На цьому тижні в Аргентині пройшов саміт “Великої Двадцятки”, де в числі багатьох питань обговорювали і криптовалюту, повідомляє Аltstake. Була опублікована офіційна декларація «de la primera reunión de ministros de Hacienda y presidentes de Bancos Centrales del G20» або перше повідомлення від центральних банкірів світу щодо їх роботи. Документ містить дві сторінки заяв і думку банкірів, які визнають потенціал криптовалют, «ефективность та відкритость», а також «ухилення від сплати податків, відмивання грошей і фінансування тероризму». Так що, вердикт банкірів такий, що Група дії з фінансових завдань (FATF) повинна застосовувати свої стандарти для “криптовалютних активів” і просувати глобальну реалізацію проекту.
Думка центральних банків G20:
В цілому, банки визнають, що криптовалютні активи є технічними інноваціями і можуть підвищити ефективність фінансової системи в більш широкому сенсі. Особливо ті активи, які піднімають проблеми захисту користувачів і інвесторів, проблеми ринку, ухилення від сплати податків і проблеми, які пов’язані з тіньовою економікою країн і тероризмом.
При цьому, відзначають, що:
Криптовалюта не має ключових атрибутів суверенних валют. У якийсь момент вони можуть мати наслідки для фінансової стабільності.
G20 не внесе нових правил регулювання
G20 – це міжнародний форум для для урядів і центральних банків з Аргентини, Австралії, Бразилії, Канади, Китаю, Франції, Німеччини, Індії, Індонезії, Італії, Японії, Мексики, Республіки Корея, Російської Федерації, Саудівської Аравії, Південної Африки, Туреччини, Сполученого Королівства, Сполучених Штатів і Європейського союзу (плюс Іспанія в якості постійного гостя). А це дві третини всього населення світу і близько 80% світового виробництва.
FATF – міжурядова організація основна діяльність якої спрямована на боротьбу з відмивання грошей і фінансуванням тероризму, диктує стандарти по криптовалютним активам, і краще, на що можна сподіватися, що вони будуть переглянуті.
Ми закликаємо міжнародні органи по встановленню стандартів (SSB) продовжувати моніторинг криптовалютних активів і ризиків, які вони несуть, відповідно до їх заяв і, при необхідності, оцінювати багатосторонні відповіді.
Кріптоентузіасти заспокоїлися
FATF опублікували звіт в 12 сторінок «Звіт FATF для міністрів фінансів G20 і керуючих центральними банками в березні 2018 року». Там описані стандарти для «віртуальних валют» і відзначено, що такі «продукти і послуги віртуальної валюти (VCPPS)» контролюються, особливо методи діяльності по фінансуванню тероризму або інших потенційно небезпечних речей.
У звіті заявлено, що стан крипторинка в даний момент немов «клаптикова ковдру нормативної бази» в різних країнах, де можуть бути використані злочинцями, що зводить нанівець інноваційність і показує невизначеність. FATF продовжить роботу в галузі фінансових технологій і віртуальних валют, в тому числі як їх правильно просувати і «забезпечувати більш послідовний підхід країн до пом’якшення ризиків і підтримки фінансових інновацій».
Для шанувальників криптовалют підсумки конференції принесли полегшення, так як до його початку багато з них були напружені через невідомість рішень з питань регулювання цього ринку і діяльності в цілому. Багато держав відкрито заявляли про бажання жорстких обмежень на глобальному рівні, але Марк Карні – голова Ради фінансової стабільності (FSB) – повідомив, що серед світових лідерів немає єдиної думки на це питання.
Короткий переказ саміту G20 по відношенню до криптовалют:
Криптовалюта не є платіжним засобом, їм надали статус фінансового активу, так як, на думку членів саміту, такі гроші не мають усіх ознак суверенних валют. І це логічно, адже, як мінімум, більшість криптовалют не мають фізичного втілення.
Регулятори стежитимуть за цим новим ринком, щоб оцінити ризики роботи на ньому і з ним, при цьому для світової економіки загрози у вигляді “криптовалют” немає.
До червня 2018-го країни підготують свої версії регулювання кріптовалютного ринку.
Читайте також: