Інтернет міцно увійшов в життя практично кожної сучасної людини. Людям вже складно уявити, як можна було раніше обходитися без цього гігантського сховища інформації, в якому можна почерпнути стільки корисного і цікавого. Глобальна мережа стала не тільки місцем, де можна знайти відповіді на всі питання, але також способом спілкування, взаємодії з іншими людьми. За допомогою комп’ютерної мережі кожна людина сьогодні може отримати освіту, знайти роботу, налагодити особисте життя, в загальному, стати повноцінним членом суспільства.
Люди вміло користуються наданими благами цивілізації, часом не замислюючись, як саме вони працюють. Навряд чи знайдеться хоч один користувач в інтернет-мережі, який не використовує для отримання інформації пошукові системи. На сьогоднішній день існує безліч пошукових систем, які конкурують між собою за право називатися кращими.
Пошуковики в Росії
Згідно з даними, представленим на веб-ресурсі gs.seo-auditor.com.ru, лідируючі позиції серед російськомовних користувачів, так званого Рунета впевнено займають Yandex і Google.
Статистика пошукових систем рунета на Травень 2017 року:
Звіт про динаміку зміни популярності пошукових систем за травень 2017 року показує що Яндекс трохи поступився Google в різницю 0,89%.
Звіт про динаміку зміни популярності пошукових систем за Травень 2017 року
За лідерами вишикувалися менш затребувані пошуковики, а саме
- Mail.ru — 3,45%
- Рамблер — 0,52%
- Bing — 0,32%
- Yahoo! — 0,26%
- QIP — 0,06%
- Nigma — 0,04%
- Ask — 0,03%
Згідно з даними gs.statcounter.com травнем 2017 різниця в популярності основних пошукових систем трохи більша.
Причиною такого відхилення в показниках може бути те, що gs.statcounter.com враховує весь російськомовний трафік (Росія, Україна, Казахстан, Білорусь та інші країни).
Популярні пошукові системи в Україні
В Україні незмінним лідером залишається Google. Лідери на травень 2017 рік в Україні згідно з даними gs.statcounter.com:
Причому поки писалася стаття, статистика щодо Google та Яндекс відчутно змінювалася на користь першого, що можна побачити на графіку тут.
В Україні зростає кількість власних українських пошукових систем. Серед них можна виділити такі як:
- I.ua
- Ukr.net
- Meta.ua
- Poshukach.com
- Shukalka.com.ua
Більше можна побачити тут.
Статистика пошукових систем Білорусі
У Берарусі цифри по Яндексу також змінилися на користь Google, якщо порівнювати з 2015 роком.
Розподілилися травнем 2017 року пошуковики Республіки Білорусь в такому порядку:
Які є ще пошуковики, дивимося тут.
Цифри Казахстану
У Казахстані Мail.ru за популярністю практично не поступається Яндексу — 11,44% користувачів проти 13,64%. Лідером згідно з рейтингом також є Google.
Світові показники
За даними сайту smartinsights.com, згідно чистої ринковій частки (станом на квітень 2017 року) частка глобального маркетингу з точки зору використання Google становить понад 77%. Це ще раз підтверджує той факт, що Google є лідером на ринку, але також підкреслюється, що інші, такі як Yahoo, Bing, Baidu тощо не варто ігнорувати. Цікаво відзначити, що значна частка ринку Google як і раніше росте.
У минулому році ми бачили 67% ринку для Google, тобто Google виборов ще 10% ринку у своїх конкурентів за лише останні 12 місяців.
Скільки запитів проводиться щодня?
Кількість людей, що використовують пошукові системи, зростає з кожним роком. На сьогодні це 6 586 013 574 пошукових запитів в день по всьому світу:
Пошуковик | Запитів на день |
---|---|
4 464 000 000 | |
Bing | 873 964 000 |
Baidu | 583 520 803 |
Yahoo | 536 101 505 |
Інше (AOL, Ask і т.і.) | 128 427 264 |
До речі, на мобільних пристроях більше пошукових запитів Google, ніж на комп’ютерах в 10 країнах, включаючи США і Японію.
Давайте розглянемо найбільш популярні системи і з’ясуємо, які переваги вони мають у порівнянні з іншими учасниками рейтингу.
Даний пошуковик є одним з найбільш використовуваних не тільки на просторах країн СНД, а й у всьому світі. За даними дослідників, найбільша кількість відвідувань відзначено за користувачами Сполучених Штатів Америки, але й користувачі з інших куточків планети також не залишають без уваги сайт google.com. В чому полягає основна перевага цього ресурсу? Справа в тому, що на головній сторінці пошуковика немає нічого зайвого, тільки рядок пошуку і логотип компанії. Користуючись цією пошуковою системою, людина не відволікається на рекламу або інші сторонні речі, і чітко виконує заплановану дію.
Yandex
Як видно з представленого на сайті Сео Аудитор рейтингу, ще недавно yandex.com впевнено лідирував серед пошукачів, якими користуються жителі пострадянського простору. Але в 2017 році позиції системи помітно похитнулися, що пов’язано, швидше за все, з указом президента України, яким запропоновано заблокувати провайдерами сервіси Яндекса. До речі, таке ж обмеження стосується інтернет-ресурсу mail.ru, на який також накладені санкції.
Yahoo
Ця пошукова система займає четверте місце за популярністю в світі. Але при цьому складно назвати yahoo.com дуже затребуваною серед громадян держав СНД. Складно сказати, з якої саме причини, але пошуковик не користується такою популярністю, як у американських користувачів (24% від загальної кількості запитів в США).
Bing
Пошуковик, який є продуктом компанії Майкрософт, також фігурує у верхніх рядках світового рейтингу. Постійне суперництво з визнаним лідером — Гугл дозволяє системі Бінг невпинно розвиватися і вдосконалюватися. Система була випущена майже 20 років тому, і за весь цей час неодноразово змінювала назву, але якість послуг, що надаються при цьому не страждала. Приклавши ще зовсім трохи зусиль, розробникам компанії Майкрософт обов’язково вдасться скласти гідну конкуренцію світовому лідеру. Найбільша аудиторія користувачів Бінг проживає в США (близько 30%), Китаї (18%) і Німеччини (приблизно 6%).
Rambler
Близько 10 років тому rambler.ru був безсумнівним фаворитом серед користувачів РФ (близько 24%) і країн, що межують з Росією. Але час минав, і більш успішні пошукові системи поступово витіснили Рамблер з п’єдесталу. Але тим не менше, Rambler і раніше дбайливо зберігає своє коло шанувальників, які ні на що не проміняють зручний пошуковик, який до того ж має масу додаткових функцій.
Mail.ru
Цей пошуковик вже згадувався в нашому рейтингу популярних систем. Не дивно, що багато користувачів віддають перевагу саме цьому сервісу, адже, крім функції пошуку, тут можна створити пошту, почитати новини, розділені за темами, дізнатися прогноз погоди і багато іншого. Погодьтеся, це дуже зручно, коли такі різні можливості представлені на одному веб-ресурсі.
Крім перерахованих вище, не останні місця в рейтингу займають такі пошукові системи як Ask.com, AOL, Baidu. Вони змагаються за право вважатися кращими, постійно вдосконалюючись. А сучасному користувачеві залишається тільки вибирати ту пошукову систему, яка задовольнить всі його запити.
Update: