Криптовалюта в тренді як мінімум з 2017 року, коли був перший бум і навіть школярі після уроків вчилися майнити бітки. Разом з тим, що розумітися на крипті – це стильно, модно і молодіжно, для людей важливо розуміти, де надійно зберігати накопичення і як держава регулює ходіння електронних грошей.
Криптовалюта і блокчейн (на якому вони засновані) створили в кінці нульових кіберанархісти і лібертаріанці, щоб знизити диктатуру держави і дати людині фінансову свободу від «злочинної влади» (якою вони вважали будь-яку ієрархічну систему).
Потім крипта стала популярною, за неї стали купувати не тільки піцу, а й взагалі, все що завгодно. Уряди країн задумалися над тим, як “приручити” електронні гроші і заробити свій маленький гешефт. Це виявилося складно, тому що система блокчейна працює автоматично і більш-менш незалежно від усіх. Руху коштів майже неможливо відстежити, а отже і оподаткувати дохід. Тому тільки Японія, Франція і Німеччина вважають електронні гроші легальними і повноцінними засобами платежів. Інші країни ще думають і не поспішають законодавчо описувати криптовалютні обіги. Або як деякі країни ЄС – оподатковують обмінники і біржі.
Так чи інакше, з недавніх пір в Україні є зачатки законодавства і маса варіантів гаманців для зберігання коштів. Де зберігати криптовалюти, якими гаманцями користуватися, і як з цим співвідноситься держава, ми розберемо далі.
Коротко про закон про «Віртуальні активи»
Верховна Рада України на засіданні 8 вересня прийняла в другому читанні законопроєкт №3637 про віртуальні активи. Про це повідомляється на сторінці законопроєкту на сайті парламенту. З самого початку не потрібно багато чого очікувати від цього. Йдеться про початок правового освоєння цієї теми. Закон більше схожий на словник, ніж на керівництво до дії.
Що це означає?
- Крипта отримала офіційний статус;
- Біржі криптовалют зможуть відкрито діяти на території країни;
- З’явиться нова служба, що займається криптоактивами;
- Згодом з’явиться повномасштабне законодавство, яке регламентує податки і декларування доходів з криптовалют.
Як і в багатьох інших країнах, крипта не рахується повноцінним платіжним засобом, за яку можна отримувати товари і послуги. У той же час, регламентується і оподатковується діяльність посередників, які обмінюють криптовалюта на реальні гроші. Тепер ті, хто обмінюють електронні гроші, повинні будуть платити 5% від доходу. ПДВ на крипту поширюватися не буде.
Щоб зберігати, обмінювати і заробляти криптовалюту безпечно і зручно, рекомендуємо підібрати надійний гаманець.
ТОП гаманців для криптовалюти
Гаманець – це програмне середовище для зберігання віртуальних активів. По суті — клієнт-серверний додаток з високим ступенем захисту.
Є три основних типи гаманців:
- важкі;
- легкі;
- апаратні.
Перші являють собою копію блокчейна – бази даних біткоїна, яка зберігається на комп’ютерах усіх учасників. Ця версія вважається дуже надійною, але займає близько 200 ГБ на жорсткому диску.
Другі зберігають тільки свої дані. Якщо не тримати великих сум, то зручніше користуватися легкими гаманцями. Та й для валютного трейдингу, коли користувач володіє різними видами криптовалюта, підходить тільки такий варіант.
Апаратні гаманці – це флешки або SSD диски. Працюють в інтернеті тільки при підключенні їх до мережі. Це відмінний варіант зберігання великих сум криптовалют.
Тепер переходимо до рейтингу:
1. Blockchain
Блокчейн – найпопулярніший гаманець, а також сервіс обміну, криптобіржа і система введення – виведення коштів. Нескладний для освоєння, досить надійний за рахунок двофакторної аутентифікації. За допомогою гаманця Blockchain можна:
- купувати криптовалюта за реальні гроші з банківських карт;
- обмінювати між собою різні “Коїни”;
- обмінювати реальні валюти (долари, євро і фунти);
- заробляти за допомогою криптотрейдінгу, формувати портфелі тощо.
Це один з найстаріших сервісів, і він дуже добре себе зарекомендував.
2. Coinbase
Coinbase – це криптогаманець, який можна використовувати для покупки, продажу, передачі, а також для зберігання цифрової валюти. Він містить широкий спектр цифрових активів в автономному сховищі. Платформа підтримує більше 100 країн світу і має ряд переваг:
- зручні програми для смартфонів на андроїд і IOS.
- планувальник криптоторгівлі на день, тиждень або місяць;
- спецсховище для підвищення надійності;
- 5$ в подарунок при реєстрації;
- біржа криптовалют.
Аудиторія Coinbase – більше 35 млн. користувачів по світу. Найважливіший плюс – система Coinbase Pro з підвищеним захистом і розширеним призначеним для користувача інтерфейсом.
3. Gemini
Gemini – популярна криптобіржа і зручний гаманець для користувачів мобільних пристроїв і стаціонарних комп’ютерів.
Особливості:
- можливість швидко відстежувати ціни на активи в рілтайм в будь-якому місці, де є інтернет;
- спрощена робота, для забезпечення швидкості управління активами;
- покупки за планувальником;
- швидка реєстрація.
4. BlockFi
BlockFi – гаманець, біржа і банк одночасно! Адміністратори обіцяють 8,6% річних на криптовалюту, що зберігається в гаманці з виплатою відсотків щомісячно. Якщо врахувати “природне” зростання курсу криптовалюти, то це може принести непоганий прибуток без всякого трейдингу, портфелів і обмінів. Зареєструйте обліковий запис менш ніж за 2 хвилини, і почніть заробляти відсотки на обрану вами криптовалюту в той же день.
Рахунок BlockFi Interest Account не вимагає наявності мінімального депозиту, щоб мати право заробляти відсотки. BlockFi резервує до 7 днів для обробки виведення коштів клієнта, але часто здійснюється в той же день. Ці правила будуть змінюватися і поліпшуватися в міру зростання продукту процентного рахунку і отримання відгуків клієнтів. Немає ніяких прихованих комісій, немає мінімального балансу і немає причин чекати.
5. ZenGo
ZenGo – програмний гаманець, призначений для простого використання в місті, в дорозі і взагалі де завгодно. Гаманець ZenGo доступний у вигляді додатку в App Store і Google Play Store. Як правило, більшість гаманців вимагають, щоб ви записали початкову фразу, набір з 12-24 слів, які можна використовувати для відновлення закритого ключа в надзвичайній ситуації. ZenGo підтримує використання біометричних сканерів смартфона для захисту цього секретного ключа.
ZenGo дозволяє користувачам купувати, продавати і отримувати відсотки по ряду криптовалют за певну плату. Додаток має сучасний і простий користувальницький інтерфейс, що робить його відмінним вибором для новачків і просунутих користувачів.
По суті, користуватися можна будь-яким гаманцем з нашого ТОПу, всі вони непогано себе зарекомендували і різняться деталями. Важливий момент – рекомендуємо бути уважними при поводженні з криптовалютами, так як тут практично відсутнє поняття “повернення коштів”.
Як бачите, після прийняття законодавства, вже ніщо не стримує широке коло користувачів від того, щоб зробити рішучий крок назустріч світлому цифровому майбутньому. Встановлюйте гаманці, розбирайтеся і хай прибуде з вами сила коїнів!
Читайте:
Топ-5 кріптокошельков 2019
Криптографія: чим захищені криптовалюти?
Libra: від держави в смартфоні до держави в Facebook