21 листопада, у День гідності й свободи, українців та весь демократичний світ закликають пов’язати жовту стрічку, викласти у соцмережі фото з нею та хештегом #ЖовтаСтрічка, щоб підтримати опір на окупованих територіях.
Рух громадянського спротиву «Жовта стрічка» виник навесні 2022 року в Херсоні майже одразу після того, як його захопили російські війська, і швидко поширився на інші окуповані території — від Бердянська до Енергодара, від Луганська до Нової Каховки, від Криму до Донеччини.
Попри постійну загрозу життю, викрадення й тортури активісти продовжували підпільний протест. На вулицях міст з’являлися проукраїнські плакати та графіті, а на парканах, деревах і навіть будівлях окупаційних адміністрацій — пов’язана жовта стрічка як символ опору російській окупації. Активісти не тільки чинили інформаційний спротив, але й зірвали одну зі спроб провести псевдореферендум у Херсонській області навесні 2022 року. У «Жовтої стрічки» на Херсонщині щасливий фінал — 11 листопада українська армія звільнила Херсон та всю правобережну Херсонщину. Проте близько 20% території України залишається окупованою. Там продовжують чинити спротив сміливі українці.
На знак підтримки й вдячності до всіх, хто не зламався під російським тиском, у День гідності та свободи спільнота «Жовта стрічка» пропонує всьому світу долучитися до флешмобу.
«Жовта стрічка» почалась із півтисячного мітингу в Херсоні наприкінці квітня та акцій протесту в Бердянську, Енергодарі, Новій Каховці та інших містах на 9 травня, метою яких було зірвати плани щодо зйомки пропагандистських сюжетів про “асвабажденіє”, — розповідає один із координаторів руху спротиву. — Ми провели ще кілька публічних протестних акцій і зрозуміли, що маємо переходити у підпілля. Зараз у складі руху тисячі активістів у десятках міст Запорізької, Херсонської, Донецької, Луганської областей та Криму, і їхня кількість лише зростає. Ми закликаємо весь світ підтримати мужніх людей, які висловлюють непокору окупації. 21 листопада пов’яжіть на одяг чи розмістіть у себе на дверях, балконі, паркані, в офісі жовту стрічку на знак того, що вболіваєте за українців на тимчасово окупованих територіях та підтримуєте їхнє прагнення свободи».
Подробиці про флешмоб та спротив на тимчасово окупованих територіях можна дізнатися на сайті ініціативи. Флешмоб «Жовта стрічка» створено комунікаційною агенцією Gres Todorchuk та рухом громадянського спротиву «Жовта стрічка» в рамках проєкту підтримки українців на тимчасово окупованих територіях #НазавждиУкраїна.