Лінкбілдер – спеціаліст в галузі SEO-оптимізації. Якщо говорити про професію лінкбілдер або linkbuilder, то дослівно з англійської link building можна перекласти як будівництво посилань, або створення посилань. То що ж за зв’язки та посилання будує цей спеціаліст, чим взагалі він займається, які вимоги до його роботи і як оплачується його праця в Україні?
Професія лінкбілдера відноситься до галузі Інформаційних технологій, безпосередньо до сфери SEO-оптимізації, та пов’язана з просуванням веб сайтів. Якщо більш детально занурюватись в обов’язки спеціаліста зі створення профілю посилань та купівлі посилань, то можна розібрати основні напрямки його роботи та зрозуміти які існують професійні вимоги до такого фахівця. Коли людина шукає якусь інформацію в Інтернеті, то вона звертається до пошукових систем. Система у відповідь на запит надає шукачеві цілий перелік посилань на різні веб ресурси. І ось в цей момент шукач інформації обирає на який сайт йому перейти для отримання відповідей на свій запит. Скоріше за все це будуть веб сайти, які вийшли у результатах пошуку першими, тобто найвище у видачі. Виходить для того, щоб найефективніше просувати свій товар, послуги, бренд тощо, треба виводити свій сайт на вершину видачі по запитах у пошукових системах. Саме цим і займається SEO-спеціаліст.
Його задача – збільшити кількість переходів на сайт з пошукових систем, відповідно збільшивши прибуток замовника. Для цього потрібно прописувати якісний контент, знати роботу алгоритмів пошукових систем та знати основи інтернет-маркетингу. В деяких компаніях цим займається одна людина, а в інших – кожен спеціаліст відповідає за свій вузький напрямок. Важливим етапом у просуванні веб ресурсу є побудова так званих рекомендацій даного сайту від інших ресурсів, тобто, простіше кажучи, посилання на даний сайт з інших сайтів. Саме створенням масиву цих зовнішніх посилань-рекомендацій і займається лінкбілдер.
Лінкбілдер спільно з SEO-спеціалістом перед початком проекту визначають найбільш підходящу стратегію просування. Далі спеціаліст з лінків (посилань) шукає та обирає найкращі площадки, де буде найефективнішим розмістити посилання. Коли фахівець переконався, що площадка підходить – не заспамлена та не має, наприклад, ніяких санкцій – тоді він вже може розмістити на ній коментарі і статті з посиланням. За площадки можуть слугувати соціальні мережі, рекламні майданчики, блоги, всілякі форуми тощо.
Також робота лінкбілдера передбачає багато різноманітних комунікацій з копірайтерами, контент-менеджерами, вебмайстрами та ін. Для спеціаліста з лінків важливо знати англійську мову, тому що найчастіше ці фахівці працюють із західними ринками. Також треба знати основи SEO та розбиратись у професійній термінології.
Якщо з обов’язками та вимогами до роботи лінкбілдера ми вже розібрались, то, щоб зрозуміти затребуваність спеціалістів цієї сфери та можливу оплату праці, треба звернутись до статистичних даних кадрового порталу grc.ua. Варто зазначити, що прибуток – заробітна плата лінкбілдера – може бути фіксована, або залежати від кількості розміщених посилань. Загалом за запитами на SEO-спеціалістів статистика по Україні показує, що кількість відкритих вакансій – 124 по країні, у столиці ці показники дорівнюють 13 % від загального. По рівню оплати праці SEO-фахівці можуть розраховувати на такі цифри: найбільше пропозицій – 43 для пропозицій по оплаті від 17600 грн. Трохи менший показник, а саме майже вполовину, для зарплат в межах від 29800 грн. 19 пропозицій заробітної плати в межах від 41900 грн. І найменші показники – по 5 – для запитів на оплату від 52000 та 66300 грн.
Виходячи з цих даних, можна розрахувати приблизну середню заробітну плату фахівця з SEO і ця цифра складає 29700 грн. по України в цілому, окремо по Києву пропонована середня сума становить 41000 грн.
У свою чергу аналітичні показники саме по професії лінкбілдера в Україні трохи відрізняються як за кількістю вакансій, так і за розміром оплати праці. За статистичними показниками відкритих вакансій на посаду link builder по Україні – 67, з них 52 запити припадає на Київ, що складає 78% від загальної кількості розміщених вакансії.
Найбільше пропозицій щодо оплати праці, а це по 27, мають запити в межах від 15000 грн. та від 18000 грн. На наступних позиціях, трохи менше пропозицій – по 18 – мають запити в межах від 9000 грн. та від 20000 грн. Найменша кількість пропозицій – 9 по запитах з оплатою праці від 25000 грн.
У результаті можна зробити висновки по цифрах з середньої заробітної плати, на яку може претендувати спеціаліст з лінкбілдінгу. Ці показники складають приблизно 16000 грн. по Україні та 18500 грн. по Києву.
Лінкбілдер – вузький спеціаліст в області SEO оптимізації. Ця професія може стати стартом великої кар’єри у сфері IT.