Дослідники з Facebook помітили за своїми ботами дивну поведінку і з подивом зрозуміли, що вони винайшли власну мову, яка незрозуміла для людини. Робота ботів була припинена.
Два механізми ШІ розмовляли між собою спочатку на простому англійському, але потім дослідники помітили зміни і подумали, що вони говорять якусь дурість, а виявилося, що це нова мова. ПО навчилося працювати швидко, ефективно і з прихованими мотивами (можливо).
Взагалі, обидва механізми були конкурентами, вчені назвали це «генеративна змагальна мережа». Спочатку їхня розмова була трохи зміненою англійською, але незабаром мова змінилась до невпізнання, так як звичайні розбірливі слова стали переставлятися і ставали безглуздими реченнями.
Пояснення того, що сталося знайшли швидко — боти спрощували собі мову. Так роблять і люди, з кожним роком роблячи мову все простіше для власної зручності. Наприклад, дуже часто скорочують слова для певних сфер роботи, на кшталт бірж. Боти розуміли один одного, але люди ні, так само, як вам, швидше за все, буде незрозумілою розмова двох брокерів.
Ілон Маск, при цьому, збирається випустити фільм про небезпеку ШІ. Він виступає за прийняття законів, що обмежують цю сферу. Можливо, не дарма, при всіх плюсах ШІ, існують і мінуси. Наприклад, в минулому році твіттер-бот компанії Microsoft з дівчини підлітка перетворився в расистку підтримуючу геноцид.