У мене є для вас хороша новина — кількість айтішників у нашій країні зростає (за останні років п’ять їхня кількість збільшилася вдвічі). Чому це хороша новина? Тому що «плодючість» комп’ютерників хоча б частково компенсує занепад у виробництві та реальному секторі економіки. І що важливо, дає надію на майбутнє.
За дослідженнями GlobalLogic, в Україні приблизно чверть програмістів та тестувальників є програмістками та тестувальницями, тобто жінками. Ще одна особливість національного IT — солідний вік спеціалістів. Середній вік українського розробника — 28 років. Є думка, що це позитивно позначається на масовому продукті, тому що люди старше 25 років вважаються зрілішими та відповідальнішими, ніж юні фахівці.
Також треба сказати, що за кількістю айтішників безумовно лідирують великі обласні центри промислових районів (Харків, Львів, Київ, Дніпро), а відстають приморські міста, курорти та периферія (Херсон, Чернівці, Запоріжжя). Це важливо тому, що філії IT компаній є по всій країні.
Коли чую, що в країні з’явилися IT компанії понад 10 тис. співробітників, хочеться побажати їм рости до небес, бо саме вони прямо і опосередковано піднімають усю країну.
Далі ми докладно поговоримо, хто є хто в ТОП-рейтингу IT компаній України.
ТОП 10 лідерів IT-індустрії
EPAM
Близько 12 тис. співробітників в Україні та понад 50 тис. у світі.
Це велика IT компанія, яка неодноразово входила до списку журналу Forbes як одна з швидкозростаючих. За версією журналу KMWorld Magazine входить до ТОП 100 важливих компаній з управління інформацією. Заснована у США білоруським підприємцем, працює у 25 країнах світу та є примітною у світовому масштабі.
Головний продукт — програмне забезпечення для навчання. Декілька разів отримувала премії за розробки в галузі аджайл (agile — методологія ефективної розробки програмного забезпечення). EPAM — один із флагманів створення та впровадження інноваційних продуктів, що постійно бере участь і перемагає у конкурсах пов’язаних з навчанням, інноваціями та штучним розумом.
Офіси компанії є у багатьох великих містах країни: Харків, Київ, Вінниця, Львів, Дніпро.
SoftServe
Близько 11 тис. працівників. На відміну від лідера ТОПу, ця компанія започаткована українцями. Головні офіси у Львові та в Остіні (Техас). Це досить стара компанія і з’явилася у 1993 році випускниками політехніки. Співпрацювала та співпрацює з багатьма відомими корпораціями, наприклад General Electric, Microsoft, Google.
Сфери інтересу компанії — хмарні технології, захист інформації, рітейл, фінанси, дизайн.
Представництва фірми є у: Харкові, Києві, Дніпрі, Львові, Чернівцях, Рівному та в Івано-Франківську.
GlobalLogic
Міжнародна компанія, зі столицею в Каліфорнії і працююча в десятці країн світу. Загальна кількість співробітників близько 20 тис., керівник — індус, перша назва — IndusLogic, і зміст повністю відповідав назві. Це були «чорні аутсорсери» з Індії, для яких знаходили замовлення у «Штатах». Вони працювали на відстані ще до того, як це стало трендом. Завдяки різниці зарплат, цій компанії вдалося набрати обертів, і за кілька років обзавестися офісами у різних країнах світу, а також багатомільйонним доходом.
Згодом Глобал Лоджик перетворилися на тих, у кого вони відтягували капітал на зорі існування — на серйозну велику фірму з солідним доходом і широким колом інтересів. Тепер вони поглинають дрібні компанії, відкривають офіси та представництва у Східній Європі та Скандинавії. Однак, наприкінці 2021 року, GlobalLogic була куплена та увійшла до концерну Hitachi.
Компанія розробляє програми для торгівлі, банківської справи, телебачення, виробляє мобільні програми, дизайнерські проєкти, системи інформаційного захисту.
Офіси розташовані у кількох містах країни: Харків, Київ, Миколаїв та Львів.
Luxoft
Близько 4 тис. спеціалістів.
Повна назва — Luxoft a DXC Technology Company, мультинаціональна фірма з офісами в США, Європі, Африці, Азії та навіть на островах Тихого океану. Існує вже понад 20 років, займається розробкою програмного забезпечення для автомобілебудування, банківської справи, готельного бізнесу, телебачення.
Представництва відкриті у Києві, Одесі та Дніпрі.
Ciklum
Близько 3-х тис. осіб. Українська компанія, заснована данцем 20 років тому в Києві. Примітна тим, що багато коштів вкладала у просування української айті індустрії, навчання програмування та розвитку всього, що з цим пов’язане.
Виробляє програми для електронної комерції, безпеки, автоматизації, тестування, а також мобільні програми.
Є офіси у Харкові, Одесі, Дніпрі, Києві, Львові та Вінниці.
NIX
Понад 2 тис. співробітників.
Це харківська компанія з 25-річним досвідом роботи. Основний вид діяльності — розробка програм на замовлення, підтримка, тестування та віддалене адміністрування. Також мобільні програми та управління проєктами. Увійшла до ТОП 500 світових постачальників IT послуг (за версією журналу Software Magazine). Співпрацювала із інтернет-провайдерами різних країн.
Важливою перевагою є можливість випускати код на двох десятках різних мовах програмування, а також реалізація мультиплатформенних завдань.
Центральний офіс у Харкові.
DataArt
Понад 2 тис. співробітників.
Міжнародна компанія працює на ринку 25 років. Центральний офіс знаходиться в Нью-Йорку. Розробляє програмне забезпечення для сфери фінансів, засобів масової інформації, ігрової сфери, торгівлі та охорони здоров’я.
Компанія увійшла до ТОП 50 за версією Habr та отримала нагороду за найкращу корпоративну культуру від comparably.com. Є золотим партнером Майкрософт та Гугла.
Представництва відкриті у Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Херсоні.
Intellias
Близько 2 тис. співробітників.
Українська компанія, що заснована у Львові двадцять років тому. Розробляє програмне забезпечення для навігаційного обладнання, автомобілебудування та сфери фінансів. Також задіяна у сфері розробки штучного розуму. Сприяє розвитку технічної освіти в країні, допомагає сиротам та інвалідам.
За версією DOU є одним із найкращих роботодавців Львова та України в цілому.
Офіси розташовані у Львові, Івано-Франківську, Харкові, Одесі та Києві.
Infopulse Ukraine
Близько 2 тис. співробітників.
Компанія була заснована у 91 році у Києві, є представництва у Польщі, Німеччині, Болгарії та Франції. Нещодавно компанія була викуплена EDB ErgoGroup ASA.
Сфера діяльності — розробка програмного забезпечення, супровід програмного забезпечення, аутсорсинг, створення мобільних додатків. Серед замовників — Bosh, Gorenje, УкрСиббанк, ОТПБанк, Райфайзен, Водафон та інші відомі компанії.
Відомо, що компанія активно допомагала хворим дітям, ветеранам АТО та сприяла розвитку технічної освіти в країні.
Офіси є у Києві, Одесі, Львові та Харкові.
Ajax Systems
Близько 1900 працівників.
Заснована у 2011 році та займається розробкою систем безпеки та захисту від пожежі, злому та повені. Особливість — бездротові системи, які відповідають сучасним нормам. У переліку виробів — бездротові датчики, сирени, блоки живлення, тривожні кнопки, холдери. Продукція “Аякса” продається більш ніж у ста країнах світу.
Головний офіс знаходиться у Києві.
Ну і на завершення рейтингу треба сказати, що незважаючи на карантин, кількість айтішників у країні зростає. За даними ain.ua компанії продовжують набирати персонал. Водночас кількість нових офісів збільшилася незначно. Причиною цього може бути перехід на віддалений спосіб роботи, передбачливість керівників, які винаймають приміщення із запасом або економія офісних площ.
Читайте також: ТОП-10 лідерів українського IT-ринку 2018