Telegram – це хмарна служба обміну миттєвими повідомленнями і передачі голосу по IP, розроблена Telegram Messenger LLP, приватною компанією, зареєстрованої в Лондоні, Великобританія, заснованої в 2013 році російським підприємцем Павлом Дуровим і його братом Миколою. Клієнтські програми Telegram доступні для Android, iOS, Windows Phone, Windows NT, macOS і Linux. Користувачі можуть додавати і обмінюватися фотографіями, відео, наклейками, аудіо та файлами будь-якого типу. Сайт telegram.org
Клієнтський код Телеграма є програмним забезпеченням з відкритим вихідним кодом, але вихідний код для останніх версій не завжди публікується відразу. Сервіс також надає API для незалежних розробників.
Повідомлення і мультимедіа в Telegram за замовчуванням шифруються і зберігаються тільки на серверах. «Секретні» чати між двома онлайн-користувачами, але не для груп або каналів.
У деяких країнах Telegram стикався з цензурою або прямою забороною в зв’язку зі звинуваченнями в тому, що мессенджер використовувався для сприяння незаконної діяльності, такої як акції протесту і тероризму, а також зниженням вимог для полегшення доступу уряду до призначених для користувача даних і комунікацій.
Ми писали, що Facebook купує рекламу в індійських газетах, щоб попередити про фейки в WhatsApp
«Телеграм» є новим проектом і з кожним днем набирає нових користувачів. Ідея розробити мережу, яка буде представляти анонімну переписку, народилася після продажу акцій «ВКонтакте». Деяка сума грошей пішла на новий проект «телеграм месенджер».
Розглянемо найцікавіші факти з історії існування цієї програми.
- Ступінь захисту системи не раз перевірялася на міцність. П. Дуров багато разів пропонував кібергеніям зламати свою переписку, але поки ще не знайшовся той щасливчик, який би з цим впорався. Відомий тільки один випадок злому. Ще на самому початку роботи телеграм, умільцю був виплачений гонорар в 100 тис. доларів.
- Особливість сервера полягає в тому, що дозволяє додатку швидко працювати. Ключ до особистому листування знаходиться на комп’ютері користувача, і дістатися до нього неможливо.
- Додаток дозволяє спілкуватися в секретному чаті, в якому можна видаляти повідомлення.
- Після подій з терактом в Парижі, сайт був під підозрою і його погрожували закрити. Однак цього не сталося. Хоч і не всім подобається зайва скритність.
- У телеграм користувачі мають можливість створювати свої стікери. Для цього вам потрібно знайти що-небудь цікаве. Поділитися своїми стікерами з друзями.
- Сервер кожен день поповнюється на 350 тис. користувачів. Сервери працюють «як бджілки», доставляючи більше 14 млрд. повідомлень в день.
- На сайті є реклама і спам. Додаток користується попитом у 200 країн усього світу.
- Після останнього оновлення системи в Telegram можна без труднощів працювати з аудіоповідомленнями.
- У мене є можливість відправляти фото, які можна відразу ж відправляти в систему.
- Мессенжер не пов’язаний з Фейсбук, але у нього є вихід в Твіттер, в ньому і публікуються основні новини.
- З моменту початку своєї популярності, телеграм намагалися купити багато найбільші корпорації, але П. Дуров не здається і дотримується своєї позиції. Він оцінив свій проект в таку суму, з якої не впорається навіть Google.
- Написати свій бот – ще одна родзинка ресурсу, він буде діяти тільки в межах Телеграм, і виконувати покладену на програму функцію: пошуку, розробника ігор, помічника або співрозмовника. Ця послуга доступна всім, хто знайомий з основами програмування.
- Пік популярності програма отримала в 2014 році, коли виникли проблеми в роботі WhatsApp, більшість користувачів перейшло на телеграм – на ньому і залишилися, оцінивши зручності, швидкість і конфіденційність.
- Програма змусила серйозно похвилюватися творцеві WhatsApp – Яну Коум, так як його дітище дуже сильно відстає від можливостей сервера телеграм. Щоб його наздогнати слід вкласти великі інвестиції. І не дивно, що Ян Коум звинуватив Дурова в копіюванні проекту – заздрість сильне почуття.
- На утримання проекту телеграм щомісячно йде більше 1 мільйона доларів.
Рейтинг найпопулярніших месенджерів
Найпопулярніші мобільні месенджери станом на січень 2019 року по кількості активних користувачів на місяць, в світі (в мільйонах), статистика www.statista.com:
Як бачимо WhatsApp лідирує, а Viber недалеко попереду Telegram
Статистика користувачів Telegram
Кількість щомісячних активних користувачів Telegram по всьому світу з березня 2014 року по березень 2018 року, в світі (в мільйонах), статистика www.statista.com
Ще в жовтні 2013 року Telegram щодня відвідувало 100 000 активних користувачів. У березні 2018 року Telegram досяг 200 мільйонів активних користувачів на місяць.
7 корисних Telegram-каналів для маркетолога
Telegram: месенджер або соціальна мережа?