Штучний інтелект знає практично все, якщо його правильно запитати. Спілкування з ШІ перетворилося на перспективну професію, якій пророкують велике майбутнє та оплату в тисячі доларів. Обговоримо, хто такі prompt-інженери, що вони роблять та скільки заробляють.
Хто такі prompt-інженери?
Спеціалісти, які розробляють, доповнюють та редагують запити користувача до ШІ отримали назву prompt-інженери. Керування більшістю нейромереж виконується з допомогою текстових команд.
Точний запит дозволяє отримати максимально релевантний результат. Розпливчаті запити приводять до отримання нелогічних та неконкретних відповідей. Компанія втрачає гроші через великі витрати часу на виконання завдань.
Звичайний користувач не знає, як правильно звертатися до ШІ та не вміє аналізувати отримані дані. Нелогічно думати, що робота з штучним інтелектом подібна до спілкування з Google.
Формування правильних запитів до штучного інтелекту — відповідальна робота, яка вимагає уваги до деталей, аналітичного складу розуму та практики. ШІ знаходиться на етапі початкового розвитку, система недосконала, і в своїй роботі prompt-інженери змушені тестувати сотні варіантів запитів, щоб отримати бажану відповідь. І вона коштує грошей.
Компанії готові платити за інформацію аби зекономити час та заробляти більше. Їм вигідно купувати готові тематичні запити в спеціалізованих маркетплейсах або тримати в штаті власного prompt-інженера, який буде формувати нішеві запити та інтегрувати ШІ в роботу компанії.
Що роблять prompt-інженери?
Робота промт-інженера полягає не тільки в роботі з запитами, якими він керує сервісами з ШІ та отримує інформацію. Інженерія запитів дозволяє створити власні LLM (мовні моделі нейпромереж) під потреби конкретної компанії, навчити їх працювати з інформацією для отримання бажаного результату. А це вже зовсім інший рівень відповідальності.
Інженерія запитів актуальна практично в кожній сфері діяльності, але найбільше користі з неї отримують в таких нішах:
- Переклади. ШІ добре перекладає тексти на різні мови. Запити дозволяють донести до машини контекст тексту, що підвищить точність його перекладу.
- Технічна підтримка. Чат-боти, голосові помічники, віртуальні консультанти – все це ШІ. Для його адекватної роботи потрібне налаштування та достовірна інформація від компанії.
- Медицина. ШІ аналізує великі масиви інформації, готує звіти, а в деяких ситуаціях допомагає лікарям визначитися зі стратегією лікування пацієнтів.
- Інтернет-маркетинг. Генерація ідей, аналіз блогів (ШІ читає текст за вас та виділяє головне), аналітика та багато іншого.
Що повинен вміти prompt-інженер?
Професія доволі молода і чітких вимог до неї немає. Роботодавець сам складає список бажаних навичок кандидата на вакансію. Основні навички, які допоможуть успішно працювати промт-інженером:
- Текстова робота та вміння чітко формулювати свої думки письмово. Деякі нейромережі потребують інструкцій на сотні, а то і тисячі правильно підібраних слів.
- База програмування. Сама професія промт-інженера не вимагає навичок програмування, але роботодавці рідко беруть на роботу, якщо кандидат їх немає. Це пов’язано з використанням інженерів у тестуванні запитів та сервісів, програмуванні сайтів, вирішенні технічних проблем та розвитку самого штучного інтелекту. Не дивуйтеся, якщо побачите в вакансії вимоги знати Python, інтерфейси командного рядка і т.д.
- База ШІ. Промт-інженеру треба знати базу ШІ, включаючи термінологію, різновидність нейромереж, алгоритми їх роботи. Обов’язково треба знати NLP, машинне програмування та інші технології ШІ. Особливо, це важливо для тих, хто працюватиме з програмуванням нейромереж. Більшість знань можна отримати безкоштовно на спеціалізованих курсах.
- Big Data та аналіз даних. Спеціаліст повинен розуміти, яку структуру має інформація, коли потрапляє до ШІ та яку можна отримати на виході.
- Досвід роботи промт-інженером. Роботодавці хочуть бачити спеціалістів з досвідом роботи від 3-х років. Професія молода і на всіх відкритих вакансій не вистачить або без досвіду не беруть, що робити? Тренувати навички формування запитів на власних проектах, об’єднуватися з розробниками програмного забезпечення чи спеціалістами ніші в якій хочете працювати.
- Стійкість до стресу та комунікабельність. Робота промт-інженером потребує спілкування з колегами та швидкого вирішення проблем. Це не завжди буде приємно та легко, ви повинні мати стійку психіку.
- Іноземні мови. Знання англійської або інших мов стане плюсом при пошуках роботи в Україні або закордоном. Мова ШІ – англійська, більшість запитів до нього складаються нею.
Скільки платять prompt-інженерам?
Професія нова і вакансій на ринку України ще небагато. Вигідно працювати промт-інженером віддалено, наприклад, в Лондоні такому спеціалісту пропонують зарплату від 4500$ на місяць. В Україні можна влаштуватися тренером на тематичні курси. Зараз інформаційні послуги поширяться по всіх IT-школах і почнеться кадровий голод.
Додатково можна шукати роботу в продуктових компаніях таких міст, як Львів, Харків, Київ, Одеса, але слід розуміти, що зарплату ви будете отримувати, як звичайний програміст або інженер з погодинною оплатою. Якщо ви хочете працювати промт-інженером і заробляти, як закордонні колеги, то шукайте вакансії в США або ЕС.