Нинішня ситуація в Україні привела до кардинальних змін на ринку праці. В свою чергу ці зміни привели до того, що більшість спеціалістів різних сфер стали світчерами проти власної волі. Розглянемо, що це за категорія людей та як вони можуть бути корисні країні і змінити своє життя на краще.
Хто такі світчери?
Це люди, які переходять з однієї професії в іншу та вимушені навчатися працювати з нуля. Раніше основною причиною переходу було вигорання на робочому місці, а зараз — вихід компаній з ринку, перехід на західні технології, ліквідація бізнесу, звільнення, неможливість знайти аналогічне робоче місце та інше.
Спеціалісти залишаються без роботи та шукають можливість підвищити рівень свого життя. Більшість із них думає, щоб перейти працювати в IT сферу і роботодавці готові створити вакансії для таких людей.
Яка користь зі світчерів в IT сфері?
Зазвичай світчери — це далеко не студенти. Вони вже мають досвід роботи, свій уклад життя, стабільну професію і навички, які готові використати в проектах. Ці люди зацікавленні в навчанні та високих заробітках, вони мотивовані та готові працювати понаднормово, щоб мати бажаний результат.
Вікова категорія типового світчера від 35 років. Роботодавці охоче наймуть світчера, бо це має для них свої переваги:
- адекватні ціни. Людина тільки входить на ринок та не буде вимагати високої зарплати, бо має невпевненість у своїй компетенції;
- швидкість навчання. Світчери мотивовані швидко оволодіти новою професією, вони вчаться, працюють та мають високу мотивацію;
- досвід роботи в інших сферах, який можна використати при розробці продуктів чи їх просуванні.
При інших рівних можливостях двох кандидатів на вакансію, роботодавець віддасть перевагу світчеру.
Як перейти з нуля в IT, якщо ви світчер?
Перехід в нову сферу занятості не проходить за один день. Якщо ви хочете швидко отримати нову професію та не витратити час даремно, дотримуйтесь алгоритму:
- Будьте готові, що навчанні потребує часу. Мінімальна кількість годин на курсах не менше 50. Ви повинні вивчати матеріал і одразу відпрацьовувати його на практиці.
- Виберіть напрямок, який вас серйозно цікавить. Враховуйте, що IT сфера постійно змінюється і вам доведеться вчитися регулярно. Вибирайте напрямок, яким захоплені та готові регулярно слідкувати за трендами.
- Виберіть курси або навчальну програму. Зараз світ пропонує українцям багато можливостей для навчання. Перед вами безкоштовні та платні програми і курси. Вибирайте те, що пасує, слідкуйте за відгуками і кейсами студентів. Навчальна програма — фундамент на базі якого ви будуєте нову професію, її вибір — серйозна справа.
- Готовність поєднувати. Світчери — не студенти, у них набагато більше обов’язків та відповідальності в житті. Готуйтесь до навчання та праці одночасно. Це складно, часу буде не вистачати. Можливо вам знадобляться всі навички тайм-менеджменту.
- Не бійтеся практикувати. Шукати роботу та проекти треба ще на етапі закінчення навчання. Розсилайте резюме, беріть замовлення на біржах, просіться на практику до спеціалістів, які вже працюють. Ви повинні користуватися отриманими знаннями регулярно.
Ким працювати світчеру в IT?
Пошук напрямку для роботи залежить від навичок, рівня бажаного заробітку та готовності вчитися. Найчастіше світчери при переході в IT-сферу обирають такі напрямки:
- Media Buyer;
- Трафік менеджер;
- Affiliate Manager;
- Аналітик;
- User Acquisition Specialist.
Це не технічні напрямки, за якими в компаніях виникає дефіцит кадрів. Звичайні та дуже популярні позиції :
- SEO-спеціаліст;
- PPC-спеціаліст;
- SMM-спеціаліст;
- Web-дизайн;
- Фронтенд та бекенд;
- Розробник мобільних додатків.
На такі позиції роботодавець одразу хоче людину з досвідом та кейсами, конкуренція буде набагато більше. Але немає нічого не можливого, якщо ви розумієте навіщо це робите.
Перед тим, як вибрати напрямок для навчання та подальшої роботи, подивіться актуальні вакансії цих спеціалістів по вашому місту або в регіоні (країні), де плануєте жити.
Це дасть можливість зрозуміти чи вистачить вам заробітку, який пропонує ринок, які вимоги до спеціалістів, та що вони повинні вміти робити. Бути світчером у 2023 році не страшно, якщо ви маєте конкретний план свого переходу в іншу професію та добре розумієте навіщо це робите.