В умовах сучасного висококонкурентного світу, впровадження передових технологій у ланцюжки поставок та логістику стає вирішальним фактором успіху. Так вважає бізнес-аналітик та експерт Терещенко Роман Вікторович Транс Трейд. Він упевнений, що, інвестуючи в системи, які оптимізують процеси та забезпечують швидке вирішення проблем, компанії можуть випереджати конкурентів та задовольняти потреби клієнтів. Тому, щоб лідирувати на ринку доставки, необхідно впроваджувати нові стратегії, які дозволять виділитись серед інших.
Майбутнє логістики: як AI та ML змінюють галузь — Роман Терещенко
Штучний інтелект (AI) та машинне навчання (ML) вже давно використовуються в логістиці, але нещодавні досягнення розширили їхнє застосування.
В управлінні ланцюжками поставок ШІ та ML застосовуються для створення інструментів прогнозування попиту. Ці інструменти аналізують історичні дані та поточні тенденції, допомагаючи уникати проблем із нестачею чи надлишком запасів. Крім того, інтеграція ШІ в системи управління складами мінімізує ризик помилок та покращує робочі процеси. Gartner прогнозує, що у 2024 році у 50% організацій ланцюжка поставок будуть використовувати ШІ та розширену аналітику, — розповідає Терещенко Роман Вікторович Транс Трейд.
Бізнес-аналітик доповнює, що ШІ управляє механічними операціями, такими як збирання, упаковка та сортування товарів, що підвищує їх точність та швидкість. Враховуючи такі тенденції, за прогнозами експертів, до 2026 року 75% великих складів будуть застосовувати у своїй роботі робототехніку.
Алгоритми ШІ та ML також оптимізують маршрути транспортування, враховуючи пробки, погоду та терміни доставки. Наприклад, нововведення компанії Carrier Logistics Inc. дозволяє автопаркам автоматично маршрутизувати та призначати поставки. При цьому знижувати витрати і повністю задовольняти запити клієнтів.
Майбутнє логістики: ефективність та безпека з технологією блокчейн — Роман Терещенко Транс Трейд
Спочатку розроблений для фінансового сектора блокчейн став революційним для логістики та управління ланцюжками поставок по всьому світу. За даними експерта, з 2022 року ринок блокчейн зростає в середньому на 39,78% на рік.
Переваги цієї технології включають покращене управління запасами, підвищену безпеку та надійність відстеження даних. Компанії, що інтегрують блокчейн, можуть запобігати шахрайству, усувати вузькі місця та знижувати кількість помилок. Для повної реалізації потенціалу блокчейну логістичним постачальникам необхідно оцифровувати та стандартизувати дані, — пояснює Роман Терещенко Транс Трейд.
Бізнес аналітик наводить приклади успішних рішень із застосуванням технології блокчейн. На його думку, це інноваційний трекер від Mitsubishi Technologies, який забезпечує точну та своєчасну доставку фармацевтичної продукції. До таких належить і блокчейн-платформа VeChain, яка пропонує ефективні рішення для управління ланцюжками поставок.
Роман Терещенко: про інноваційні TMS для сучасних логістичних рішень
Системи управління транспортом (TMS) — це програмні рішення, які спрощують та оптимізують логістичні операції, керують перевезенням товарів. Терещенко Роман Вікторович звертає увагу, що сучасні TMS автоматизують безліч процесів. При цьому вони виконують такі функції:
- Оптимізація маршрутів. Використовуючи передові алгоритми та аналіз даних, TMS визначає найефективніші маршрути. Такий підхід призводить до зниження витрат на паливо та забезпечує своєчасну доставку.
- Вибір оператора зв’язку. TMS автоматизує вибір перевізників шляхом порівняння тарифів, рівня обслуговування та показників продуктивності, дозволяє краще контролювати витрати та якість.
- Моніторинг у реальному часі. TMS надає інформацію про статус відправлень, що допомагає приймати обґрунтовані рішення.
Роман Терещенко Транс Трейд наголошує, що ці інновації відкривають нові можливості для створення індивідуальних програм TMS. Таким чином, розробка програмного забезпечення з використанням ШІ та IoT дозволяє створювати надійні TMS, які підвищують ефективність та дозволяють суттєво економити кошти для логістичних компаній.
Роман Терещенко Транс Трейд: аналітика великих даних — ключова технологія в логістиці
Близько 74% керівників ланцюжків постачання вважають аналітику великих даних однією з найважливіших технологій у логістиці. Наш експерт теж поділяє таку думку. Терещенко Роман Вікторович аргументує свою позицію такими перевагами:
- аналітика дозволяє досліджувати великі обсяги даних. Завдяки цьому логістичні компанії можуть краще зрозуміти поведінку клієнтів та впровадити більш орієнтовані стратегії.
- аналітика відіграє важливу роль у прогнозуванні попиту — допомагає оптимізувати ресурси та витрати, підвищуючи ефективність та конкурентоспроможність.
Що ж, за технологіями — майбутнє міжнародної та локальної логістики. І ті компанії, які вже зараз це розуміють, зможуть упіймати потрібну хвилю.