Після курсів ви отримуєте рівень Junior ASO Manager, але це не гарантує працевлаштування. Розглянемо, де шукати роботу в Україні ASO-фахівцю початківцю, щоб заробляти гроші та отримати достойний старт в кар’єрі.
Сайти працевлаштування
Найпростіший спосіб шукати вакансії в Україні – це сайти працевлаштування та дошки оголошень. Найпопулярніші ресурси – DOU.ua, Rabota.ua, Work.ua, Jooble, OLX. Перед пошуком вакансій треба підготувати резюме та бути готовим виконувати тестові завдання.
LinkedIn – соціальна мережа професійних контактів, де можна шукати вакансії та позиціонувати себе, як спеціаліста. Рекомендується завести тут профіль ще під час навчання та писати тематичні матеріали.
Старий добрий спам
Під поняттям «спам» слід розуміти неочікувані листи та холодні контакти. Коли ви шукаєте роботу, то комерційна пропозиція для вашої цільової аудиторії може бути корисною. Junior ASO Manager потрібен в таких компаніях та установах:
- IT-компанії та стартапи, які займаються розробкою мобільних додатків. Їм завжди потрібні спеціалісти готові працювати з продуктами. Якщо у вас є практичний досвід (нехай поки і малий) та бажання працювати, не бійтеся подати резюме, навіть, якщо компанія не має відкритих вакансій.
- Цифрові та маркетингові агенції.
- Онлайн школи та курси. Багато з них мають мобільні додатки, які потребують просування. Наприклад, мовні тренажери, головоломки і т.д. Якщо бізнес невеликий, компанія не зможе платити багато спеціалісту з особистим брендом, вони будуть розраховувати на джуна. Для вас така вакансія – можливість отримати досвід та першу роботу.
Не бійтеся писати листи компаніям, де хотіли б працювати. Якщо не отримаєте офер, то знайдете нові знайомства, ідеї, матеріали для самоосвіти.
Соціальні мережі
Зробіть собі робочу сторінку в Facebook та інших соціальних мережах, добавляйте в друзі людей, які працюють в сфері маркетингу, розробки мобільних застосунків. Питайте про можливість підробітку чи стажування в компанії. Можна писати напряму менеджерам спільнот, з якими хотіли б працювати.
Тематичні заходи
Зробіть собі візитки, сторінку в мережі або сайт та ходіть на конференції, вебінари, тренінги з маркетингу, розробки, просування. Нетворкінг – це також можливість знайти гарну роботу.
Співпраця
Ви можете знайти розробників мобільних додатків та просувати їх продукти за фіксовану суму або процент від прибутку. Таким чином, ви отримаєте портфоліо, практику та заробіток. Нехай спочатку це не будуть тисячі, але з часом ви отримаєте бажаний рівень життя.
Консультації
Багато компаній мають мобільний додаток, але не кожен додаток потребує просування. Наприклад, мобільний застосунок готелю ніхто спеціально в пошуку шукати не буде, якщо йому треба просто забронювати номер. Але цей додаток потрібен для постійних клієнтів готелю або тому, що в конкурентів він є.
В такому разі готель потребуватиме консультації ASO-спеціаліста для налаштування додатку та його правильного відображення. На таких консультаціях ви можете заробляти свої перші гроші та набити руку в створенні аудиту мобільних додатків.
Ви знайдете першу роботу швидше, якщо будете розуміти, де хочете працювати та скільки отримувати грошей до того, як почнете шукати вакансії.