Якщо ви власник бізнесу або працюєте в маркетинг-команді, то рано чи пізно зіткнетеся з прямою рекламою вашого продукту.
Маючи продукт, ви шукатимете кому він потрібен, як розширити його цільову аудиторію (далі – ЦА) і чим він виділяється серед конкурентів. Найкраще це надати рекламному агентству, наприклад, такому, як ми – Nebo ideas agency.
Етап 1
Ми в агентстві називаємо це пошуком лінгвогрупи – тобто визначаємо мову, якою говорить наша майбутня ЦА. І це не просто англійська чи хінді, це саме мова повсякденного спілкування.
Через характерні слівця, літературу, меседжі у чатах ми створюємо портрет цільової аудиторії. Тобто, завдяки літерам з’являється візуальний образ нашого героя.
Такий шлях дуже зручний, він допомагає скоротити час на пошуки tone of voice бренду, адже ми насправді вже розуміємо, як говоритимуть наші герої у комунікації.
Якщо в нас ЦА 60+ – можна не боятися навіть писати слова і вживати у мові стародавнє в кінці, той, хто знає, той зрозуміє.
Ну, а з молоддю само собою спілкуємося за допомогою дужок, точок, беших, гіфок. Одним словом, уникаємо граматики).
Наприклад, у ролику для виведення нового корму Savory на ринок України ми зверталися до сучасних городян, які люблять вишукані страви.
Етап 2
Далі йде величезний пласт роботи під назвою “Створення креативної ідеї”. І ось що може бути найголовнішим у закладанні ідеї.
Ми вирушаємо в дорогу за натхненням.
1. Музика завжди грає велику роль, особливо якщо ви робите відеорекламу. Музичний супровід може закохати мільйони, а аудіальний джингл стати мелодією, яку співають у всьому світі. Пам’ятаєте завантаження Windows? Також чудовим прикладом служить ролик про великого плавця Фелпса, у пісні розповідається про внутрішню боротьбу героя.
2. Досвід. Прожите вами стає безцінним багажем, і коли пишеш скрипт, раптом спливає ситуація з дитинства, як ти стояв посередині калюжі в гумових чоботях і тобі це було найбільшим щастям у світі! Вуаля – сцена для реклами дитячого продукту готова! І таких історій можна згадати тисячі, просто потрібно частіше заглядати всередину себе.
3. Книжки. Добре слово може породити тисячу. Шукайте всім відомі історії та приміряйте на свій бренд. Як вони допоможуть розповісти про ваш продукт щось нове та унікальне.
4. Образотворче мистецтво. Наведу простий приклад – серія картин Роя Ліхтенштейна “Дзеркало”. Поки я їх не побачив, я не міг уявити, що так можна малювати картини, а про них можна знімати навіть цілі фільми, як це зробив Вім Вендерс, пустивши у справу картини Едварда Хопера. Використовуючи живопис, була створена, напевно, найкласніша реклама Київського міжнародного фестивалю реклами.
Не дивлячись на те, що ви можете придумати одну, п’ять, десять ідей, ми рекомендуємо креаторам перечитувати бриф — адже саме там між рядками і ховається найцінніша інформація, яка допоможе намацати таку бажану ниточку, яка веде до успіху.
Як то кажуть, відповідь у самому питанні. Вміння знайти цю відповідь призводить до створення ідеальної реклами, деякому абсолюту, в якому враховані головні постулати успіху.
- чітко та зрозуміло показана головна особливість продукту;
- ідеально використана знаменитість;
- у рекламі є трюк, який хочеться повторювати, і він стає вірусним;
- музика, яка ніби створена для цього ролика.
Спробуймо розібратися, з чого складається ідеальний креатив, як дійти його втілення і що потрібно для цього зробити.
При створенні відеоролика ви зіткнетеся з непорушною структурою, яка працює, незважаючи на хронометраж, і навіть у 6-секундному преролі для ютуба драматургічна конструкція дотримується.
- зав’язка;
- основна дія;
- розв’язка;
- епілог.
Ці чотири дії обов’язково будуть у вашій історії, інакше у нас вийде просто графічна заставка з мув-дизайном, що також має право бути, але не буде настільки ефективно.
Адже всі ми любимо, щоб історія мала свій цікавий початок і не менш цікавий кінець.
У цьому є велике диво кінематографії, що робить рекламу неймовірною.
Ми знаходимося у фінальній частині “приготування” креативу, адже кожен сценарій треба втілити у життя!
Для цього спочатку пишеться максимально докладний продакшн-бріф, де ви вказуєте всі свої побажання, бачення та референси для режисера та знімальної групи.
Не забудьте написати про:
- загальний настрій історії, якою ви її бачите — сумною, смішною, детективною і так далі;
- опишіть вимоги до режисера та оператора;
- вкажіть колористику ролика;
- докладно окресліть героїв;
- не забувайте про одяг;
- локація – це те, без чого неможливо зняти жоден ролик. Цей пункт буде у вас обов’язково;
- диктор та звук;
- постпродакшн (корекція кольору та комп’ютерна графіка).
Після створення продакшн-бріфа ви, як місіонер, повинні закохати в нього десятки людей. На зустрічі з продакшеном розповідайте про вашу ідею з такою силою, щоб усі вірили і хотіли робити більше, ніж ми вказали у завданні.
На ППМ (це препродакшн-мітинг) ви повинні домовитись про все та затвердити всі елементи ролика. Після 8-16 години роботи повинні бути задоволені всі: і режисер, і клієнт, і ви як креатор. Далі зйомка!
Знятий матеріал передається пост-продакшену і ви включитеся у фінальний етап, коли відбувається монтаж, складання звуку, озвучка та інші дії, пов’язані з комп’ютерною графікою, якщо вони є.
Наприклад, ми змусили літати незвичайну кавову ложку.
Все, ваша реклама готова! Настав час братися за новий бріф.