20 травня у Нью-Йорку на Манхеттені відкриється виставка львівських митців Олега та Олександра Денисенків. Експозиція під назвою “ANTIQVITAS NOVA” (“Нова старовина”) є мистецькою подорожжю Олега Денисенка: від давніх технік гравюри, скульптури та малярства до винайдення нового виду мистецтва — гесографії, створеного у тандемі з його сином Олександром.
Американська газета The New York Times вже анонсувала подію: «Олег Денисенко відомий світу своїми віртуозно складними гравюрами. Свої нові праці митець створює у нововинайденій ним техніці — гесографії, що поєднує давні прийоми гравюри, левкасу і живопису«, що свідчить про знаковість події для світу мистецтва, адже гесографія як патентований винахід є внеском українського мистецтва у світове. Проте самі митці акцентують і на суспільній важливості виставки.
“Ми живемо у час, коли увага світової спільноти прикута до України, і мистецьке життя — не виняток. Ця виставка у Нью-Йорку важлива не лише тим, що відкриває світу українське мистецтво, а й допоможе нашій країні в цей непростий час, — коментують митці Олег та Олександр Денисенки. — Наше мистецтво закликає до протистояння російській агресії, тому значною частиною нашої роботи є благодійний складник. Ми долучились до ініціативи UCU Humanitarian aid Українського католицького університету, що спрямована на подолання гуманітарної кризи в Україні. Університет уже залучив 2,37 мільйона доларів США та спрямував для наближення перемоги над російськими окупантами”.
Символом виставки стала картина «Вдале полювання», зображена на афіші. Вона є алюзією до російського вторгнення в Україну і алегоричним зображенням вільного та незалежного народу України, повноправного господаря своєї землі. Гасло українців «Волію миру» натякає на добре відому істину: «Волієш миру — готуйся до війни». Варварський російський ведмідь, підкорений українським воїном, зустрів свою долю. Спис увінчує тризуб, що пробиває голову ведмедя і тим самим стає передбаченням долі агресора.
На виставці також представлені перші у світі мобільні картини AETHER – мистецьке вбрання для iPhone. Митці створюють їх вручну, і вони є такими ж витворами мистецтва, що й картини на стінах галереї. «Ми прагнемо, повернути високе мистецтво у буденне життя, щоб мистецтво було завжди з нами, як це було від давніх часів до епохи Ренесансу.» — коментує Олександр Денисенко.
Виставка відбудеться в Українському Інституті Америки і триватиме до 19 червня 2022 року. Куратор виставки – Вальтер Гойдиш, PhD, директор мистецьких проектів Інституту.
Довідка про митців:
Олег Денисенко – український художник, що здобув світове визнання. Володар понад 30 міжнародних нагород. Дійсний член Академічного сенату Римської академії сучасних мистецтв. Суть творчої методи Олега Денисенка в рекомбінуванні класичних тем, увазі до деталей, скрупульозності виконання та винайденні нових технік художнього висловлення. Твори Олега Денисенка є в колекціях Королівського Палацу у Стокгольмі, Королівській академії у Лондоні, культових музеях світу та приватних колекціях.
Олександр Денисенко – візіонер ANTIQVITAS NOVA, співвинахідник гесографії, засновник бренду AETHER. Олександр – кінорежисер, лауреат 28 міжнародних нагород; учень і асистент володаря “Оскара” – Анджея Вайди. Фільм Олександра Wonderwall, який здобув гучне світове визнання, переосмислює тему Чорнобиля з емоційно нової точки зору – без стереотипного домінування страху й тривоги. Опираючись на творчий досвід, Олександр творить візую ANTIQVITAS NOVA як стилю життя, де кожен може проявити себе через мистецтво і, прочитуючи мудрість століть, спрямовувати хід сучасності.