Team Lead та його функції в digital-агентстві. Інтерв’ю з Андрієм Мітяновим, Team Lead в NGN.agency
Навіщо потрібен Team Lead?
Team Lead – це лідер команди. Його ключова роль – бути медіатором між інформаційними потоками клієнта та команди. Дуже важливо щоб саме Team Lead фільтрував ці потоки – виявляв їхню ключову суть і не пропускав зайву непотрібну інформацію. У такому випадку весь організм, а саме клієнт + агентство, працює коректно, коли перші отримують те, що їм необхідно, а другі ефективно вирішують поставлені завдання. І при цьому всім учасникам процесу має бути комфортно та кайфово! Це обов’язкова умова!
Які його основні обов’язки у digital-агентстві?
Їх доволі багато, тому про кожну розповім окремо:
Робота з поточними клієнтами
Головна функція – забезпечити ефективність поточних проєктів і задоволеність своєї групи клієнтів результатами цієї роботи. І придумати, як іще можна розвивати це співробітництво цікавіше і ширше: додаткові проєкти, впровадження нових підходів та інструментів тощо.
Робота з командою
Важливо розуміти, що Team Lead, і взагалі будь-який інший менеджер, без команди нічого зробити не зможе. Тому робота з командою починається на самих ранніх етапах продажу проєкту. Я завжди раджуся з хлопцями, що краще запропонувати клієнту, як ми це плануємо зробити та що хочемо отримати в підсумку. Це суперважливо, бо я не раз зустрічав підхід, коли одні проєкт продають, а інші його потім повинні зробити. І в таких випадках буває розсінхрон, оскільки команда за фактом старту бачить зовсім інші рішення.
Після продажу я проводжу кік-офф мітинги з командою, коли ми розкладаємо проєкт на дрібні шматочки, призначаю відповідальних і виставляю вже більш реальні терміни, ну, і приступаємо до роботи.
Далі йде не менш важливий етап – контролювати терміни кожного відрізка проєкту і витрачені години команди, щоб ми намагалися не виходити за запланований план і робили проєкт ефективним для всіх.
Для мене робота з командою в процесі реалізації проєкту, мабуть, найцікавіший блок, бо саме тут зустрічається більше складнощів, які потрібно вирішувати на ходу. Знаходжу в цьому якесь творчий прояв для себе.
Робота з фінансами
Якщо піднятися на рівень стейкхолдерів, то найважливішою частиною буде робота з фінансами. Team Lead необхідно знати, як формулювати бюджет, виходячи із завдання й необхідного ресурсу під ці завдання, і проконтролювати, щоб всі статті максимально потрапили в план. Тут же лежить ведення документообігу по проєктах та контроль усіх виплат. Задоволення від цього етапу я отримую менше, але ставлюся до цього як до 20 відсотків із закону Парето.
Контроль якості
Зрозуміло, що коли ми говоримо про дотримання якості та ефективності проєктів, необхідно мати метрики, за якими це можна порахувати. Тому не менш важливим меседжем є контроль виконання всіх метрик, які ми взяли на себе зобов’язання виконати: кількість і обсяг завдань, медійні KPI та таймінги. Контролюю я це через регулярні короткі статуси, на яких звіряю план з фактом і планую з командою, як ми рухаємося далі.
Робота з підрядниками
Буває ситуація, що частину проєкту вдається закрити in house. Тоді я включаю свій соціальний капітал і шукаю потрібну людину з ринку, а далі з’єдную її з командою і комунікую до необхідного результату. Дуже цікаво кожен раз спостерігати, наскільки навіть мінімальне залучення в поточну команду нової людини дає незвичний результат.
Як потрапити у цю професію, і з чого потрібно розпочати?
Мій досвід такий – я починав з менеджменту івентів, працював з хлопцями над організацією весіль, вечірок, потім потрапив на Євро 2012 й інші великі корпоративні івенти. У якийсь момент зрозумів, що це все для мене дуже невдячна історія, і почав задивлятися на стрімко зростаючий ринок digital. І згодом прийшов у smartica skykillers та на якомусь куражі вмовив хлопців дати мені шанс спробувати себе в новій сфері. І поїхало…
Дуже кайфую практикувати щось нове, трохи страшно спочатку, а згодом вже прикольно. Тому, щоб потрапити в будь-яку професію, потрібно не боятися і дуже багато практикуватись. Це звучить максимально банально, але за фактом 10 тисяч годин ніхто не скасовував.
Чим відрізняється професія Team Lead в IT від digital-агенції?
Технічним досвідом і середнім рівнем заробітної плати 🙃
Що тобі подобається в роботі найбільше?
Я отримую задоволення від розв’язання складних питань, бо ж дофамін виробляється.
Як ти підбираєш людей до своєї команди?
Ми всі спочатку емоційні й за пару хвилин відчуваємо своїх людей.І лише після звертаємо увагу на досвід та скіли. Я багато ходив на співбесіди заради цікавості (2–3 рази на тиждень протягом року), й помітив, що є перший головний критерій оцінки людини – суб’єктивний рівень адекватності. Це може відбуватися несвідомо, найчастіше так і буває. Тому я б сказав, що беру людей до команди, виходячи з ідеального комбо: адекватність + скіли.