У статті про Топ 10 криптовалют про які ви повинні знати ми показали 10 найвідоміших криптовалют. Насправді цей топ швидко змінюється. Подивіться сюди, Ripple вже на третьому місці. І інша картина сильно змінилася. Тож не дивно буде, що незабаром і перше місце хтось посуне.
Яка з нижчеперелічених бірж найкраща? Питання складне. Кожна з них має свої переваги і недоліки. Зареєструйтеся на декількох, спробуйте. Почитайте форуми та відгуки. Щонайменш, про ці біржі є багато інформації, так як вони одні з найвідоміших.
1. Bittrex
Сайт bittrex.com. Біржа заснована і повністю регулюється в США. Зручна і практично не зависає. Рекомендується Bittrex – для трейдерів, які торгують альткоінамі, тут їх представлено досить багато, близько 200 торгових пар.
Реєстрація нових облікових записів поки припинена. Bittrex – претендент на трон найбільшого в світі кріптообменніка.
Плюси:
- Один з найпопулярніших криптообмінників
- Один з кращих торгових інтерфейсів для мобільних і настільних браузерів
- Має великі обсяги і багато різних пар для всіх основних альткоінов
Мінуси:
- Можуть відключатися гаманці при скачках курсу
- Незначні обсяги для виведення – в межах 0,4 ВТС в день
2. Poloniex
Сайт poloniex.com. Біржа схожа на Bittrex. Багато альткоїнів. Зручна. Потрібно пройти велику верифікацію. Реєстрація не припинена.
Переважна більшість депозитів клієнтів зберігається в автономному режимі в холодному сховищі. Гарна підтримка онлайн.
Після проблем з хакерською атакою у біржі Poloniex, її клієнти мігрували в Bittrex. Проте, Poloniex сьогодні переживає надзвичайно швидке зростання трафіку з часу смерті свого конкурента Cryptsy в 2016 році. Рух виріс з 7 мільйонів щомісячних відвідувань в лютому 2017 року до 30 мільйонів в травні 2017 року.
Poloniex найкрасивіший торговий інтерфейс, як для мобільних, так і для настільних версій.
Плюси:
- 2-й найпопулярніший криптообмінник, після Bittrex
- Один з кращих торгових інтерфейсів для мобільних і настільних браузерів
- Має великі обсяги для всіх основних альткоїнів, включаючи Ethereum.
Мінуси:
- Втрата суттєвої клієнтської бази через повідомлення про відкликання користувачів і відсутності підтримки клієнтів
- Неможливо внести грошову валюту
- Обмеження на вивід до 2000 дол/день
3. Coinbase
Сайт www.coinbase.com. Біржа Coinbase, заснована в червні 2012 року, дуже велика, її інвестиційна оцінка перевищує 1 млрд дол. Являє собою гаманець і платформу для криптовалют. Знаходиться в Сан-Франциско, штат Каліфорнія.
Coinbase поєднує привабливий інтерфейс. Додаток Coinbase для iOS саме завантажуваний в США і Європі. Дозволяє легко вводити/виводити фіат з дебетовою карткою і декількох онлайн-гаманців. Але в Україні, Росії такої можливості немає. Зареєстровано понад 4 800 000 користувачів, в тому числі 45 000 продавців і 9000 додатків для розробників. Добре працює для європейських, американських і канадських клієнтів. Компанія все робить відповідно до законів і вимагає розкривати багато особистої інформації і передавати її в податкову службу.
Плюси:
- Біржа дійсно проста у використанні
- Багато давніх клієнтів
- Доступний онлайн-гаманець
Мінуси:
- Набагато більше роботи, необхідної для перевірки облікового запису
4. CEX
Сайт CEX.IO, заснована в 2013 році як перший постачальник хмарних обчислень, стала багатофункціональним обмінником криптовалют, якій довіряють понад мільйон користувачів. Хоча ця біржа менше попередніх, найголовніша перевага – можливість виведення фіата на банківську карту.
CEX.IO пропонує крос-платформену торгівлю через веб-сайт, мобільний додаток, WebSocket і REST API, надаючи доступ до високорівневої книги замовлень для провідних валютних пар на ринку. Миттєва покупка і продаж біткоїнів здійснюється за допомогою спрощеного інтерфейс пакету.
Реєстрація нових облікових записів в даний час відключена.
CEX є одним з тих міжнародних біткоїнськіх бірж, які приймають євро, британські фунти, долари США, Ethereum, Zcash і Dash. Зайве говорити, що CEX дуже популярний в цих валютних регіонах. Існує нехитра цільова сторінка, що надає вам можливість купувати або продавати біткойн 100, 200, 500 або 1000 доларів. Доступні хороші методи забезпечення безпеки. CEX – дійсно хороша альтернатива для Coinbase, оптимізована для новачків.
Плюси:
- Банківський переказ і депозити кредитних карт
- Дуже проста у використанні і відмінно підходить для початківців
- Користувачі знають, скільки вони будуть платити до реєстрації
Мінуси:
- Ще недавно Litecoin не була зареєстрована
5. GDAX
Сайт www.gdax.com. GDAX – це платформа для трейдингу, яка належить Coinbase.
Дуже добре підходить для технічних трейдерів і пропонує хорошу ліквідність. Депозити в доларах США і можуть бути оброблені дуже швидко. Вважається, що це краща біржа для серйозних гравців у цьому просторі.
Плюси:
- Невід’ємна частина бренду Coinbase
- Оптимізовано як серйозний торговий сайт
Мінуси:
- Більше кроків обробки ID, ніж на китайських торгових майданчиках
- Не підтримує клієнтів з СНД
6. Bitstamp
Сайт www.bitstamp.net. Європейська і повністю ліцензована біржа, працює з 2011 року. Для тих, кому важлива надійність.
Хороші обсяги доступні для великих угод. Приймаються як депозити в євро, так і долари США. Вони дійсно зосереджені на тому, щоб бути чистим обмінником біткоїнів (з 2017 року Bitstamp почав додавати популярні альткоїни).
Плюси:
- Надійна біржа
- HQ Розташований в Люксембурзі
- Добре підходить для великих транзакцій, при цьому проста у використанні для новачків
Мінуси:
- Не доступна за межами ЄС і США
7. Bitfinex
Сайт www.bitfinex.com. Ця біржа рекомендується для торгівлі ВТС/дол. Добовий обсяг торгів по цій парі 1 млрд. дол.
Біржа зручна. Є багато видів ордерів. Є маржинальна торгівля. Зареєструвати аккаунт поки можна тільки по інвайту. Біржа підозрювалася в маніпуляціях курсами, так як були помічені різкі короткочасні коливання, що призводило до збитків у трейдерів. Також біржу підозрюють в підігріві курсу ВТС.
Плюси:
- Зручна для торгівлі
- Великий обсяг по біткоїну
Мінуси:
- Складно пройти верифікацію
- Важко вводити/виводити фіат
8. Binance
Сайт binance.com. Молода Китайська біржа. У зв’язку з приголомшливим ростом популярності Binance змушена тимчасово призупинити реєстрацію нових користувачів, щоб оновити свою інфраструктуру.
Ймовірно, біржа, движок якої здатний обробляти до 1,4 млн ордерів в секунду, виявилася просто не готова до такого стрімкого зростання числа користувачів.
Binance відкрила торгівлю 15 липня 2017 року і з тих пір продовжує залучати трейдерів своєю орієнтованістю на користувачів, проте по-справжньому стрімке зростання популярності біржі почалося в грудні минулого року. Так 7 грудня Binance повідомила, що на її платформі зареєструвався 1 млн користувачів, а 28 грудня, тобто рівно через 3 тижні, їх число перевалило за 3 млн осіб. Привернуто користувачів також за рахунок нарахування відсотків за зберігання криптовалют NEO у них, в ті часи коли NEO був популярний. Комісії всього 0,1%. Хороший вибір пар. Більше, ніж на Бітфайнексі, але менше, ніж на Полоніксі. Без верифікації можна виводити до 2 ВТС в день. Це на багато більше ніж на Бітріксі і Полоніксі.
Плюси:
- Низька комісія
- Великий вибір пар
- Зручна для торгівлі альткоїнами
- Велике виведення коштів
Мінуси:
- Висне сайт
9. HitBTC
Сайт hitbtc.com. Заснована біржа в 2013 році з венчурним капіталом в 6 мільйонів євро, торгова платформа HitBTC відома своїм передовим механізмом узгодження, широким спектром підтримки рішень blockchain і доброзичливим обслуговуванням клієнтів.
HitBTC – надійна європейська платформа з мультивалютною підтримкою. На біржі є ринки для торгівлі цифровими активами, токенами і ICO, надає широкий спектр інструментів, а також стабільний час безперебійної роботи. Ядро-сумісний двигун є одним з найбільш передових технологічних продуктів в своєму класі і реалізує такі інноваційні функції, як очистка в реальному часі. Є демо-режим.
Плюси:
- Немає обмежень на введення/виведення активів
- Низька комісія
- Високий рівень безпеки
Мінуси:
- Трохи пар альткоїнів
10. Gemini
Сайт gemini.com. Належить Братам Уінклвосс – першим у світі біткоїн-мільярдерам. На цій біржі грунтується ф’ючерсна ціна ВТС.
Повністю регульована, повністю сумісна нью-йоркська біржа як для окремих осіб, так і для установ.
Плюси:
- Високі вимоги до резервів капіталу і стандартам дотримання банківських зобов’язань
- Регулюються Департаментом фінансових послуг штату Нью-Йорк і в першу чергу захищає інтереси і активи клієнтів
Мінуси:
- Працює поки тільки в Америці
Висновок:
Скільки всього бірж? Їх сотні. Є також українські біржі Kuna.io і BTC-trade.com.ua. Вони практично однакові, але у першій трохи нижче комісія, але вище ціна. Маленькі обсяги, невелика активність.
Жертвами злому стають найбільші біржі. Бітфайнекс, Полонікс, Бітстамп. Тобто, яка б біржа не була – все це не дуже надійно. Проблеми з законом – конфіскують сервера. Але попередні біржі хоча б якось повертали гроші, а ось Mt.Gox і Cryptsy взагалі нічого не повернули і навіть не було спроб.
Читайте також: Криптовалюти, як мильна бульбашка