Завдяки карантину, перегляд фільмів і телепрограм через інтернет в Україні, та й в усьому світі вийшов на новий рівень. За даними провайдера «Київстар», показники зростання переглядів в 2020-2021 р виросли від 30 до 80%. Причому дивляться не тільки через великі монітори і телевізори, але і через телефони та планшети.
Вільного часу стало більше, тому збільшився час, витрачений на фільми. За даними незалежних джерел, люди стали проводити за екраном по 7-8 годин на день! Це колосальна кількість людино-годин в масштабах країни. А ще розширилася аудиторія. До любителів фільмів приєдналися ті, хто раніше ходив на стадіони, концерти, в кіно і театри, проводив вечори поза домом і майже не включав «ящик».
В умовах карантину аудиторія «спалахнула». Природно, на бурхливе зростання глядачів відреагували стримінгові сервіси парадом акцій, знижок та інших заманух з тим, щоб залучити більшу кількість користувачів.
У цій статті ми розберемо, хто є хто на ринку стримінга України, і до якого сервісу варто підключатися.
Критерії відбору рейтингу стримінгових сервісів
Щоб зрозуміти, який сервіс краще, потрібно відповісти на кілька запитань:
- Ціна послуг: сюди входять різні пакети, підписки і акції.
- Спектр пропонованих послуг і можливостей.
- Кількість контенту, тобто нових і старих фільмів, серіалів тощо.
- Людинозрозумілилий інтерфейс, зручність користування.
- Надійність, якість роботи, технічна підтримка.
Де ми брали цю інформацію? Відповідь проста – на каналах цих сервісів, а також у відгуках користувачів і в оглядах експертів.
ТОП 5 – рейтинг стримінгових сервісів кіно
1. Netflix всюдисущий і всемогутній
Це найпопулярніший і найбагатший сервіс, родом із сполучених штатів Америки. З’явився більше 20 років тому і став відомий завдяки поставкам DVD дисків, які в той час набирали популярність. З розвитком інтернету перейшли на потокове мовлення в онлайн.
З 2013 року виробляє власні мультфільми та кіно. Наприклад, на створення фільмів Нетфлікс витратила в 2021 році 11 млрд доларів (за офіційними даними).
Зараз Netflix – гігантський медіамагнат і інтернет-монстр. Працює у всіх країнах, крім Китаю та деяких арабських держав. Інтерфейс і зв’язок з глядачами реалізовані в десктопній і мобільних версіях. Є модифікації під всі популярні операційні системи і мови. Працює на телевізорах, приставках, смартфонах і будь-яких інших пристроях.
Ціна – для українських користувачів є три тарифи:
- базовий – 7 євро в міс.;
- стандарт – 10 євро;
- преміум – 12 євро.
Тарифи відрізняються якістю відео, кількістю підключених пристроїв і каналів. Наприклад, базовий – це HD на 1 телевізорі або комп’ютері, стандарт включає в себе FULL HD і 2 пристрої, преміум – якість 4к і 4 пристрої.
Щоб переглянути все, що є на Netflix, напевно, не вистачить життя. Це традиційно якісний, перевірений сервіс, працює стабільно і надійно, тому однозначно №1 в нашому ТОПі.
2. Megogo
Відеосервіс Megogo за ідеологією відрізняється від Нетфлікса. Він створений в 2011 році не тільки як кінотеатр, а й як великий агрегатор IPTV. Тобто на ньому можна знайти улюблені канали та дивитися як звичайне ефірне телебачення. Це зручно для традиціоналістів і тих, хто не бажає перековуватися в зв’язку з вимогами 21 століття. Ну і, природно, тисячі фільмів, серіалів і мультфільмів, 320 каналів і 55 млн. глядачів по всьому світу.
Важливий момент – сервіс Мегого досяг успіху завдяки співпраці з виробниками обладнання і програмного забезпечення.
Купуючи смарт-телевізор (наприклад, Самсунг або Соні), ви отримуєте встановлений Мегого, який за 1 грн буде показувати 2 тижні. Якщо сподобалося – можна доплатити і продовжити передплату.
Ціна:
- 99 грн в міс.;
- 197 грн в місяць.
Перший – 260 каналів, плюс фільми; другий – 320.
Це сучасний мультиплатформений ресурс, працює на різному устаткуванні, від телевізорів до приставок, і під більшістю операційних систем.
Особливість – увагу до проблем глухих, у Мегого є своя студія сурдоперекладу і окрема, відповідна рубрика на сайті.
3. Sweet.tv
Світ тв – український стримінговий сервіс, відомий з 2017 року. У кінобізнес фірма прийшла як студія дубляжу голлівудських фільмів на українську мову. За 3 роки пройшла шлях від нікому не відомої компанії, до звання провайдера року (2020).
Сервіс має додаток для смартфонів, телевізорів і приставок. Співпрацює з деякими провайдерами, що пропонують доступ до інтернету.
Sweet.tv надає доступ за технологією OTT. Є кілька пакетів:
- S -183 канали і 3000 фільмів за 99 грн в міс.;
- M – 234 канали, 500 фільмів і 300 серіалів, за 149 грн в міс.;
- L+ – 262 канали 6500 фільмів і 1000 серіалів, за 249 грн в міс.
Важливий плюс – відсутність реклами у фільмах, це особливо радує тих, хто приходить з ефірного телебачення. Ще один плюс – можливість перегляду улюблених телепрограм в запису, сервіс зберігає їх тиждень.
4. YouTube
YouTube – соціальна мережа і відеохостинг, що надає послуги з перегляду відеоконтенту. Звичайно, філософія та реалізація програми помітно відрізняється від того, що пропонують сервіси типу «кінотеатр вдома». Ютуб більш зав’язаний на користувачах і особистому контенті, ніж на демонстрації кіно і ТБ. Але і тут є підписка і можливість взяти фільми на прокат (тобто подивитися за гроші).
Ціна преміум-передплати – 99 грн, при тому, що 4 місяці безкоштовно.
Хто вважає за краще Ютуб? Атішники і молоді люди нової формації, ті, хто більше цікавиться «аматорським» відеоконтентом і творчістю блогерів, ніж каналами і програмами.
5. Divan.tv
Наш рейтинг не був би повним, якби в ньому не було Divan.tv. Це міжнародний проєкт, що працює в 200+ країнах за стандартом OTT.
Відрізняється гнучким вибором пакетів і послуг, а також тісною співпрацею з провайдерами України. Наприклад, Київстар та Lifecell пропонують деякі канали та фільми всім бажаючим безкоштовно. А ще це:
- великий каталог фільмів у всіх жанрах;
- відсутність нав’язливої реклами;
- персоналізована система рекомендацій;
- запис ефірів;
- техпідтримка;
- безкоштовне 2х тижневе тестування.
Підключити пакет «Стартовий» (104 каналу) можна всього лише за 49 грн в місяць. Це досить вигідну пропозицію економ-класу. «Оптимальний» – 99 грн в міс., це вже 141 канал. Престижний – 158 каналів, обійдеться вам в 178 грн. А ВІП – 299 грн порадує пакетом дорослого ТВ, все разом – 166 каналів.
Є додаток для смартфонів і приставок, установка займає пару хвилин.
Висновок
На ринку України стримінгових сервісів з пошуку кіно набагато більше, ніж в цьому топі, але, сподіваємося, стаття допоможе вам зорієнтуватися і підібрати програму на свій смак. Все ж рекомендуємо підтримувати вітчизняного провайдера і думаємо, що з часом він стане тільки краще.