Людський організм складний механізм, в якому вчені досі знаходять нові можливості і навіть кісточки, але мозок окремий випадок. Цей орган по праву є найскладнішою частиною тіла людини і все ще мало вивченою.
Співробітники Університету Пенсільванії провели дослідження, після якого вдалося з’ясувати, що штучний інтелект (ШІ) може використовуватися для розуміння механізмів пам’яті і надалі для її поліпшення.
Для експерименту було запрошено 25 пацієнтів з діагностованою епілепсією. Їм в мозок імплантували від 100 до 200 електродів. За допомогою цього вченим вдалося вивчити роботу мозку при вирішення завдань на пам’ять, наприклад, при читанні і заучуванні списку слів. За секунду електроди видавали до тисячі вимірювань.
Встановивши зв’язок між активностями мозку і спогадами про вивчений матеріал, дослід був повторений ще кілька разів. Масиву даних вистачило для того, щоб створити алгоритми, який зміг би обчислити, які слова з усього завдання пацієнт міг би запам’ятати.
Але імпланти не тільки записували активність мозку, вони ще й стимулювали її за допомогою імпульсів. Таким чином вчені спробували поліпшити пам’ять пацієнтів. Піддослідний бачив нове слово кожні кілька секунд, а алгоритм, розроблений вченими, вирішував чи готовий той запам’ятати нову інформацію. У разі необхідності стимулював мозок. Таким чином вдалося поліпшити запам’ятовуваність слів на 15%.