Поки ми зосереджені на боротьбі з ворогом і не звертаємо увагу на те, що відбувається зовні, світ стоїть на порозі фінансової кризи, можливо, такої потужної, як 20 років тому.
Уповільнення ринку викликане прискоренням інфляції, підвищенням відсоткових ставок, геополітичною нестабільністю та високою волатильністю фондового ринку. Найбільші американські біржі переживають рекордні падіння. За підсумками першого кварталу 2022 року обвалилися три основні американські фондові індекси.
Криза вже торкається й IT-компаній
З початку 2022 року понад 117 компаній-«єдинорогів» оголосили про скорочення. Найбільше — у фінтеху, криптовалютних проєктах та сфері нерухомості.
- NFT-маркетплейс OpenSea звільняє близько 20% співробітників. Хвиля звільнень пов’язана з «криптозимою та масштабною нестабільністю макроекономіки». СЕО компанії Девін Фінзер заявив, що OpenSea готується працювати в умовах, за яких «криптозима» триватиме ще п’ять років.
- Компанія Google має намір уповільнити набір персоналу до кінця року, оскільки побоюється посилення рецесії в економіці.
- TikTok масово скорочує співробітників у США та Європі. Як пише Wired, співробітників TikTok скорочують у межах глобальної реструктуризації. Європейських працівників вже попередили про зустріч з відділом кадрів найближчими тижнями. Один зі співробітників сказав, що компанія скорочує лише тих, хто, на думку менеджерів, «не робить достатнього внеску».
- Apple збирається у 2023 році уповільнити найм працівників та зростання витрат у деяких підрозділах. Це рішення пов’язане із прагненням вести більш обережну фінансово-господарську діяльність у невизначені часи. Зміни торкнуться не всіх команд, а Apple все одно планує агресивний графік випуску пристроїв у наступному році.
- У Facebook, Tesla та інших гігантів також йдуть скорочення.
Інфографіка звільнення в ІТ-компаніях з початку 2022 року. Вони вже торкнулися понад 86 тисяч людей:
Але попри вторгнення рф в Україну, українська ІТ-індустрія продовжує зростати. За останні п’ять місяців частка ІТ склала майже половину всього експорту послуг — 46%.
Підписуйтесь на Marketer у Telegram: тільки найцікавіше
Якщо динаміка буде триматись на такому ж рівні, обсяг експорту ІТ-послуг може сягнути $7 млрд надходжень до економіки у 2022 році.
При цьому ІТ-послуги залишаються єдиною індустрією експорту послуг, що зросла упродовж п’яти місяців на 27%, свідчать дані «Опендатабот». До слова, минулого 2021 року лідером експорту були транспортні послуги, а галузь IT посіла друге місце.