З глибоким укоріненням сучасних технологій з’являються нові проблеми і залежності в житті людини. Соціальні мережі (інтернет в цілому) віднімають все більше вільного часу. А для когось це зовсім сенс життя і тяжка праця.
Хоч раз помічали думки, що потрібно терміново сфотографувати захід сонця і відправити друзям? А яка гарна паста вийшла! Ну як можна не сказати про це підписникам? І зовсім не важливо, що поки ви робите фото їжа охолоне і втратить смак.
Соціальні мережі — пастка для уваги. Ще не встигли переключитися з одного відео на ютубі, як уже знайшли що глянути наступним. І ось: на годиннику три ночі, ви не спите і справи на завтра не зроблені.
Фраза «ладно, зроблю вранці» знайома вам? Тоді саме час зайнятися цифровим детоксом.
Під двома цікавими словами ховається звичайний відпочинок від соціальних мереж. Або ж, кому як приємніше — жорстке обмеження посиденьок в них.
Якщо «токсичний» — слово минулого року, то «детокс» теж міцно утримує лідерські позиції. Детоксом не займався тільки ледачий — організм під час такої процедури повинен виводити всяку гидоту з себе. А що робить цифровий детокс? Нищить нерви нудьгою.
Жарти в бік! Що насправді означає заморське диджитал детокс? Все просто, digital detox — це відпочинок від соціальних мереж або Інтернету в цілому.
Соціальні мережі не тільки відбирають дуже багато часу — вони можуть серйозно вимотувати фізично і при цьому навіть впливати на психічне здоров’я. Інстаграм вже спробував виправити токсичний (ага, той самий) вплив лайків на своїх користувачів — запланував зовсім їх прибрати. Однак Інста-гуру таким нововведенням не зацікавлені і особливої радості не висловили — все ще злісні сердечка продовжують псувати життя (іноді, і тільки деяким).
Однак «детокс» не про це. Він скоріше про здорове ставлення до соціальних мереж, але з обмеженнями на перших етапах. Ви буквально сідаєте на інтернет-дієту. Як і в звичайній дієті — спочатку погано, тому що не можна їсти найсмачніші речі в світі. Але зате потім — і організму легше, і фігура кращає. Стільки вільного часу з’являється, чимось хочеться зайнятися і ось тут починається магія самовдосконалення.
Школярі та студенти найчастіше самі того не знаючи займаються детоксом під час навчання: обмежують себе під час або перед іспитами. Навіть якщо ви давно отримали медаль і диплом — обмежувати себе, іноді, треба. І ось як це зробити!
Якщо вам складно відмовитися від Фейсбуку самостійно, то розумні підприємці вже створили 1000 і 1 додаток для тортур самообмеження. Спеціально для вас ми відібрали найзручніші і кращі з них.
Rescue Time
Якщо критичне мислення працює добре і вам потрібно оцінити скільки часу витрачаєте даремно, то встановіть Rescue Time. Додаток аналізує скільки, коли і як ви використовували смартфон, а саме — у що грали, що гортали і читали. Корисно розподілити сили на дійсно важливі заняття.
Digital Detox App або ShutApp
Digital Detox App — якщо любите грати на хард рівні, то вам якраз підійдуть ці два додатки. Тут все по-дорослому: смартфон блокується так, немов його мама рідна відібрала після розбитої тарілки. Можете благати, просити і намагатися його зламати, але на певний час скористатися ним ну ніяк не вийде. Якщо вже зовсім треба — доведеться включати ПК і розблокувати звідти. А так, займетеся нарешті справою!
Keepmeout
Keepmeout — схожий на попередні додатки. Можете встановити собі будильник на певний час, поки хочете зайнятися чимось воістину прекрасним. Потрібно навчитися готувати бісквіт, а стрічка в Instagram занадто яскрава? На підготовку торта піде близько двох годин максимум — ось настільки і заблокуйте себе від смартфона. Або певних соціальних мереж.
Digital Detox Challenge
Якщо готові ризикнути всім (грошима, тобто) — встановлюйте цей додаток. Тут ви за слабку силу волі будете платити реальні гроші. Зайшли перевірити стрічку твіттера, коли повинні були працювати? Автоматично з вашого рахунку знімуть трошки грошей.
Навіть якщо вважаєте, що залежності немає — перевірте самі і порахуйте, скільки сидите часу в соціалочках. Якщо ж визнаєте, що потрібно відпочити від екрану — сміливо підбирайте додаток до душі. І пам’ятайте, що найкращий відпочинок — усамітнення з собою.