Telegram — це месенджер, запущений у 2013 році братами Миколою та Павлом Дуровими. Пара раніше заснувала російську соціальну мережу ВК, яку вони покинули, коли її поглинули Mail-ru Group.
Хоча сьогодні це вже більше схоже на соціальну мережу. Цей додаток зручно використовувати як на мобільних так і настільних пристроях. У телеграм можна зареєструвати 1 або кілька облікових записів, групу або канал. Групи стали популярні, як інструмент групового обговорення та роботи, насамперед у бізнесу.
Телеграм-канали стали новими медіа завдяки своїй простоті в роботі, швидкості поширення нової інформації та високої ефективності охоплення та залучення.
Telegram-канал — це легкий спосіб надавати передплатникам/читачам найсвіжішу інформацію про що завгодно. Будь-то новини, якщо у вас канал новин, послуги, продажі, акції, якщо у вас канал компанії, або навіть думки, якщо у вас персональний блог. Все, що вам потрібно зробити, це взяти телефон і надіслати швидке повідомлення. Це займе лише кілька секунд.
Канали Telegram дуже добре працюють як живий блог. Якщо у вашому місті відбувається подія, і ви хочете задокументувати її, налаштуйте публічний Telegram-канал та публікуйте думки, фотографії та відео про те, що відбувається в режимі реального часу. Крім того, Telegram нещодавно розширив обмеження на розмір файлу до 2 ГБ, що дозволяє користувачам надсилати великі відео.
Telegram — справді єдина програма, яка дозволяє проводити дуже великі відео-трансляції без жодних обмежень чи оплат. Деякі інші соціальні мережі пропонують таку можливість. Щоб зробити це на Facebook, вам потрібно буде використовувати додатковий інструмент, такий як response.io. А у додатку WhatsApp Business трансляція обмежена до 256 осіб одночасно. Трансляції також можливі на WeChat, Line та Kakao, але вони мають додаткові обмеження або платні рівні.
Є одна тонкість із каналами Telegram. Ви не можете переслати трансляцію своїм контактам, поки не підпишитеся на канал Telegram.
До речі, у Telegram-каналів може бути необмежена кількість передплатників. Передплатники не бачать один одного, тож не знають, хто ще підписався на канал.
Приватні канали Telegram проти громадських каналів Telegram
Канали Telegram можуть бути закритими (приватними) або загальнодоступними (публічними). Основна відмінність між ними полягає у можливості пошуку у додатку.
Публічний Telegram-канал — не вимагає автопідписки у разі переходу на нього за посиланням, такі канали можна знайти у пошуку за ім’ям каналу. У публічних каналів може бути іменне посилання, наприклад @marketerua.
Таким чином, на публічний канал може йти органічний/безкоштовний трафік, який певною мірою перетвориться на передплатників. Але, оскільки за посиланням не обов’язкова підписка, багато хто зайде, почитає, погортає і вийдуть не підписавшись.
Приватний Telegram-канал має посилання закритого типу (за цим посиланням можна включати обов’язкову автопідписку в налаштуваннях самого Телеграм-каналу). Таким чином, канал має кращу конверсію на залучення передплатників за запрошенням, але канал не видно в пошуку, і люди не зможуть знайти вас за назвою каналу.
Канал Telegram проти групи Telegram
У чому різниця між каналом Telegram та групою Telegram? Незважаючи на дуже схожий набір функцій, канали Telegram та групи Telegram були розроблені з різними цілями.
Групи телеграм чудово підходять для спілкування з клієнтами на особистому рівні, ви можете ставити запитання, щоб дізнатися, що думає аудиторія. Але якщо ви хочете розповсюджувати інформацію серед широкої аудиторії, вам слід використовувати канали Telegram.
При правильному використанні ці інструменти можуть допомогти вам часто і без особливих зусиль спілкуватися з великою аудиторією. Ось топ корисних каналів Telegram, які роблять це правильно. Увага, список вказаних нижче корисних каналів буде розширюватися, тому ми не обмежуємо ТОП якимось певним числом та порядком.
ТОП корисних Telegram-каналів для Бізнесу:
- Marketer — інтернет видання про маркетинг та технології для бізнесу, стартапів та підприємців. https://t.me/marketerua
- Business Founder — телеграм-канал для власників бізнесу. Бізнес, стартапи, інвестиції, інновації. Розвиваємо бізнес разом! Приєднуйся! Будь в курсі актуальної інформації бізнес-спільноти. https://t.me/bizfounder
- Мінцифра — Офіційний телеграм-канал Міністерства цифрової трансформації України. https://t.me/mintsyfra
- WebPromoExperts — Ділимося цікавим та корисним зі світу інтернет-маркетингу. Статті, анонси заходів та найсвіжіші новини. https://t.me/webpromoexperts
- InVenture — Щодня забезпечуємо лише найважливішими новинами у сфері інвестицій України та світу! https://t.me/inventure
- Kukurudza SMM — пишуть про контент-маркетинг в Instagram та останні новинки зі світу SMM. https://t.me/Kukuruza_blog
ТОП корисних новинних Telegram-каналів:
- Верховна Рада України — Офіційні новини Верховної Ради України. https://t.me/verkhovnaradaukrainy
- ТСН новини — Офіційний канал TSN.ua. https://t.me/TCH_channel
- Суспільне новини — Усі новини в одному Телеграмі. Офіційний канал новин Суспільного. https://t.me/suspilnenews
- Держспецзв’язку — Телеграм-канал Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. https://t.me/dsszzi_official
- Шрайк Ньюс — Новини від Шрайка. https://t.me/ShrikeNews
Телеграм рейтинг 2022
Популярність месенджера Telegram швидко зростає, дивіться інфографіку Statista з березня 2014 до квітня 2022 року:
Telegram має понад 500 мільйонів активних користувачів на місяць, і це одна з 10 найбільш завантажуваних програм у світі.
У 2021 році більшу частину глобальної аудиторії Telegram складали користувачі віком від 25 до 34 років. Серед причин використання Telegram 75% користувачів платформи вказують, що вони “дізнаються більшість новин з Telegram”.
Telegram активно нарощує свій вплив і стає ресурсом №1 для отримання актуальних новин та інформації. Активно витісняє фейсбук та твіттер з інформаційного медійного простору.
Читайте також:
- ТОП телеграм-каналів про криптовалюти та NFT
- ТОП телеграм-каналів для пошуку роботи в Україні та за кордоном