Христина Новік, координатор освітніх технологічних проєктів, має унікальний досвід роботи у сфері освітніх технологій (EdTech). Професійна кар’єра пов’язана з науковими дослідженнями в галузі штучного інтелекту в освіті зі спеціалізацією у Teacher Education.
Професійні досягнення включають міжнародне суддівство технологічних стартапів, внесок у впровадження AI-технологій для покращення онлайн навчального процесу. Христина активно працює над інтеграцією сучасних технологій в освітню сферу, що сприяє підвищенню якості укранської освіти на глобальному рівні.
Як ви прийшли до ідеї створення платформи TeachEd для навчання вчителів, пов’язаної зі штучним інтелектом?
Ідея розробки платформи з’явилась в мене ще під час переходу від офлайн до онлайн — викладання багатьма викладачами у 2019 році під час COVID-19. У той момент ми з колегами не знайшли жодних платформ, створених спеціально для вчителів, намагались адаптувати інструменти для дизайнерів та інших диджитал спеціалістів, проте мали досить багато труднощів, оскільки вони не були розроблені для викладання. Це підштовхнуло мене до створення платформи TeachEd, яка задовольняла б специфічні потреби вчителів.
Ваша платформа є першою і єдиною на нашому освітньому ринку, враховуючи, що подібних проєктів раніше не існувало? Що надихнуло вас на створення платформи?
Нас надихнула потреба змінювати щось в освітньому процесі, адже ми були не готові до таких викликів, і необхідність створення такого інструменту, як ця платформа, постала сама собою. Як науковець, я почала досліджувати це питання під час свого навчання у Великобританії, і цей досвід суттєво підвищив моє розуміння та усвідомлення цієї проблеми. Британські колеги також дуже зацікавились цією темою, і я зрозуміла, що актуальність цього питання сягає далеко за межі моєї країни.
Ваш проєкт використовує нові технології, такі як штучний інтелект, які поки що не зовсім зрозумілі звичайним людям. Можете розповісти, які ключові функції та можливості він надає вчителям?
Ключові функції нашого проєкту полягають у тому, що ми створюємо платформу, яка має стати “безпечним простором” для кожного вчителя. Перш за все, ця платформа унікальний проєкт, що створений саме для вчителів. За допомогою штучного інтелекту вчителі зможуть створювати власні уроки на основі будь-яких матеріалів з медіа-простору, отримувати професійну пораду від AI-асистента та зменшувати рівень робочого навантаження, що позитивно вплине на освітній процес та результати студентів Платформа також дозволить створювати ком’юніті викладачів та базу знань, що сприятиме обміну досвідом і підвищенню кваліфікації.
Як ваша платформа може змінити процес навчання? Які переваги вона надає у порівнянні з традиційними методами навчання?
Це досить радикальні, проте необхідні зміни, адже наш світ не зупиняється і ми маємо йти в ногу з часом. Штучний інтелект та освіта — це наше майбутнє, і ми маємо бути готовими використовувати його як інструмент покращення нашого життя. З нашого досвіду ми побачили, що важливо, аби система освіти була гнучкою та здатною пристосовуватися до будь-яких непередбачуваних змін. У такому випадку ми зможемо забезпечити отримання знань навіть у екстремальних умовах, що дасть можливість розвиватись нашій молоді та спеціалістам.
Як ви бачите майбутнє вашої платформи? Які плани щодо розвитку та розширення у вас є?
TeachEd наразі стосується викладачів англійської мови, проте ми бачимо великий потенціал цього проєкту і для спеціалістів інших галузей. Ми впевнені, що за допомогою цієї платформи ми зможемо проводити навчання великої кількості людей, організовувати освітні проєкти.
Що ви можете порекомендувати стартапам, які тільки розвиваються?
Сьогодні існує багато порад для нових стартапів, які можуть допомогти в позиціонуванні та розвитку. Хочеться виділити головне, що працювало для нас та можливо буде корисним для інших. Дотримуйтесь простих правил:
- Вирішуйте реальну проблему, яка є актуальною для людей. Якщо ідея виглядає цікавою, але не дуже важлива для суспільства, працювати довго з нею буде складно, та можуть виникнути труднощі з визначенням цільової аудиторії.
- Вивчайте ринок та не ігноруйте конкурентів. У нашої платформи конкурентів не було, ми були змушені розробляти все з нуля. Не було можливості оцінити, як ідея працює для інших, де слабкі місця. Таке трапляється рідко і зазвичай, унікальних ідей не буває. Якщо у вас є конкуренти, уважно вивчіть, як вони працюють, які в них слабкі сторони, що можна зробити краще. Це дозволить оптимізувати свою роботу та знизити витрати часу.
- Будьте готові, що невдачі будуть. Невдача – це частина шляху до успіху і потрібно мати стійкість, не здатися при перших труднощах.
- Вчиться у кращих. Якщо є можливість співпрацювати з менторами, то зробіть це. Професіонали в вашій галузі або суміжних допоможуть прискорити ріст стартапу та уникнути помилок.
- Створіть сильну команду. Великий шлях неможливо пройти наодинці. Вам потрібні люди, які мають спільні цінності, готові працювати на ідею та мають бажання багато працювати.
- Тримайте в полі зору майбутнє проєкту. Наперед побачити, як буде розвиватися стартап неможливо, але важливо мати план «максимум». Саме він буде орієнтиром у складні часи та відповіддю на питання: «Для чого я це роблю?». Навіть, якщо все складеться не так, як ви планували, ви отримаєте суттєвий результат.
Ви амбітна та сильна людина. Чи маєте якісь правила, яких дотримуєтесь в професійному житті?
Життя — це постійні зміни та рух в обраному напрямку. Триматися своїх цілей мені допомагає:
- Пристрасть до своєї справи. Я вірю в те, що роблю та готова працювати заради ідеї. Саме пристрасть підтримує мене тоді, коли сили закінчуються.
- Цінності. Дотримуватися своїх цінностей важливо, як для довіри клієнтів та команди, так і для стабільності в житті.
- Самодисципліна. Багато значить вміння вперто працювати в будь-якому настрої, дотримуватися своїх планів, вести облік задач та ефективно керувати часом і ресурсами.
- Інновації. Я не зупиняюся на досягнутому та постійно шукаю нові рішення, варіанти, контакти. Експериментую та вчуся на своїх результатах. Це допомагає розширювати поле можливостей та підтримувати мотивацію.
- Ніколи не здаватися. Я вчуся на своїх невдачах та помилках. Якщо не працює те, що я собі задумала, то пробую інший варіант, але завжди йду до своєї мети.
Дякуємо за ваші поради та цінний досвід. Ваша історія мотивує на реалізацію власних ідей та може стати прикладом для інших підприємців. Успіхів в розвитку проєкту.