З’явилися на світ два немовляти, в один і той же день, одночасно, в одному і тому ж місці народження в двох різних сім’ях. Обидва абсолютно здорові. Обидва висловлюють себе посмішкою, мімікою і різними звуками, які будуть зрозумілі тільки їх сім’ям.
Зараз у цих двох дітей все ще чистий незайманий розум.
Заглянемо вперед на п’ять років. Двоє п’ятирічних дітей тепер можуть говорити, ходити і розуміти концепції та ідеї трохи краще, ніж при народженні. Обидва підкоряються життєвим принципам, які вони розуміють і використовують, поки ростуть.
Тепер, ґрунтуючись на тому, що вони почули і побачили навколо себе, їх розум починає формуватися.
Заглянемо ще на п’ятнадцять років вперед. Обом по двадцять років. Ці двоє тепер знаходяться в коледжі і йдуть по громадському шляху, який вони вибрали разом з їх сім’ями і який вважають найбільш адекватним для свого професійного і особистого успіху в своєму житті.
Відмінності між ними стають помітними в даний момент все більше і більше: вони розрізняються за типом друзів, яких вони обрали, види діяльності, якими вони люблять займатися, по тому, як вони бачать свої можливості, як вони бачать себе і оточуючих, як вони ставляться до інших і по багатьом іншим суб’єктивним особливостям.
Всі обставини, які вони пережили за цей період часу розвитку, вплинули на їх рішення і переконання. Їх уми вже не незаймані. На їх розповіді зараз в значній мірі впливає те, як їх розум був до цих пір «запрограмований» з моменту їх народження.
Сьогодні вони обидва знаходяться в тому віці, коли самі несуть відповідальність за своє власне життя і вважаються самостійними. Один з них – задоволений своїм життям, а другий – ні. Чому? В чому різниця? Що викликало такий результат?
Другий відчуває, що є більше життя, ніж просто прийняття і вірування того, чому його навчили. Він або вона зараз знаходяться в глибоких роздумах: чи можу я змінити те, як я розглядаю речі? Чи можу я перейти від фіксованого мислення до мислення зростання? Чи можу я створити свій власний шлях? Чи можу я і як я можу почати думати по-іншому? І, в кінцевому рахунку, як я можу перебудувати напрям свого розуму на успіх?
Після всіх цих питань, давайте трохи поміркуємо і дійсно постараємося відповісти на кожне питання. Вивчайте далі текст, прочитайте його повністю, і ви обов’язково знайдете відповідь на кожне поставлене питання. Але відразу зазначимо, що відповідь, яка настане після кожного знаку, однозначний: «Так».
Цілком природньо, що люди відчувають себе збентеженими, невмотивованими, нещасними і переповненими в якийсь момент свого життя. Не треба безпорадно скиглити, як тільки ви усвідомлюєте, що потрапили в ці почуття; це ідеальний час для вжиття заходів. Той, хто не задоволений своїм життям, повинен почати нову подорож: подорож самовдосконалення.
«Ви можете бути одночасно і шедевром і незавершеним процесом»
Софія Буш
Чому цей процес називається самовдосконаленням? Це просто тому, що вся робота відбувається над самим собою – починається з себе і закінчується собою, і кожна позитивна зміна відбувається зсередини. Можливо, ви вже зіткнулися з такими ситуаціями що збентежують вдома, на роботі або у вашому житті в цілому, і ви дійсно вже відчуваєте потребу в позитивних змінах.
У цій статті ми детально розглянемо, як ви можете повністю змінити своє життя всього за чотири тижні, виклавши важливі життєві уроки, які допоможуть повністю змінити ваш розум і почати нове власний рух з чистого аркуша.
Важливість «відтворення» самого себе.
Глибоко всередині вас лежить необмежений потенціал, який може бути реалізований тільки через позитивне життя. Заперечність – один з найбільших (якщо не найбільший) факторів, що обмежують можливість реалізувати весь свій потенціал.
В першу чергу необхідно почати з освіти міцної основи відтворення себе. Ніхто не знає вас краще за вас, і, як вже було сказано, ви не можете брехати собі. Ви краще, ніж будь-хто інший знаєте, що вас хвилює, що вас обтяжує, і що стоїть на вашому шляху. Створити себе – це як скласти план для зміни вашого життя на краще, і чим швидше ви зможете це зробити, тим краще.
Тепер, якщо ви дійсно хочете змінити своє життя на краще і зможете перепрограмувати свій розум на успіх, ви повинні усвідомити і прийняти той факт, що ваші успіхи або невдачі є вашою власною відповідальністю, і ваш власний обов’язок змінитися для себе.
Перед тим, як ви будете готові, зробіть глибокий вдих і почніть крок за кроком процес зміни життя.
Крок №1: Самосвідомість: підберіть момент для самовдосконалення.
Потрібен тверезий розум, щоб чесно оцінювати себе. Ваші звички і розпорядок можуть допомогти вам визначити, яка ви людина, але вони не можуть визначити, якою людиною ви хочете бути.
Знайдіть час для себе, без будь-яких перерв, і подивіться на своє життя всебічно. Проведіть повний аналіз того, хто ви є насправді. Зробіть його настільки детально, наскільки самі захочете. Важливо щиро і без зайвої критики зважити свої сильні і слабкі сторони.
Ваші сильні сторони допоможуть вам подолати свої слабкості. Перегляньте своє життя на основі вашої поточної позиції або ситуації і вирішите, чи комфортно ви себе відчуваєте, як добре йдуть ваші справи, або вам необхідно буде внести зміни.
Цей крок є початком. Ви повинні почати, знаючи, хто ви є насправді.
Крок №2: Запишіть свої наміри
Після того, як ви остаточно оцінили себе і свої можливості, зосередьтеся на тому, що допоможе вам стати краще, а що вас гальмує. Виділіть час, щоб записати свої плани і наміри на невеликий термін, але обов’язково переконайтеся, що вони розумні.
Не очікуйте від себе занадто багато чого протягом короткого періоду часу. Це може обернутися проти вас, так як ви, швидше за все, вирішите, що ви не змогли досягти своїх оголошених цілей в рамках самообмеження тимчасової шкали або, що ще гірше, оголосити себе невдахою і легко повернутися до старих звичок. Отже, вам потрібно збалансувати свої можливості таким чином, щоб повністю взяти те, яким ви маєте намір стати, і абстрагуватися від того, чого ви не хочете в собі бачити.
Крок №3: Чіткість цілей: задайте цілі, які гарантують максимально позитивний вплив на ваш розум
У кожного свої унікальні цілі, деякі з яких можуть бути досягнуті протягом короткого періоду часу, тоді як інші можуть бути практичними тільки в довгостроковій перспективі. Позитивні зміни годі просто чекати, насправді зміни вже повинні починатися з того моменту, коли ви сідаєте, щоб задуматися про своє життя. Якщо ви дійсно для здійснення цілей вкладете всю свою душу і чітко зосередитеся на тому, щоб здійснити ці зміни в собі, то на цей процес піде не більше місяця, а може це станеться на багато раніше, ніж 30 днів. Але, якщо розібратися і подумати, то це цілком достатній час для здійснення своєї мети. Можливо, ви боретеся з алкоголізмом, сімейними суперечками, проблемами, пов’язаними з роботою, проблемами з вагою або однієї з багатьох залежностей. З огляду на те, що ви записували свої плани самостійно, без будь-якого тиску на вас з боку, ваші цілі повинні бути практично досягнуті, тому що ви самі їх встановлювали.
Цілі, які ви собі ставите, повинні бути реальними і тільки такими, які гарантують максимально позитивний вплив на ваш розум. Наприклад, якщо одне з ваших намірів полягає в тому, щоб схуднути, ви можете міркувати так: «ми повинні їсти кожен день, ми не можемо не їсти. Тут головне – що ми їмо і як ми це робимо?
Тому, замість того, щоб все робити по-старому, я повинен починати свій день зі здорової їжі. Ваша мета і найпозитивніший і правильний вплив на ваш розум буде полягати в тому, щоб змінити ваші звички в харчуванні на більш здорові й корисні. А їсти вам все одно доведеться.
Крок №4: Звільніть себе від того, що утримує вас: позбудьтеся від можливих відволікаючих чинників
Уявіть, що вам хочеться бігти вперед, але ваші ноги скували невидимі ланцюги, які не дозволяють вам рухатися. І уявіть, яке полегшення ви відчуєте, якщо дозволите собі зняти ці ланцюги. Аналогія тут може бути застосована до будь-якого типу негативної поведінки або залежності, яка утримує вас від розкриття вашого повного потенціалу, і якщо ви ще не знаєте, що саме утримує вас, гальмує процес самовдосконалення, ви завжди можете повернутися до кроку 1 і спробувати це з’ясувати.
Мати слабкі і сильні сторони – це властиво кожній людині. Ці якості і роблять нас людьми. Наші слабкості і погані манери поглиблюються нашим навмисним і безперервним зв’язком з різними збудливими факторами. Тому, щоб уникнути таких негативно впливаючих на нас чинників, які спонукають зробити крок не в тому напрямку, ми повинні стати більш самодісциплінованими.
Якщо ви боретеся з алкоголізмом, ви не повинні зависати в барах з друзями після роботи. Точно так же, якщо ви любитель нездорової їжі, а ви хочете схуднути, вам доведеться переосмислити свої звички в їжі. Хороший шлях до самовдосконалення починається з спілкування з тими, хто буде направляти вас правильним шляхом до досягнення мети.
Прагніть постійно спілкуватися з правильною компанією друзів, прислухайтеся до їхніх порад про життя, і ви станете їх частиною, перш ніж ви це зрозумієте.
Крок № 5: Будьте готові до жертв
Ніщо не дається легко, а тим більше зміна в собі. Припускаючи, що ви усвідомили необхідність змінити своє життя самостійно або під впливом зовнішніх сил, доведіть справу до кінця.
Позитивні зміни включають в себе відмову від старих звичок, які іноді пов’язані з жорсткою залежністю. Це не буде легкий шлях, але він того вартий. Тримайте свої думки повністю зосередженими на своїх цілях, і ви зрозумієте, що все, що ви робите в процесі, спрямоване на правильний курс. Незалежно від того, наскільки цікавими можуть бути деякі моменти, уникайте їх за всяку ціну, за умови, якщо такі відображаються в списку недоліків.
Крок № 6: Аналізуйте ваш прогрес: робіть довільну особисту оцінку
Люди однозначно помітять зміни у вас, але перш, ніж вони вкажуть на ваші досягнення, відстежуйте час від часу зміни у вас самостійно, і аналізуйте, як багато ви домоглися з першого дня вашої старанної роботи. Якщо ваш прогрес явно помітний – похваліть себе, якщо прогрес невеликий – все одно трохи підбадьорте себе і завжди пам’ятайте: «трохи – це все одно краще, ніж нічого».
Тільки ви можете бути чесні самі з собою, і тільки ви можете собі зізнатися, що ваша мета ще так далеко. По дорозі ви зіткнетеся з перешкодами, і коли ви зробите аналіз своєї роботи над собою, вам буде легше зрозуміти, наскільки ефективно ви можете справлятися з ними в міру їх появи.
Крок №7: Пам’ятайте, з чого ви починали
Коли ви постійно нагадуєте собі, з чого ви починали, ви активізуєте себе, так як ви не хочете повернутися в початок і заново відчувати подібну ситуацію. Слідуйте за нагородою і стежте за тим, що може відволікати вас на цьому шляху.
Навіть після досягнення обраних цілей завжди озирайтеся назад на свій пройдений шлях і завжди пам’ятайте: з чого ви його почали, з якої причини, яка важка робота виконана і які грандіозні зусилля прикладені, щоб дістатися до кінцевої позиції, до якої ви себе привели. Не менш важливо візуалізувати, час від часу використовувати ці спогади в якості мотивації, щоб продовжувати просуватися вперед, щоб поліпшити, зробити більш щасливим і здоровим своє життя.
Важливо запам’ятати
Ви самі робите себе, ви навмисно оголошуєте виклик всесвіту, що ви не хочете бути результатом обставин, а скоріше продуктом власних рішень. Не має значення, чим було заплямовано ваше минуле, або як люди ставилися до вас раніше. Поради для повсякденного життя спрямовані на розвиток особистості, і не повинно бути ніяких інших переконань.
Запам’ятайте: ви хотіли повністю змінити своє життя, і ви зробили розумне рішення самостійно. Для досягнення ваших життєвих цілей потрібна дисципліна і важка робота, і вам потрібно буде керуватися своїм розумом з самого початку.
Це означає, що вам потрібно повністю налаштувати свій розум на досягнення таких змін, про які ви довго мріяли в своєму житті. Це не означає, що вам потрібно відмовитися від себе на цьому шляху. Завжди пам’ятайте, що в житті ми всі слідуємо своїми дорогами, всі ми сидимо на власному водійському місці. Поки ви читаєте ці рядки, підбадьорте себе, ви є частиною тих, хто вірить в себе достатньо, щоб знати, що велике життя – це не що інше, як питання прийняття важливих рішень.
Читайте також:
Як бути успішним: всього лише 6 звичок, які потрібно розвивати
Як подолати встановлену межу своїх можливостей для досягнення великих цілей