Мобільні застосунки стали невід’ємною частиною життя. Зверніть увагу скільки додатків встановлено на вашому телефоні. Скільки з них ви реально використовуєте? Конкуренція між розробниками додатків за увагу користувача та його гроші, привела до створення нових високооплачуваних професій. Одна з них ASO-фахівець — спеціаліст з просування мобільних додатків та цифровий маркетолог в одному обличчі. Обговоримо, які обов’язки має спеціаліст, які вакансії пропонує Україна, скільки грошей можна заробляти, де безкоштовно освоїти цю професію.
Хто такий ASO-фахівець?
Мобільні додатки потребують просування в App Store та Google Play, так само, як сайти в пошукових системах. Недавно такої професії, як ASO-фахівець не існувало, бо його обов’язки виконували маркетологи, seo-спеціалісти та інші особи, які мали досвід роботи в сфері маркетингу.
Зараз у компаній виникає потреба наймати саме ASO-фахівців, які займаються тільки мобільними додатками та збільшують кількість їх завантажень.
Робота ASO-фахівця полягає у збільшенні видимості програми в пошукових системах та підвищення конверсії (кількість завантажень, платні підписки і т.д.). Слід зазначити, що обов’язки спеціаліста залежать від конкретної вакансії. Якщо в компаніях є ієрархія та розподіл роботи між командою, то в малому бізнесі одна людина може виконувати роботу за двох.
Що вам треба буде робити, як спеціалісту з просування, залежить від посади на яку претендуєте. До сфери ASO переходять лінкбілдери, маркетологи різних напрямків, SEO-спеціалісти. Можна освоїти професію і з нуля, але на це піде більше часу.
Обов’язки ASO-фахівця
ASO-менеджер повинен займатися просуванням мобільних додатків та збільшенням їх конверсії. На практиці, його робота не окреслена конкретними правилами та залежить від вакансії. Коротко про основні обов’язки спеціаліста:
- Планування та реалізація стратегії просування мобільних застосунків у Google Play.
- Аналіз показників ефективності, включаючи рейтинги та відгуки.
- Співпраця з командою розробників.
- Регулярна робота з метаданими додатків та їх оновлення згідно змін Google Play.
- Відстеження трендів та їх аналіз.
- Розробка ТЗ для дизайнерів, копірайтерів, розробників.
- Аналіз ефективності та вміння робити звіти для замовника.
Додатково менеджер з просування мобільних застосунків повинен володіти англійською мовою не менше ніж рівень Intermediate.
Вакансії та зарплатня менеджерів ASO
Менеджерів з просування мобільних додатків беруть на роботу:
- Продуктові компанії, які займаються застосунками для Android та AppStore.
- Діджитал агенції.
- Компанії, які виготовляють софт.
- Корпорації, які мають багато мобільних застосунків.
Зарплата спеціаліста залежить від досвіду роботи, вміння домовлятися та відповідальності на робочому місці. Новачок після курсів може розраховувати на зарплатню в 200-600$. Middle ASO заробляє від 1000$, Senior може розраховувати на дохід від 1500$ на місяць та більше.
Дуже велике значення має знання англійської мови на рівні не менше Upper-Intermediate. Це дозволить вибирати не тільки серед вакансій на українському ринку, а й працювати із іноземними компаніями. Жити в Україні на закордонну мінімалку значно цікавіше, чим на 6700 гривень брутто.
Де навчитися ASO безкоштовно?
Основи професії ASO можна отримати абсолютно безкоштовно, якщо правильно користуватися Інтернетом. Для цього треба:
- Зробити моніторинг на сайтах та подивитися, які вимоги роботодавець пред’являє до кандидата на вакансію. В процесі збору інформації ви побачите, що вимоги подібні. Складіть список цих вимог та шукайте конкретні матеріали по темі. Це допоможе зрозуміти, що знаходиться всередині професії та чи хочете ви так працювати.
- Визначитися в якому напрямку розвиватися. Просування мобільних додатків вимагає вибору ніші, особливо, якщо ви хочете працювати в компанії. Є різниця між просуванням гемблінгу, фітнес додатків і т.д. Компанії хочуть брати на роботу фахівців з практичним досвідом. Для створення першого портфоліо буде достатньо взяти 2 теми та отримати успіхи в роботі. Як зрозумієте суть роботи, напрямок розвитку завжди можна змінити.
- Пошукати тематичні спільноти та блоги. Це допоможе познайомитись з однодумцями, обмінюватися інформацією та задавати питання.
Якщо познайомившись з професією ви розумієте, що хочете працювати в цій сфері, подумайте про платні курси. Безкоштовного навчання ASO, з можливістю отримати сертифікат та гарантоване працевлаштування, в Україні не існує.
Вийти на рівень Junior та отримати першу роботу можна і без грошей, працює самоосвіта та нетворкінг. Для поглиблення навичок та освоєння додаткових програм будуть потрібні експерти. Тут треба йти на приватні консультації або профільні курси. Стати ASO-фахівцем в Україні можна менше, чим за півроку, якщо стартувати вже сьогодні. Як думаєте, ця професія має майбутнє?