Українська комунікаційна агенція Be—it Agency консалтингової групи One Philosophy та Міністерство розвитку громад та територій України (Мінвідновлення) за підтримки проєкту USAID «Трансформація комунікацій» створили кампанію «Нарешті їдемо спокійно!», щоб розповісти про головні переваги реформи міжнародних автобусних перевезень: зручність, прогнозованість, комфорт та безпеку.
Початок повномасштабного вторгнення, закриття авіапростору та обмеженість залізничного транспорту стрімко збільшили попит українців на автобусні перевезення. За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України, у 2023 році 7,5 мільйонів українців користувались автобусами для перетину кордону. 90% з них жінки, третина – їхали з дітьми. Щоб зробити подорожі українців, які повертаються додому, комфортними та безпечними, а послуги перевізників – якісними та стабільними, Мінвідновлення розпочало реформу міжнародних автобусних пасажирських перевезень. Підтримує комунікаційну кампанію щодо реформи проєкт USAID «Трансформація комунікацій».
Викликом для агенції стало зрозуміло та невимушено розповісти про головні переваги реформи: портал, на якому можна знайти потрібний маршрут від офіційного перевізника, а головне — єЧерга, яка дозволяє проходити кордон, коли повертаєшся додому, в прогнозований час у комфортабельних автобусах легальних перевізників. Під час базового дослідження команда виявила основні проблеми, що непокоїли пасажирів: годинні черги на пунктах пропуску, часто відсутність безпеки та комфортних умов,
— розповідає Директорка Be—it Agency Мирослава Грібова.
Понад 30% пасажирів, що їздили за кордон у піковий сезон, не готові рекомендувати поїздку автобусом (результати опитування, проведеного за ініціативи Міністерства відновлення та підтримки проєкту USAID «Трансформація комунікацій»). Усвідомлення цих проблем допомогло краще зрозуміти потреби цільової аудиторії: пасажирів, компаній-перевізників та всіх українців, зацікавлених в подорожах автобусом.
Нарешті, можна спокійно планувати подорож, знаючи, що перевізник буде перевірений, а час перетину кордону – прогнозований і, головне, нерви точно будуть в порядку. Нарешті, – подумали ми та зрозуміли, що саме з цією концепцією будемо вибудовувати комунікацію реформи: Нарешті їдемо спокійно!,
— розповідає Анна Плющевська, Аssociate Creative Director Be—it Agency.
Креативна команда Be—it Agency розробила комунікаційну стратегію та брендинг реформи. Для створення лого вирішили поєднати фізичний рух автобуса та метафору руху вперед в рамках реформи автобусних перевезень. Вертикальні смуги передають ніби зафільмований у секундному кадрі на довгій витримці рух автобуса по трасі. Літера «А» у вигляді кабіни символізує зміст реформи (саме автобусні перевезення).
ВІДЕО. Нарешті! Міністерство відновлення презентує реформу міжнародних автобусних перевезень:
Нещодавно у соціальних мережах Міністерства презентували анімаційні ролики та відео, яке у дотепній та легкій формі розповідає про основні переваги реформи. У агенції пояснили ідею відео:
Ми вирішили створити невимушену та позитивну атмосферу, обравши головним персонажем ролика хлопчика-школяра. Раніше йому не подобались подорожі, адже його мама дуже нервувала. Тепер вони повертаються додому без додаткового стресу: читають книги, грають, слухають музику та проводять час разом. Прості, але необхідні для звичайних пасажирів радості, через які ми розповіли про головні надбання реформи,
— додає Анна Плющевська.
Також комунікаційна кампанія включає створення PR-матеріалів, кампанію в соціальних медіа, а також розміщення аутдор у травні та червні цього року у Києві та прикордонних регіонах України, територією яких зараз здійснюються міжнародні перевезення пасажирів. Реформа триває. Попереду ще чимало роботи, проте партнери впевнені, що реалізація буде успішною.
Міністерство розвитку громад та територійУкраїни (Мінвідновлення) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Мінвідновлення є ключовим органом у системі центральних органів виконавчої влади, відповідальним за формування та реалізацію державної політики у сферах автомобільного, залізничного, морського, внутрішнього водного транспорту, авіаційного транспорту та використання повітряного простору. Також відомство займається розвитком туризму, курортів, мультимодальних перевезень, захистом критичної інфраструктури та наданням поштових послуг, а також контролює безпеку на різних видів транспорту.