Ситуація з поштовими сервісами у світі така, що існує Gmail (від Google) та решта. Так склалося, тому що крім поштових функцій, дуже затребуваний обліковий запис, для закачування мобільного софту через Google Play, а також для входу в різні програми, швидку реєстрацію на сайтах і в деяких соцмережах. Сервіси Google підтримують та доповнюють один одного для комплексної установки всієї робочої системи. Пошту Gmail можна назвати найактуальнішою та загальнолюдською у багатовекторному, глобалізованому світі, тому розглядаємо її серед поштових сервісів України.
ТОП 5 українських поштових сервісів:
- Ukr.net — Безлімітна пошта;
- I.ua — Найкоротша поштова адреса;
- Meta.ua — Український інформаційний портал;
- Online.ua — Безкоштовна електронна пошта без обмежень;
- Bigmir.net — Інформаційно-розважальний портал.
ТОП закордонних поштових сервісів:
- Gmail — Поштовий сервіс Google;
- Zoho mail — Корпоративна пошта для домену;
- Outlook — Поштовий сервіс Microsoft;
- Yahoo mail — Поштовий сервіс Yahoo;
- AOL mail — Поштовий сервіс конгломерату AOL;
- Mailfence — Поштовий сервіс компанії ContactOffice Group;
- Protonmail — Поштовий сервіс Proton Technologies AG.
Потрібно сказати, що майже всі вітчизняні поштовики цілком функціональні, швидкі та зручні. Про їх особливості ми поговоримо далі у статті.
Gmail – поштова система від Google, найпопулярніша пошта
Gmail – повністю безкоштовний для приватних осіб сервіс, який надає 15 гігабайт для зберігання листів. Пошта є важливою частиною Google Google Workspace, куди входять сховище музики, хмарний редактор документів, сервіс зв’язку, месенджер, хмарний диск для зберігання даних, сайти, органайзер з контактами та календарем.
Це одне з найбільших безкоштовних сховищ у світі. Місця достатньо не тільки для листів, а й для фото, відео та інших файлів.
Головні можливості:
- синхронізація мобільної та десктопної версій;
- швидка та точна робота з кореспонденцією;
- архівація пошти;
- зручний пошук листів;
- можливість тонкого налаштування інтерфейсу під користувача.
Основна технічна особливість — автоматичне сортування за категоріями, що зручно та дозволяє гнучко структурувати пошту за рубриками:
- “Несортовані” – листи, які система не змогла розподілити, а також важливі особисті повідомлення.
- «Соцмережі» — листи із соціальних мереж, наприклад, повідомлення у Facebook, відповіді на коментарі, системні повідомлення.
- “Промоакції” – склад реклами.
- «Форуми» — як і з соцмережами, повідомлення з форумів.
- “Оповідання” – повідомлення технічного характеру.
Пошта Gmail розрахована на розподіл листів за різними категоріями, навіть якщо вони йдуть від одного відправника. Наприклад, торговий майданчик надсилає рекламу, яка буде переміщена до «Промоакції». А трохи згодом, повідомлення про оплату, яке потрапить до «Несортованих». Це зручно, тому що зводить до мінімуму загрозу пропустити важливий лист.
Можна надсилати кореспонденцію в конфіденційному режимі, увімкнувши пароль та обмеживши термін доступу до листа.
Багатьом користувачам подобається принцип ланцюжків листів, коли листування з одним кореспондентом видається одним ланцюгом, а не розкидається по скринці в хронологічному порядку. Це особливо корисно тим, хто отримує багато листів по роботі.
Ukr.net — найкращий поштовик вітчизняного виробника
Ukr.net — це пошта, плюс один з найбільших порталів новин, що зручно, тому що, заходячи перевірити пошту, можна ознайомитися з новинами.
Важливий плюс Укрнету – мінімалістичний інтерфейс, який забезпечує швидку роботу сервісу. Тут є все необхідне і нічого зайвого, наприклад, e-Disk – хмарне сховище на 4 гб.
А ще поштовий сервіс Ukr.net відрізняється:
- зручним сортувальником листів;
- досить «кваліфікованою» системою виявлення спаму;
- гнучким налаштуванням інтерфейсу користувача.
Особливо хочеться відзначити нововведення, що з’явилося в інтерфейсі ящика нещодавно. У праву частину екрана розробники винесли список контактів, який можна сортувати за рубриками. Це хороша ідея, яка дуже корисна при великому листуванні.
Чого не вистачає:
- мобільного додатку;
- професійних функцій підключення домену;
- збору листів з інших поштових послуг.
Поштовик — i.ua
Сервіс та концепція I.ua мало відрізняються від ukr.net. Це портал новин, плюс поштова система. Працює з 2008 року.
Позитивні моменти I.ua:
- безкоштовна скринька;
- система перевірки орфографії;
- збереження фото.
З мінусів – невелика кількість простору, 1 гб. мало для зручної роботи системи. Також немає мобільного додатку. За твердженнями фахівців з мережевої безпеки, цей сервіс не дуже надійно захищений, тому є можливість перехоплення повідомлень.
Поштовик — Meta.ua
Сервіс Мета — це не тільки пошта, в ньому є портал новин, непоганий пошуковик за українськими ресурсами та дуже хороший електронний перекладач, карти, прогноз погоди, фінансові новини, спорт та програма телебачення.
Мета – поштовик з невеликим розміром скриньки. Зараз, коли користувачі пересилають великі фото та ролики, 100 мегабайт явно замало. Функція автоматичного збільшення може бути задіяна не частіше ніж один раз на місяць.
Основні можливості:
- гнучке налаштування зовнішнього інтерфейсу;
- сортування листів;
- можливість надсилання 20 файлів, одним листом;
- блек і вайт листи;
- контроль правопису;
- інтерфейс поштовика реалізований українською, російською та англійською.
З мінусів:
- мобільний додаток відсутній;
- можливість підключення корпоративних доменів не передбачено;
- захист не відповідає сучасним вимогам.
Поштовик – Bigmir.net
Бігмір — один із найстаріших порталів країни, працює з 2000 р. Поєднує розважальний сайт, пошту та 10 інформаційних напрямків, які щодня читають майже два мільйони людей. Як і у Меті, Бігмір має геокарти, прогноз, телепрограму, подорожі і сайт працевлаштування.
Пошта mail.bigmir.net відрізняється:
- скринькою, що автоматично зростає;
- системою захисту від спаму;
- функціоналом гнучкого налаштування інтерфейсу;
- антивірусним захистом.
Це цілком робочий поштовик, без особливих сюрпризів.
На цьому закінчую огляд поштових сервісів України, зі свого боку можу порекомендувати, про всяк випадок мати дві адреси. Один на вітчизняному сервісі, другий — на «великому та жахливому Гуглі». Робочі листування зручно тримати в одному місці, а сервіс для облікових записів та «дальнього зв’язку» — в іншому.