1. Нормально
Згадайте, коли останній раз вам хотілося повернутися і сказати деякій людині N все, що ви про неї думаєте? Або розповісти всім-всім, щоб кожен дізнався, ким ви людину N вважаєте? Пригадуєте?
Тоді, коли сталося щось надзвичайне, добре чи погане. Те, що вас вразило. А “нормально” – зазвичай не привід витрачати час на відгук. Пункт 1: відгук “нормально” навряд чи безкоштовний.
2. Все погано !!!
Негативні емоції сильніше позитивних. Людина швидше захочується поділитися негативним досвідом, щоб “більше ніхто не попався на цю вудку”. Тому, пункт 2: негативний відгук з деталями і подробицями схожий на крик душі. Хоча, не виключено, що це робота хорошого копірайтера на конкурента.
3. Масове виробництво
Для збільшення переглядів порталу можуть закуповувати велику кількість відгуків одномоментно. Тоді на коментарях економлять, отже кількість набагато перевищує якість. У таких випадках відгуків багато, вони короткі, образні, без деталей, можуть бути з помилками. Такий собі конвеєр.
4. SERM
(Search engine reputation management) – управління репутацією компанії в мережі за допомогою різних інструментів, у т.ч. видалення негативних відгуків і написання позитивних. Навіть заднім числом в спеціально створених для цього джерелах (блогах, форумах, пабліках). Вартість послуг від 200 $ в місяць (одноразовий захід близько 3-х місяців). Які компанії можуть собі це дозволити? У кого є не тільки кошти, а й час / співробітники для контролю і реалізації цієї послуги? В основному, це великі відомі підприємства: OLX, LaModa, Nestle, Ельдорадо, Київстар, Метро. У фірм подрібніше руки, що називається, не доходять.
5. Довіряйте інтуїції
Ви ж відрізняєте, коли вам нахабно брешуть в очі? Або в офіційному листі пишуть дурниці. У віртуальному просторі також.
Будь ласка, поділіться, якими прийомами користуєтеся саме ви?
Чи є у вас досвід звернення до SERM-фахівців? На якому етапі ведення бізнесу це сталося?