Ще кілька десятків років тому на підкачування коліс автомобіля доводилося витрачати багато часу та сил. Особливо якщо йшлося про позашляховиків та комерційний транспорт. З появою автомобільних компресорів водії позбавилися необхідності вручну накачувати автопокришки. Сучасні моделі підкачують автошини позашляховиків, легкових та комерційних авто за п’ять хвилин. Просто підключіть шланг приладу до ніпеля шини та натисніть кнопку «Старт».
Особливо популярні двопоршневі компресори. Вони потужні, подають повітря під тиском до 10 атм. Як тільки автомобільні шини будуть заповнені до потрібного показника, компресор припиняє роботу — за це відповідає опція автостоп. Залежно від моделі компресор працює від прикурювача автомобіля, акумуляторної батареї чи розетки побутової електромережі.
Основні види автокомпресорів
Виробники випускають два основні види автокомпресорів — мембранні та поршневі. Їхні назви вказують на принцип роботи.
Мембранні компресори
Моделі відрізняються простою конструкцією. Їх легко використати. Так як відсутні деталі, що труться, техніка працює довго без збоїв і передчасного зносу навіть при частому використанні. Тиск повітря нагнітається з допомогою коливання мембрани. До мінусів моделі можна віднести недостатню ефективність за мінусової температури повітря — мембрана втрачає еластичність. Ну і через конструктивну особливість такий компресор не забезпечує високий тиск у шинах. Тому модель більше підходить для легкових авто із тиском у шинах не більше 3–4 атм.
Поршневі компресори
У компресорах цього виду повітря нагнітається шляхом роботи поршень-циліндр системи. Відгуки про цей вид техніки говорять про надійність і невибагливість в експлуатації. Вони продуктивніші і потужніші, ніж мембранні аналоги. Випускаються поршневі компресори у двох варіантах виконання — однопоршневі та двопоршневі. Перший варіант розрахований на легкові автомобілі з колесами, розмір дисків яких не перевищує 16 дюймів. Двопоршневі компресори підходять для використання при підготовці до рейсу комерційного та малотоннажного вантажного транспорту. Хороший варіант для позашляховиків.
Як вибрати компресор
При виборі компресора для автомобіля зверніть увагу на такі параметри:
- продуктивність — вимірюється в літрах повітря, що нагнітається в шину за одну хвилину;
- тиск — для легкових авто підходить модель з показником 2-4 атм, для комерційних авто — 8-10 атм;
- ціна — якісна техніка не може коштувати дешево;
- бренд — популярність виробника є показником якості.
Купуйте автомобільні аксесуари у перевіреного виробника, який дає гарантію на товар.