Люди, які внесли вклад в цей світ, діяли методом проб і помилок. Вони намагалися знайти відповідь, пробуючи різні варіанти. Наприклад, ніхто не показував Біллу Гейтсу як робити Windows, а Сатоши Накамото – біткоіни.
Якщо боїтеся потерпіти невдачу і намагаєтеся всім догодити – ніколи нічого не досягнете. Недосяжна мета покаже межу і допоможе стрибнути вище голови. Тому, коли ставите перед собою неможливу мету, ви вже в змозі вийти за рамки того, що в даний час можливо.
Трохи заплутано, чи не так? Давайте розплутаємо.
Те, що є можливим в даний момент – це те, чого ви вже досягали в минулому, ви в це вірите і знаєте. У такій ситуації неможливе – це те, чого ще не досягли і не знаєте як досягти.
Прогрес – це стрибок вище голови.
Щоб жити екстраординарним життям, треба поставити нездійсненну мету, яка змусить прикладати зусилля, домагатися і експериментувати. Природно, на цьому шляху будуть невдачі.
Успіх – це безліч спроб досягти неможливого. Кожна спроба – крок вперед. Спроби показують, що працює, а що – ні, і в результаті ви стаєте сильнішими.
Тренуватися!
Що відбувається з тілом, коли людина приходить в тренажерний зал? Навантаження руйнує м’язові волокна, відбуваються розриви і зрощування на мікрорівні. Замість знищених навантаженням клітин ростуть нові, їх стає більше і вони сильніше. Так пристосовується тіло. Те ж саме відбувається і з особистістю. Кожен раз, коли терпите поразку, ви розвиваєтеся і стаєте ближче до успіху.
Тут важливий особистий досвід, якщо постійно шукаєте відповіді на питання у інших, ви прогресуєте менш ефективно, так як отримуєте знання, засновані на чужому досвіді. Так, це можуть бути правильні, робочі рішення, АЛЕ не факт, що найкращі.
Припустимо, є мета, ви готові боротися і навіть терпіти поразки кожен день. Якщо протримається, то через півроку у вас будуть 182,5 поразки, які зроблять з вас зовсім іншу людину! Людину, яка пізнала межі своїх можливостей. Але разом з ними, будуть і перемоги. Прийнявши невдачі, ви отримаєте досвід і станете сильніше.
Бездіяльність гірше невдачі – це застій
Не діяти, означає зазнавати поразки за замовчуванням. Якщо пробуєте, то вже є 2 варіанти:
- вийшло;
- не вийшло.
Якщо не пробувати, залишаються тільки поразки.
І якщо намагаєтеся, то в кінці кінців досягнете успіху, можливо, не так, як очікували, але зростання і розвиток будуть помітними.
Проходячи через невдачі, ви стаєте людиною, яка вміє справлятися з ними. Справлятися з провалом – значить приймати негативні емоції, коли не можете досягти бажаного.
Провали і невдачі не існують
Що таке невдача? Це коли не вийшло задумане. Зверніть увагу – ЗАДУМАНЕ – то є думка. Хто задумав? Чия думка? – Ваша.
Природно, думка тягне за собою емоції, які спровокувала. Це ваші емоції, ваші думки і знаходяться в вашій голові. Не йдіть слідом за емоціями і виявиться що, по суті, вони нешкідливі.
Провали існують тільки у вас в голові! Перестаньте уникати невдач, і досягнете багато чого.
Мотиваційна тріада
За Паулем Мак-Ліном мозок людини ділиться на 3 частини:
- рептильний;
- лімбічний;
- неокортекс (нова кора).
Рептильний – найдавніший, відповідає за базове виживання (потреби). Лімбічний (мозок ссавців) – емоції і прості соціальні відносини. Нова кора (неокортекс) – шар мозку, що відповідає за усвідомленість, самосвідомість, інтелект. Це те, що робить людину людиною. На цьому рівні знаходиться мистецтво, культура і наука.
Так ось, людина влаштована так, що намагається вирішувати будь-які питання за допомогою першого шару, якщо не виходить – другого, і в крайньому випадку підключає третій. Саме цей третій рівень мозку відрізняє людину від тварин, в ньому вся справа.
Ось приклад. Людина може ризикнути і запустити проект, тому обмірковує інформацію.
- Рептильний мозок аналізує, не бачить небезпеки для життя і пропускає далі.
- Лімбічний, тобто емоційний, бачить складності і можливість поганих емоцій від провалу і блокує проект.
- Неокортекс може не активізуватися, якщо все і так ясно.
Чому? Відповідь проста: людина влаштована ліниво. Вона хоче:
- задоволень;
- уникати болю;
- економити сили (бути ефективним).
Створення бізнесу – процес протилежний цим моментам:
- не приносить миттєвого задоволення;
- доставляє дискомфорт і негативні емоції;
- енергетично витратний, тому що потрібні сили.
Включати неокортекс означає йти від тваринного стану в світ творчості та розвитку. А також здійснювати безліч дій, проти яких повстає примітивний мозок, для якого болючі невдачі і негативні емоції.
Успішний підприємець – це не «акула бізнесу», а той, хто зміг приборкати в собі примітивні інстинкти, а також страх, лінь і тупість.
Як подолати архаїчні структури мозку
Спосіб 1 – прийняти відповідальність за своє фінансове становище
Мозку не подобається думка про те, що потрібно взяти на себе відповідальність за свої фінанси, тому що багатьом переконували зворотне. Ми думаємо, що хтось інший повинен нести відповідальність за економічну безпеку (батьки, роботодавці, чоловік, уряд). І як тільки відмовляєтеся брати відповідальність – втрачаєте будь-яку можливість просування свого проекту.
Важливо зрозуміти, що вам ніхто не повинен більше, ніж ви самі собі винні.
Спосіб 2 – емоційна зрілість
Емоції – це те, що породжує дії. У процесі створення бізнесу ви будете засмучені, налякані, розгублені, і т.і. Коли ви берете відповідальність за емоції, ви отримуєте можливість ними управляти, вибираючи ті думки, які йдуть на користь. Тобто думки, які допомагають не втрачати фокус і створювати цінність для світу. Саме так заробляють великі гроші.
Спосіб 3 – зобов’язання
Зобов’язання – не найефективніший, але цілком дієвий спосіб що-небудь змінити. Наприклад, так багато хто кидає палити, пити або грати в азартні ігри. Це спосіб «на слабо», він дозволяє мобілізувати волю і за рахунок впертості подолати статичність.
Потенційні клієнти будуть відмовлятися від вашого продукту, родичі будуть говорити, що створення бізнесу – ризикова ідея та ін. Але, якщо взяти (і виконати) зобов’язання – ви переможете.
Спосіб 4 – дробити великі справи на малі
Наприклад, ви не знаєте, як запустити власну онлайн-школу, або курси, у вас немає повної картини. Складіть план з основними етапами:
- Створюємо контент для одного курсу, для цього знімаємо 6 годин відеоуроків, плюс робимо 1 безкоштовний живий вебінар. (Орендуємо відеокамеру). Термін – 14 днів.
- Створюємо групу в соцмережі і запрошуємо всіх знайомих-знайомих. Термін – 5 днів.
- Створюємо лендінг (залучаємо програміста). Термін – 7 днів
- Налаштовуємо і запускаємо рекламу (залучаємо таргетолога). Термін 14 днів.
Зверніть увагу, це найпростіший, примітивний план дій, але вже зрозуміло, що і як робити.
Невдачі і перехід в перемогу
Постійно здаючись, ви не досягнете мети швидше. Багато людей ніколи не стануть підприємцями, тому що вони бояться невдач, а точніше того, яке значення вони їм надають.
Невдача – це просто ментальна конструкція. Немає невдачі, поки ви не вирішили, що зазнали її. Невдача існує тільки в голові. Якщо закінчився капітал і не можете більше фінансувати проект, ви можете все кинути і вирішити, що все пропало. Другий варіант – сприйняти цей провал як прекрасний досвід, почати інший проект або трансформувати існуючий.
Спочатку ви повинні вирішити для себе, що таке невдача, і визначити, як будете з нею справлятися. Пропоную приймати її, як то, що розвиває незважаючи на те, що мозок пручається, я хочу, щоб ви заздалегідь підготувалися до того, що буде складно.
Чим складніше мета, тим масштабніше повинен бути план на випадок провалу. Тільки на хвилину уявіть, що у людей всієї землі відсутній цей вроджений страх перед новим і незвіданим. Наскільки іншим був би світ. Але він такий, яким він є, тому що в мозку є механізм, що змушує гальмувати кожен раз, коли розуміємо, що можемо зазнати провал.
Але є шанс стати тією самою людиною, яка готова випробувати будь-яку емоцію і протидіяти своєму власному мозку, людиною, для якої немає нічого неможливого. Так що будьте готові до грандіозних провалів і майте план Б.
Поставте неможливу мету, візьміть зобов’язання досягти її, не дивлячись ні на що, культивуйте сміливість, щоб спокійно ставиться до відмов і негативних емоцій, розвивайте свої здібності, і тоді досягнете фінансової мети.