Складно знайти сучасну сферу, де ще не було б застосовані IT-технології, ось і українське агропромислове підприємство Астарта спільно з Borsch Ventures створили компанію Agro Core, яка буде займатися розробками інноваційних систем по управлінню агробізнесом.
Україна славиться своїми прекрасними працівниками в сфері IT-технології по всьому світу, складно знайти успішну компанію в якій не буде жодного українського програміста. До того ж, українська економіка дуже щільно тримається на агросекторі, що дає привід активно його розвивати і впроваджувати нові технології. Саме тому Borsch Ventures виступив одним з співзасновників Agro Core.
IT-підприємець і голова правління Borsch Ventures Євген Уткін говорить, що у фінансовій і медіа галузях проникнення сучасних технологій наближається до 100%, а в агробізнесі — досить низький процент. Спільне підприємство з Астартою дозволить створювати високоефективні інноваційні AgTech-рішення як для українського, так і для глобальних ринків.
Основним завданням для нової компанії поставлене в тому, щоб поєднувати стартапи та ідей з двох індустрій і знаходити нові розробки або способи, які будуть корисні в цій сфері.
Для рослинництва Agro Core збираються використовувати і розвивати сенсорні технології — вони дозволять в режимі реального часу збирати, обробляти дані і на їх основі приймати рішення. Такий спосіб дозволить підвищити ефективність виробництва і зменшити витрати. Застосування високих технологій призведе до зниження застосування добрив і витрати палива. Це, в свою чергу, поліпшить екологічну ситуацію і якість врожаю, підкреслив керівник Agro Core.
Для прикладу, за оцінками експертів, впровадження автоматизації в процес використання мінеральних добрив і гербіцидів дозволить економити до 50% на добривах. Під час боротьби з шкідниками економія може досягати і 90% через більш продумане використання фунгіцидів і гербіцидів. У підсумку, на кожен гектар припадає близько 260 євро економії за рахунок раціонального використання добрив.
Микола Горбачов, директор New World Grain Ukraine, вважає, що найкраще застосовувати IT-технології для вирощування ягід, фруктів і овочів. Тут дохід з одного гектара набагато вище, ніж при виробництві зернових. Високотехнологічні рішення і високошвидкісна обробка інформації дозволять ефективно контролювати процес виробництва фінального продукту, переконаний він.
Дана сфера перспективною — звичайно. Буде вона корисна — безсумнівно. Чи притягне інвестиції в економіку — однозначно. Підтримка іноземних компаній вже дає відмінний привід для надії, що дана сфера буде активно розвиватися і впроваджувати свої розробки на благо економіки, а також дозволить дрібним фермерам полегшити собі роботу.