Позаду CES 2019, що пройшла в Лас-Вегасі. У поточному році участь приймали вісім вітчизняних стартапів, відібраних міжнародними та українськими інвесторами, експертами.
Охочих взяти участь стає все більше. Досвід минулих заходів показав, що стартапи України цілком успішні за кордоном. Фахівці відвідали велику Кремнієву Долину, де на них чекала зустріч з популярними компаніями і короткометражні презентації (пітчинг).
Jollylook
Розкладний фотоапарат без електроніки! Всього лише кілька лінз і невеликі картриджі, що дозволяють отримати миттєві аналогові знімки. Корпус фотоапарата, як і отвори з затвором виготовлені з паперу різної щільності, захищеної ламінуванням. Камера може стати приємним подарунком. Вантажний дизайн, що нагадує акордеон, виглядає незвично. За допомогою одного картриджа Fujifilm можна отримати десять знімків як кольорових, так і чорно-білих. Потім його замінюють на новий.
Продукт екологічно чистий. Виробники заявляють: в упаковці звичайних фотокамер використовується більше паперу, ніж для виготовлення Jollylook.
Сайт jollylook.photo
Nuka
Ще один український стартап 2019 року – блокнот і олівець Nuka, які не зношуються з часом. Писати на сторінках виробу можна будь-якою ручкою. Стерти напис допоможе антисептик для рук. Автори Nuka – учні старшої школи з Києва. Блокнот виконаний з синтетичної папери. У своєму складі він має пластик, що забезпечує водонепроникність. Міцний олівець Nuka – сплав декількох металів.
Школярі мають намір і далі розвивати свій бізнес. Попереду їх чекають продажі за кордоном.
Сайт nuka.me
Photon LMS
Стартап під назвою Photon LMS являє собою фотостудію сучасного формату, що складається з модулів. Блоки працюють від світлодіодів. Їх налічується 2700 штук. Управління можливе за допомогою смартфона або комп’ютера.
Вартість Photon LMS невелика в порівнянні зі спалахами і аксесуарами, використовуваними при фотографуванні. Девайс оцінять починаючі фотографи та власники онлайн магазинів.
Сайт photonlms.com
Rawr
Власникам домашніх вихованців пощастило. Серед українських стартапів 2019 є багатофункціональний нашийник, що дозволяє відшукати загубленого чотириногого друга, дізнатися все про його активність в будь-який момент часу.
Дані передаються на смартфон. У нашийник вбудований GPS-модуль і LTE.
Фітнес-трекер розповість про довжину пройденого шляху, про сон і навантаження собаки. Загальний стан здоров’я і температуру тіла тварини розумний нашийник також вміє “передавати” власнику.
Ліхтарик дозволить бачити, що робить собака під час нічних прогулянок.
В майбутньому планується впровадити в додатку послугу прямого зв’язку з ветеринарними клініками на території Європи і США.
Волога нашийнику не страшна, як і удари – він створений з міцних матеріалів.
Сайт getrawr.com
FunLight
FunLight змінює реальність. Атракціон інтерактивних проекцій є самодостатнім. Не потрібні ніякі ігрові аксесуари. Зображення передається на поверхню стін і підлоги завдяки використанню потужних проекторів. Всі учасники бачать цілісну картину, тому можлива командна гра. Контроль за процесом здійснюється зміною положення тіла в просторі. Їх відстежують датчики, що знаходяться всередині приміщення.
Сьогодні атракціон успішно тестується користувачами в київському торговому центрі Lavina Mall.
Сайт funlight.com.ua
Flasty
Хто ж не хоче завантажити в “чарівний ящик” будь-який харчовий продукт, щоб отримати на виході цікаву картинку? Flasty – 3D принтер, який друкує шоколадом, сиром, м’ясом, тестом, фруктами, овочами різноманітними креативними зображеннями. Вибирати можна із запропонованих дизайнів або ж створювати свій. В якості “паперу” підійде вафля, печиво, пряник, хліб, торт. Протягом п’яти хвилин можна отримати готовий малюнок.
Можливості Flasty оцінили багато власників ресторанів, кафе і готелів.
Сайт flasty.com
Whooshi
Навушники разом з Whooshi стають бездротовими. Для цього використовується зручний аксесуар, що підсилює звук. Його комфортно тримати в руці, кріпити на одяг. Whooshi легкий і потужний одночасно. Управляти гучністю або параметрами відтворення не викликає складнощів.
Такий український стартап 2019 року для тих, хто не мислить свого життя без музики.
Розробники підготували і додаток для пристроїв, що працюють на Android, Windows, iOS. Потрібно пройти тест звуку і в профіль запишуться індивідуальні параметри слуху для подальшого комфортного прослуховування. Звукові ефекти внесуть різноманітність. Слухати музику можна близько восьми годин.
Whooshi сумісний з девайсами, що мають Bluetooth. Для здійснення дзвінків вбудований мікрофон. Робочий діапазон стартапу дорівнює 10 метрам.
Сайт whooshi.me
iGlam
Універсальна прикраса з інтелектом – сучасний аксесуар для стильних жінок.
Колечко iGlam як хамелеон змінює колір залежно від обраної вами одягу. Допомагає йому в цьому світлодіод і додаток, що задає вибраний відтінок. Виконано виріб зі срібла (проба 925). Доповнено напівдорогоцінним камінчиками. Заряду вистачить на п’ять годин. Зарядити iGlam можна за допомогою портативного пристрою.
Сайт a.iglam.fashion
Стартапи 2019 роки від українських умільців вражають. Залишається побажати всім удачі в розвитку проектів.