Штучний інтелект тепер може створювати ілюстрації на замовлення та генерувати фотографії на сайт, але чи буде результат влаштовувати замовників? Розповідаємо про нову професію пов’язану з ШІ та сферою дизайну. Хто такий нейроілюстратор, що він робить, скільки заробляє та які в нього перспективи на українському ринку.
Хто такий нейроілюстратор?
Штучний інтелект навчився генерувати зображення та обробляти фотографії. Для бізнесу це можливість оптимізувати витрати на рекламу та персонал, адже тепер рутинну роботу може виконувати ШІ. І коштуватиме це до 50$ на місяць.
На практиці виявилося, що нейромережі не мають кнопки «шедевр», і для адекватної роботи штучного інтелекту, треба формувати технічне завдання. Людина, яка працює з генеративним AI та ставить перед ним завдання, отримала назву нейроілюстратор.
В мережі можна зустріти такі професії, як нейрохудожник, нейровебхудожник, AI-artist та AI-художник. Це один і той же спеціаліст названий іншими словами. Його робота полягає у взаємодії з ШІ та генерації логотипів, артів, фото та іншого графічного контенту на замовлення. Результат генерації може використовуватися, як база для подальшої роботи, або як самостійний контент.
З чим працює нейроілюстратор?
Для AI-художника нейромережі — головний робочий інструмент. Він повинен вміти працювати з такими системами:
- GauGAN2;
- DALL-E;
- WOMBO;
- та інші.
Нейромережі мають різний функціонал: одні створюють прості ілюстрації, інші — працюють з реалізмом, або обробляють фотографії та можуть створити нейро-образ конкретної людини.
Робота з нейромережами не така проста, як здається. З появою ШІ, багато хто думав, що систему достатньо запитати, як Google і через декілька хвилин можна використовувати готовий результат. Реальність далека від фантазій.
Нейроілюстратор формулює технічне завдання за яким штучний інтелект потім генерує потрібний результат. На складання ТЗ можуть піти години і дні, в залежності від складності проекту.
Треба продумати на прописати кожну деталь, не можна нічого упускати з уваги, бо ШІ не розуміє метафор, не може здогадатися, що ви мали на увазі. Отриманий від нього результат нерідко треба доробляти в графічних редакторах. Машина не вміє думати, якщо ви даєте їй неконкретний запит, отримаєте нелогічний та хаотичний результат.
АІ-художник спілкується з ШІ та активно працює з дизайнерськими інструментами, щоб отримати потрібний замовнику результат.
Які навички повинен мати нейроілюстратор?
АІ-художник може не вміти малювати, але фантазію, критичне мислення та логіку мати повинен. Не обов’язково мати ІТ-освіту, щоб працювати з нейромережами. ШІ вже має потрібні алгоритми.
Якщо ви хочете навчитися працювати з нейромережами з нуля то, додатково треба пройти курси графічного чи веб-дизайну, так буде простіше розібратися в професії.
Обов’язково нейроілюстратор повинен знати:
- Основи 3D-моделювання.
- Базу колористики, фотографії, композиції та малюнку.
- Нормативно-правову базу авторського права.
- Критерії естетичної оцінки.
Які обов’язки буде мати спеціаліст на робочому місці залежить від типу вакансії, яку він обіймає.
Які перспективи має професія?
Вже зараз з’являються вакансії, де шукають спеціалістів готових працювати зі штучним інтелектом. В майбутньому нейроілюстратор може працювати в трьох векторах:
- Замовлення для маркетингу. Виготовлення логотипів, аватарок, рекламних банерів і т.д.
- Творчі масштабні проекти. Стилізовані портрети, плакати, виставки.
- Ігрові персонажі. Створення прототипу персонажів для онлайн-ігр та мультиплікації реклами.
Скільки заробляє нейроілюстор вже зараз та де шукати роботу?
На сайтах працевлаштування вакансії для нейроілюстраторів майже не зустрічаються. Це не означає, що професія непотрібна. Звертайте увагу на пропозиції для художників, дизайнерів, колористів. Зробіть портфоліо з прикладами робіт та сайт-візитку, якщо маєте таку можливість.
Зареєструйтеся на міжнародних біржах для дизайнерів, тематичних форумах, професійно оформіть профіль в соціальних мережах. Починайте будувати власний бренд ще на етапі навчання.
Вже сьогодні спеціалісту з навичками нейроілюстратора, замовник може запропонувати ставку від 700$ на місяць. Подумайте з якими компаніями хотіли б працювати та запитайте, чи потрібні їм спеціалісти в штат, або для періодичних проектів.
Нейроілюстратор — молода професія, яка ще немає великої популярності та свого місяця на ринку праці. У вас є можливість стати одним із перших спеціалістів, за якими будуть слідкувати тисячі послідовників.