Чим гарний ситуативний маркетинг для бізнесу? Буквально всім! Адже якщо у компанії вийде вдало вбудуватися в новинний привід, це завжди гарантує увагу аудиторії, репости контенту в соціальних мережах і якийсь інформаційний підйом. А, при вдалому збігу обставин, увагу журналістів і безкоштовні публікації в медіа.
Крім того, ситуативний маркетинг (і ньюсджекінг, як основний його метод) – відмінна профілактика від творчого застою і бюджетний інструмент для генерування інформаційних приводів і рекламних концепцій.
Щоб залишатися в темі, досить систематично моніторити інфополе, стежити за новинами і тримати руку на пульсі у колег по ринку.
А для того, щоб надихнути ідеями і проілюструвати, як піарники в своїй роботі використовують ситуативний маркетинг, команда онлайн-платформи по розміщенню нативної реклами PRNEWS.IO підготувала добірку найбільш вдалих прикладів ньюсджекінга за цей рік.
Краса без красот
Навесні цього року цілком логічний, взагалі-то, вчинок данського журналіста Йоханнеса Андерсена викликав в українських медіа і в соціальних мережах справжню бурю. Для того, щоб привернути загальну увагу, йому досить було всього-на-всього помити брудні вікна в своєму вагоні, подорожуючи на поїзді Ізмаїл-Київ. Андерсен пояснив це тим, що хотів показати дітям незвичайні красоти України, але щільний шар бруду поставив затію під загрозу.
Тому він взяв ініціативу (разом зі шваброю і ганчіркою на додачу) у власні руки. У буквальному сенсі слова. І тоді про скоєне іноземним журналістом написали всі, кому не лінь.
А сам Андерсен разом з “Укрзалізницею” став зіркою новин, інтерв’ю та мемів. Повз цієї хвилі не пройшли повз і креативники мережі торгових центрів “Епіцентр”. У своєму Facebook-акаунті вони від душі прорекламували швабру для миття вікон з телескопічною ручкою. У свою чергу, інтернет-користувачі тепло прийняли креатив “Епіцентру” і похвалили компанію за влучний сітуатив.
Вперед, до зірок!
Хтось надихає креативників своєю любов’ю до чистоти, а хтось мріє про зірок і навіть втілює мрії в реальність. Так, мережа супермаркетів «Сільпо» настільки перейнялася польотом доларового мільярдера Джеффа Безоса в космос, що запустила в стратосферу найпопулярніші українські страви.
Борщ і гречаний багет власного виробництва підняли на висоту 30 кілометрів за допомогою стратостата з встановленими на ньому камерами, завдяки яким можна було спостерігати за польотом. Відео було опубліковано у Facebook-акаунті, зібравши 1,5 тис. позитивних реакцій, сотні коментарів і репостів.
Як зазначила директор з маркетингу “Сільпо” Катерина Огуряєва, смаковершники «Сільпо» доставляють наземні замовлення в межах 40 хвилин, а політ в стратосферу тривав трохи довше – півтори години».
Креатив зробив свою справу: ідея припала до душі не тільки аудиторії, але і експертам. Вони назвали ролик “по-справжньому космічним” і більш видовищним, ніж політ мультимільярдера. Правда, деякі все-таки зняли з рекламної кампанії бал за те, що в космос не відправили разом з борщем часник, сало і сметану.
Тільки для води
Цього літа легендарний Кріштіану Роналду створив не менш легендарний прецедент, коли під час прес-конференції в рамках Євро-2020 відсунув пляшки Coca-Cola, що стояли на столі (офіційного спонсора чемпіонату, на секундочку!) І підняв вгору пляшку з водою, проголосивши: «Вода!».
Його вчинок створив справжню хвилю не тільки в ЗМІ, які тут же розтрубили про це на весь світ, а й серед інших гравців. Так, француз Поль Погба на прес-конференції після матчу з Німеччиною прибрав пляшку безалкогольного пива Heineken, а гравець збірної Італії Мануель Локателлі після гри зі Швейцарією відсунув пляшки з содовою.
Креативщики всесвітньо відомого бренду IKEA вирішили не втрачати часу дарма і скористалися хайпом навколо Роналду і Coca-Cola. Не розмінюючись на дрібниці і не вигадуючи при цьому велосипед, вони продемонстрували свою багаторазову скляну пляшку під назвою «CRISTIANO».
Незважаючи на те, що оригінальна пляшка KORKEN може містити і інші рідини, меблевий гігант наполягає на тому, що ця версія під назвою «CRISTIANO» призначена «тільки для води».
Ще одним вдалим (і при цьому вкрай простим) прикладом ситуативного маркетингу є рекламна кампанія інтернет-магазину техніки Allo.ua, яка стартувала взимку цього року.
Невідомо, чи то так вгадали піарники компанії, чи то просто дуже пощастило, але старт рекламної кампанії припав на пік морозів і снігопадів. які в лютому накрили велику частину України. Аудиторії запам’ятався і яскравим дієсловом “вхурделіло”, який описує процес або наслідки випадання опадів у зимову, вітряну, морозну погоду.
Як то кажуть, класика жанру: тонко, своєчасно, лаконічно. Ні відняти, ні додати.
Коротко про головне
Звичайно, до кінця року ще далеко. Але ми в PRNEWS.IO впевнені в тому, що наша скарбничка цікавих кейсів і прикладів генерування новин і креативу ще поповниться.
І ми точно знаємо: якщо регулярно стежити за подіями в країні і в світі, обов’язково можна надихнутися на власний кейс! Не має значення, чи трапилося щось яскраве в світі шоу-бізнесу, футболу чи мистецтва в той час, як ваша компанія виробляє меблі або продає шуроповерти. Проявіть фантазію, пожартуйте, обіграйте ситуацію – і вас помітять.
Тільки пам’ятайте: діяти треба швидко (ньюсджекінг яскраво горить, але швидко згасає), не забувати про почуття міри і гарненько подумати, перш ніж використовувати хайпові, але ризиковані теми (військові конфлікти, ЛГБТ, нацменшини та ін.) Вдачі!