23 листопада в Україні блекаут. 24 листопада зривається онлайн-лекція з радником Посольства України в Польщі. До цього івенту ми готувалися понад два місяці.
Специфіка UA business Global в організації онлайн-зустрічей — в місяць проводили 10+ івентів у прямому ефірі. Також консультуємо онлайн підприємців зі всієї України. Та й вся команда звикла працювати у віртуальному офісі. Тож наявність електроенергії та інтернету критично важливі для нас.
Коли зіткнулися з ситуацією блекауту, як і більшість українців, зайняли позицію «завмерти та почекати». З впровадженням екстрених та запланованих відключень електроенергії зрозуміли — перечекати не вийде, треба підлаштовуватися.
Ми змінили формат лекцій і тепер попередньо записуємо їх разом з експертами та додаємо на YouTube-канал. Це допомогло залишатись в інформаційному полі цільової аудиторії. А ще звільнило команду від частини рутинних задач та дозволило сфокусуватись на стратегічних цілях.
Але необов’язково змінювати бізнес-процеси через відсутність електроенергії. Ось, що ще можна зробити, щоб продовжувати працювати.
Організація робочого графіка
ДТЕК, найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України, опублікував на сайті графіки відключення електроенергії. Вони не завжди збігаються, але приблизно орієнтуватися, коли буде/не буде електрика в мережі, можна. Тож підлаштовуємось! Працюйте тоді, коли є світло та виконуйте насамперед важливі задачі.
В нашій команді хтось працює рано вранці, хтось пізно ввечері чи у вихідні. Якщо раніше це залежало від уподобань, то зараз — від наявності електроенергії. Ми щодня тримаємо зв’язок із колегами й напохваті один в одного, щоб за відсутності електроенергії була можливість делегувати термінову роботу.
Офлайн-задачі
Не для всіх робочих питань потрібний інтернет. Тож визначте пріоритетність задач, які виконуватимете за наявності електроенергії та стабільного зв’язку. Робити публікації у соцмережах чи листуватися з клієнтами або партнерами без інтернету не вийде. А ось редагувати фото, робити монтаж відео, писати тексти або накидувати тези майбутніх публікацій можна і в режимі офлайн. Головне — завчасно встановити необхідні програми та додатки.
Ми так і розподіляємо задачі. Заздалегідь назнімали відео і коли немає інтернету, SMM-менеджерка монтує з них Reels. Коли є зв’язок, залишається тільки опублікувати. Так саме робимо і з текстами — начерки цього матеріалу робилися також за відсутності світла.
Зовнішні акумулятори та зарядні станції
Робочі задачі, звичайно, можна виконувати офлайн, але витрату заряду телефону/ноутбука це не скасовує. Подбайте про те, щоб мати можливість зарядити гаджети за допомогою пауербанків або зарядних станцій. З особистого досвіду радимо брати пауербанк на 20000-30000 мАг, щоб його вистачило на 2-4 зарядки телефону та однієї повної зарядки ноутбука. Зарядна станція — дорогий, але ефективний пристрій, від якого практично цілодобово можна заряджати телефони та ноутбуки. Також зверніть увагу на зовнішні акумулятори, які можна заряджати не лише від мережі, а й від сонячної енергії. Так ви будете впевнені, що зможете виконати заплановану роботу за дедлайном.
Робота в кафе чи коворкінгах
Якщо ви працюєте у віддаленому форматі й фізичний офіс не передбачено, поманіторте кафе, кав’ярні, коворкінги, які запаслися генераторами. Складіть список адрес, де ви зможете попрацювати, коли вдома в чергове відключать світло. Зараз багато хто перемістився в громадські місця, щоб вчасно закривати важливі онлайн-задачі. Тож робоча атмосфера вам гарантована.
Для запису лекцій з експертами ми їдемо саме в коворкінги. Так ми впевнені, що інтернет чи електроенергія не зникнуть під час онлайн-зустрічі й в нас точно буде необхідний матеріал для подальшої роботи.
Офлайн зустрічі
Ця рекомендація випливає із попередньої. І чудово, якщо вся ваша команда мешкає в одному місті. Крім щоденних онлайн-листувань та ZOOM-дзвонів можна збиратися у тих же кафе зі стабільним інтернетом, щоб разом попрацювати.
Вся наша команда в Дніпрі. Щомісяця ми збираємося офлайн і не лише для того, щоб обговорити робочі задачі, поставити цілі та розробити стратегію їх досягнення. Такі зустрічі потрібні для того, щоб просто поспілкуватися наживо, підтримати та посилити мотивацію один одного. Це важливо завжди, особливо за таких складних часів.
Українців ні зламати, ні залякати. Ми пристосовуємося, змінюємося, здатні працювати та розвиватися за будь-яких умов. Ми маємо план Б, В, Г і далі за абеткою. І після Перемоги на нас точно чекає світле майбутнє, навіть якщо для цього доведеться пережити найтемніші часи.