забезпечується безшовна взаємодія між усіма точками контакту бренду та користувачами.
Ідея омніканальності полягає в тому, щоб на кожному етапі взаємодії з брендом або продуктом користувач отримував однаковий досвід, незалежно від того, чи це вебсайт, соціальні мережі, мобільний додаток, фізичний магазин чи інші платформи. Важливо, щоб контент був узгоджений, персоналізований та адаптований до кожного каналу, забезпечуючи спільне повідомлення і максимально комфортний досвід для користувача.
Завдяки омніканальності бренди можуть підтримувати цілісну стратегію комунікації, підвищувати залученість користувачів, покращувати лояльність і сприяти більшій конверсії.
Коли ви плануєте тематики та рубрики відео для окремих платформ, вони мають виходити з загальної стратегії та рубрикатора контенту. Відео, які створюються для однієї соцмережі, повинні бути легко адаптовані під інші платформи (наприклад, довге горизонтальне відео на YouTube має включати моменти, які можна вирізати та додати в TikTok чи Reels).
Досвід переходу на вебсайт, надсилання заявок і інші цільові дії має бути універсальним для всіх платформ.
Стратегію омніканальності в контенті можна побачити в соціальних мережах Rozetka — це частина їх омніканальної стратегії, що забезпечує взаємодію з клієнтами через різні канали і платформи з підтримкою єдиного досвіду. Це дає змогу бренду бути доступним у будь-який час і в будь-якому місці для своїх користувачів.
![скріншот з YouTube каналу Rozetka](https://marketer.ua/wp-content/uploads/2025/01/Rozetka.jpeg)
скріншот з YouTube каналу Rozetka
Short-form відео
Короткі відео залишаються головним трендом соцмереж, адже 70% часу користувачі Instagram проводять саме за переглядом Reels, а в TikTok цей відсоток наближається до 95%. Крім того, короткі відео є найефективнішим інструментом органічного просування, який може суттєво заощадити рекламний бюджет. Саме тому цей формат надзвичайно важливий для стартапів та малих бізнесів.
Що буде важливим у створенні коротких відео в 2025 році?
- Відео в режимі “без звуку”: за останніми дослідженнями, 50% користувачів Instagram дивляться Reels без звуку, тому ваш контент має бути цікавим навіть без звукового супроводу.
- Заголовки, які чіпляють з перших 3 секунд відео: це середня тривалість утримання уваги в коротких відео. Варто аналізувати довжину переглядів відео та експериментувати з заголовками, які спонукають користувача залишитися і дивитись відео до кінця.
- Формати контенту, які підвищують конверсію в підписку: люди рідко підписуються на блоги, щоб дивитися рекламу. Варто продумати рубрики контенту, які будуть корисні аудиторії та мотивувати підписатися, щоб не пропустити важливу інформацію.
Приклад: наш кейс з застосунком Spoko, який став одним з головних інформаційних порталів для українців у Польщі завдяки публікаціям корисних відео про актуальні новини для українців.
Long-form відео
У соцмережах все більше набирає популярності тренд “диджитал-детокс”. На фоні популярності вічної стрічки коротких відео в TikTok та Instagram з’явилася тема “brainrot”, що перекладається як “гниття мозку”. Brainrot — це затуманення розуму, гальмування фокусу та уваги, а також зниження когнітивних здібностей через постійне використання соціальних мереж.
Одним з тригерів погіршення тривалості уваги є саме короткий формат відео, і вирішенням цього є перемикання на довгий формат контенту — відео та подкасти тривалістю від 30 хвилин, які більш детально розкривають тему та залишають в свідомості хоча б частину інформації, на відміну від 15-секундних роликів.
Саме тому в 2025 році люди прагнутимуть більше споживати якісного довготривалого формату відео.
- Продуктові відео на YouTube або на вашому сайті.
- Подкасти з гостями, цікавими для вашої цільової аудиторії.
- Блог на YouTube або подкаст, що розкриває теми, пов’язані з вашим продуктом.
Huggies — бренд підгузків веде блог на Youtube з порадами для матусь:
UGC + EGC
UGC (User Generated Content): справжній тренд 2024-2025 років. Кожен бренд уже знає, що контент, згенерований користувачами, працює набагато ефективніше за рекламу з акторами. Люди більше довіряють реальним відгукам від реальних користувачів — навіть якщо картинка не така ідеальна, як у професійного оператора.
Такий контент буде залишатися трендом у 2025 році, але новий формат, на який варто звернути увагу брендам з командами, — це EGC (Employee Generated Content), тобто контент, згенерований працівниками. Цей формат може бути як розважальним, так і навчальним.
Нова Пошта — один з лідерів на українському ринку доставки, використовує Employee Generated Content для покращення взаємодії з клієнтами. Співробітники публікують пости про свою роботу, діляться історіями про те, як вони допомагають клієнтам чи підтримують компанію.
Прихований інфлюенс-маркетинг
Інфлюенсери продовжують відігравати важливу роль у просуванні продуктів, але бренди все більше шукають нові стратегії для інтеграції реклами інфлюенсерів, щоб отримувати кращі результати.
Коли аудиторія втомлюється від прямої реклами у блогерів, багато хто починає використовувати новий формат нативної реклами в їх відео.
Наприклад, CEO відомого застосунку Cal Ai поділився стратегією просування через інфлюенсерів, яка принесла їм сотні тисяч користувачів застосунку за перші місяці.
Вони співпрацювали з інфлюенсерами у сфері фітнесу та нутриціології, але головною стратегією було максимально нативне інтегрування застосунку без згадування його назви в відео. Відео мало зацікавити користувачів настільки, що вони самі запитували про програму в коментарях, і виглядало це як щира рекомендація блогера.
У 2025 році стратегії нативної реклами будуть найбільш ефективними для відео-контенту в соціальних мережах, тому варто продумати формати відео, які зацікавлять вашу аудиторію без нав’язливої реклами продукту.