Мережею поширюються чутки про зникнення професій та масові звільнення через роботизацію процесів. Хайп на тему, що ШІ залишить без роботи мільйони людей, набирає обертів. Це правда. Вже зараз ШІ бере на себе всю рутину, а в вакансіях з’являється фраза «спеціаліст з досвідом використання штучного інтелекту». Обговоримо чого насправді чекати від ШІ та які професії він створив у 2023 році.
AI-райтер
Це людина, яка працює з контентом та нейромережами. Від звичайного копірайтера AI-райтер відрізняється підходом до роботи, кількістю обов’язків та якістю результату, який отримає замовник чи компанія. Спеціаліст може виконувати роботу невеликого рекламного відділу, а зарплату отримуватиме одну. Це вигідно для бізнесу.
AI-райтер виконує стандартну роботу копірайтера, але вміє ставити конкретні ТЗ штучному інтелекту та обробляти результат. AI-райтер пише значно швидше за копірайтера, а якість його текстів залишається високою. Копірайтер, який вміє користуватися нейромережами ніколи не залишиться без роботи.
Цифровий маркетолог
В мережі зустрічається інформація, що цифровий та інтернет-маркетолог – один і той же спеціаліст. На практиці між ними є суттєва різниця не тільки в інструментах, які використовуються для роботи, але й в отриманих результатах. Цифровий маркетолог з допомогою штучного інтелекту здатен зробити більше спеціаліста з інтернет-маркетингу, він швидше вчиться та вміє аналізувати великий об’єм інформації.
До стандартних обов’язків маркетолога додається співпраця з ШІ в таких областях:
- аналіз трендів та конкурентів;
- збір відгуків та робота з негативом;
- аналіз маркетингової стратегії, вилучення непрацюючих схем.
Цифровий маркетолог має правильно поставити ШІ технічне завдання та вміти використати отриману інформацію на користь свого клієнта.
AI-тренер
Це експерт, який навчає ШІ адекватно відповідати на запити користувача та правильно читати поставлене технічне завдання. AI-тренер – вчитель для нейромереж, робота якого полягає в їх покращенні.
Компанії наймають таких спеціалістів в штат та ставлять завдання навчити мережу працювати з вузькою тематикою. Один раз спеціаліст навчає ШІ розуміти терміни, завдання, читати проекти, аналізувати цільову аудиторію та вводить його в курс справ компанії. Надалі ШІ самостійно працює з поставленими завданнями та може замінити собою декількох працівників. Це допомагає оптимізувати витрати. Заробіток тренера нейромереж складає від 30 000 гривень на місяць.
AI Ethicists
Спеціаліст етики по роботі з ШІ адаптує нейромережі для роботи з людьми. Сам штучний інтелект немає емоцій, почуттів, хобі чи релігійних та політичних поглядів. Це нейтральна машина, яка створена для виконання заданої роботи. Але зараз ШІ вводять майже в усі сфери життя і важливо, щоб інтелект був толерантним та обходив болісні питання.
Його треба навчати про що і коли можна, чи не можна говорити, як діяти чи відповідати на питання. Робота AI Ethicists полягає в навчанні ШІ розуміти особливості людської психіки. В майбутньому це допоможе покращити його роботу, знизити кількість потенційних конфліктів. Етики працюють в команді розробників, які створюють нейромережі та допрацьовують існуючі.
Data Scientist
Робота з великим масивом даних залишиться актуальною ще довгий час. Data Scientist повинен працювати з ШІ та обробляти дані самостійно для оптимізації конкретного процесу. Це може бути аналіз поведінки покупців, збір інформації про нову продукцію чи розробку. Спеціалісти повинні мати аналітичне мислення, навички програмування та швидко шукати закономірності в великому обсязі інформації.
Це далеко не всі професії, які створить розвиток нейромереж. Більшість нових посад буде з’являтися по мірі навчання штучного інтелекту. Вже зараз велику зарплату пропонують інженерам Big Data, Developer та архітекторам даних.
А що ви думаєте про розвиток ШІ? Як він вплине на вашу роботу?