Є кілька пояснень того, чому все більша кількість молодих людей прагне почати свій бізнес (або знайти джерело додаткового доходу) в віртуальному просторі.
- Перша причина – можливість почати заробляти без будь-якого початкового грошового внеску.
- Друга – можливість самостійно регулювати свою зайнятість в такому бізнесі.
Навіть якщо котрась із ідей здається мало здійсненною, насправді це не так. Безліч людей вже мають подібний успішний досвід, і готові поділитися ним.
Пропонуємо список з 10 ідей, як почати свою справу онлайн прямо зараз. Безумовно, мова не йде про те, щоб відразу заробляти колосальні суми грошей, але це реальні проекти для реального заробітку.
1. Блог
Ведення блогу – це популярний варіант заробітку з мінімальними вкладеннями. Як бізнес з’явився кілька десятків років тому, і зараз ним нікого не здивуєш. Блогери надають інформацію різної спрямованості: і освітню, і розважальну, і вузько тематичну – і все це абсолютно безкоштовно. Заробляють ж вони тим, що надають можливість розміщувати на своїй сторінці рекламу або самі рекламують щось, що хочуть продати. При наявності великої кількості передплатників заробити таким шляхом можна пристойно, досить завжди викладати цікаві і свіжі відео. У цьому випадку власник блогу найчастіше вибирають тему, близьку для себе. Наприклад, він багато подорожує і знімає відео про свої пригоди і місця які вразили його. Або займається фізикою, а паралельно веде розважальний блог про цікавості фізики.
Тем для відео може бути величезна кількість, серед них – кулінарія, мода, світ тварин, флористика, дача і огород, книги, музика тощо. Початкові вкладення в цьому бізнесі потрібні для створення безпосередньо блогу і його первинної розкрутки.
2. Подкастинг
Останнім часом популярність набирає такий вид онлайн-бізнесу як подкаст. Він чимось близький до блогу, проте припускає, що власник повинен створювати власний інформаційний продукт, переважно у вигляді відео або аудіо шоу. В якості успішного прикладу такого заробітку можна привести подкаст Джона Лі Дюма (Entrepreneurs On Fire), присвячений темі підприємництва або подкаст Маргарет Джонс Девіс (Creative Dog Training), присвячений світу собак. Заробіток в цьому випадку принципово не відрізняється від того, який ми бачимо при веденні блогу – розміщення реклами або пропозицій продажу власних товарів (послуг). Первинні вкладення – мінімальні.
Почати вести подкаст не складно, попередньо досить ознайомитися з кількома навчальними програмами, доступ до яких в інтернеті вільний.
3. Дропшиппінг
У чомусь ця модель онлайн бізнесу схожа на інтернет-магазин, але в той же час істотно від нього відрізняється. Щоб зайнятися Дропшиппінгом, потрібно мати офіс, укласти договір з великим магазином і займатися продажем його товарів дистанційно. Не потрібні ніякі склади і приміщення для продукції, це свого роду посередництво між магазином і покупцем, де проміжна ланка бере на себе повне обслуговування клієнта і за це отримує відсоток. Магазинам зручно укладати такі договори, так як вони звільняють їх від необхідності обробки, оформлення і доставки замовлень. Особливо це вигідно, коли мова йде про закордонні магазини, наприклад, інтернет-магазинів Китаю.
Як формується прибуток в разі ведення такого бізнесу зрозуміло. Первинні вкладення будуть потрібні на оренду офісу, підключення його до інтернету, створення свого сайту.
4. Фріланс
Фрілансер – вільний працівник, який в інтернеті може продавати свої послуги. Прийнято вважати, що в основному це написання текстів (копірайтинг) і журналістика. Але це також може бути продаж фотографій, відео та інших послуг дистанційно. Наприклад, затребувана віддалена робота дизайнерів, художників, архітекторів, юристів.
Щоб стати фрілансером взагалі не потрібно ніяких фінансових вкладень, а щоб розібратися в тонкощах подібної роботи досить ознайомитися з кількома керівництвами для початківців.
5. Онлайн-курси
Онлайн-курси – ще одна можливість добре заробляти гроші, вкладаючи спочатку мінімум коштів або не вкладаючи їх зовсім. Курси припускають, що ви зможете за допомогою відео-уроків які регулярно виходять чогось навчити тих, хто в даній області повний нуль. Природно, що самі ви повинні бути професіоналом: відмінно в’язати, готувати, викладати іноземну мову або, наприклад, складати хокку.
Алгоритм такого заробітку мало відрізняється від ведення блогу або подкастингу. Знімайте відео, розміщуйте в своєму блозі або на спеціальній платформі онлан-курсів, а потім просувайте сайт, збільшуючи кількість передплатників.
6. Письменник-привид (ghostwriter)
Деякі блогери або маркетологи з уже розкрученим онлайн бізнесом вдаються до допомоги письменників, завдання яких – створювати для замовника новий якісний і цікавий контент. Зазвичай перед такою людиною варте просте завдання. Однак потрібно бути готовим до того, що жодна ваша стаття (есе, замальовка) ні будуть опубліковані в мережі під вашим ім’ям. Її автором буде вважатися той, хто замовив текст і заплатив за нього. Саме тому в такому вигляді заробітку ви будете почувати себе примарою.
7. Віртуальний помічник
Як і попередній вид заробітку, цей не вимагає ніяких інвестицій, крім знань і умінь. Багато власників серйозного бізнесу в інтернеті (наприклад, інтернет-магазинів), шукають помічників. На них покладаються різного роду завдання, пов’язані з веденням щоденних справ. Це може бути сортування електронної пошти, створення розсилок і листів клієнтам, формування робочого календаря, просування продукції в соціальних мережах і багато іншого.
Аналог такої роботи в реальному світі – секретар або помічник, і подібно їй тут також цінуються моторність, сумлінність, якість і інтенсивність виконуваної роботи. Різниця в тому, що такою роботою можна займатися дистанційно і приділяти їй вільний час.
8. Продаж сайтів
Всі знайомі з таким видом підприємництва, як продаж нерухомості. Своєрідна нерухомість є і на просторах віртуального світу – це сайти. Наступний вид заробітку, який зажадає невеликих початкових вкладень – це покупка / продаж сайтів. Насправді багато хто продає свої сайти, в цьому випадку їх можна купити за мінімальною ціною, перепроектувати і потім продати – вже за іншу суму. Можна продавати «нові» сайти, виготовляючи їх за індивідуальними замовленнями. Така робота як мінімум вимагає спеціальних знань і умінь, проте на ній можна заробити реально хороші гроші. Як тільки у вас з’явиться своя група клієнтів, ви будете забезпечені стабільною високооплачуваною роботою надовго.
9. Публікація власних електронних книг
Припустимо, у вас, виходить, відмінно писати тексти. Натхнення і фантазія постійно підкидають вам нові захоплюючі сюжети, але як почати продаж своїх книг ви не знаєте. Зараз годі й оббивати пороги реальних книжкових видавництв і не чекати схвалення на публікацію, цілком доступно самому починати заробляти. Для цього написану книгу потрібно розмістити на спеціальній платформі (це може бути KDP Amazon, iBooks від Apple і інші). Платформа бере на себе розміщення книги в різних віртуальних книжкових магазинах, ви ж отримуєте відсотки від її продажу. Такий бізнес буде і задоволенням, і вагомим додатковим заробітком.
10. Агентство SEO
Відкрийте власне агентство з SEO-оптимізації сайтів. Це стабільний і високооплачуване джерело доходу через інтернет, але воно теж вимагає професіоналізму. Перед тим, як зайнятися такою ідеєю, необхідно освоїти основні хитрості SEO, і тільки після цього продавати свої послуги. До речі, на просторах інтернету можна знайти відмінні онлайн курси, витратити на навчання кілька місяців і братися до роботи.
Отже, якщо ви мрієте розпочати свою справу в інтернеті, не відкладайте рішення надовго. Виберіть одну з ідей, яка здається вам найбільш перспективною, і беріться за справу.
Заробити онлайн з нуля або мінімальними інвестиціями – це реально!