Фейсбук – одна з популярних соціальних мереж в світі і в Україні. Дата її заснування 2004 рік. Спочатку майданчик створювався для електронного каталогу імен, прізвищ та фотографій студентів Гарварда.
Засновниками сайту варто вважати: Марка Цукерберга, Дастін Московіц, Едуардо Саверіна і Кріса Хьюза. У той час, вони ще не знали, що їх маленький проект набере таких масштабів і стане соціальною мережею світового класу.
Сьогодні Фейсбук користується більше 1 мільярда людей, тому ми підібрали
Найцікавіші факти з життя цього майданчика:
- Фейсбук займає третє місце серед найвідоміших сайтів світу, за своєю популярністю. Він лише трохи відстає від Google і Youtube. Особливим попитом користується мобільний додаток.
- Facebook підтримує більше 70 мов світу, а родзинкою проекту є: піратська мова і перевернута мова. Така опція буде цікава для любителів жартів і поціновувачів справжнього гумору.
- Beacon – рекламна система створена Фейсбук, з її допомогою збиралися відомості про всіх користувачів, а саме про те, які сайти вони відвідують. Аж до 2009 року громадськість не знала про її можливості, але після судового позову система припинила своє існування.
- «Патнем» – вірус, який був створений в 2006 році і доставив безліч проблем сайту. Його творцем є студент Кріс Патнем.
- Існування сторінки користувача після смерті може тривати, якщо він залишив рекомендації своїм рідним або друзям. В налаштуваннях системи є спеціальна комірка з вибором Хранителя.
- За весь період існування Фейсбук, його багато разів намагалися викупити найбільші корпорації: Microsoft, Google, Yahoo. Однак Цукерберг пропонував таку вартість, що у покупців різко пропадало бажання купувати дорогу мережу.
- Коли з’явився цей стартап, він мав назву: thefacebook.com, але з часом творці Фейсбуку відмовилися від приставки «the».
- Першими зареєстрованими компаніями на майданчику Facebook є: Apple, Microsoft, Intel, Amazon.
- М. Цукерберг відмовився вводити кнопку «Dislike» на свій сайт, на нього не подіяли ні скарги, ні погрози користувачів.
- Свою першу появу опція «Like» варто віднести саме Фейсбуку. Вона давала зрозуміти користувачам, що їх фото або запис сподобалася.
- Чому на фейсбуці переважає синій колір? Все дуже просто – головний розробник сайту (М. Цукерберг) є дальтоніком і може ідеально сприймати, і розрізняти тільки палітру синього кольору.
- Саме на цьому сайті вперше отримало життя слово «Unfriend». У перекладі воно означає «прибрати з друзів».
- Спочатку на Фейсбуці планувалося використовувати фото тільки для аватарки, але з часом, під тиском обставин і впливом Шона Паркера було прийнято рішення дозволити розміщувати свої фото на ресурсі.
- У 2012 році Фейсбук набуває найвідомішу мережу Instagram.
- В Австралії повістки до суду приходять на профіль користувача і їх ігнорування – карається.
- На сайті можна не тільки спілкуватися, але й грати в онлайн-ігри, більшість з яких не вимагає великих ресурсних витрат системи.
- Фейсбук викликає не тільки позитивні емоції, а й негативні. Видалення з друзів може привести до конфліктів або вбивства.
- Статистичні дані юристів свідчать про те, що в Америці через Фейсбук зросла кількість розлучень.
- У 2010 році був створений фільм Девідом Фінчером «Соціальна мережа». Його сюжет – історія появи ресурсу Фейсбук.
- Якщо раніше Facebook відвідували через стаціонарні комп’ютери, то зараз більше 80% людей вважають за краще користуватися смартфонами.
Читайте також:
Як видалити сторінку в фейсбуці?
Топ-20 Facebook-сторінок українських інтернет-магазинів
Facebook купує рекламу в індійських газетах, щоб попередити про фейках в WhatsApp