Готівка під час війни – безпека та впевненість, що вразі збою банківської системи не буде додаткових проблем. Залишаються гроші із заробітної плати, підробітків, але далеко не всі готові інвестувати їх у моменті «зараз».
Виникає потреба зберегти ці заощадження до найкращих часів. Хтось зберігає гроші у гривні, інші – моніторять курс євро у Кременчуці чи іншому місті країни, у пошуках вигідних пропозицій. Обговоримо, у якій валюті краще зберігати заначку під час війни.
У якій валюті зберігати гроші?
Українцям рекомендують зберігати заощадження у кількох валютах: гривні, євро та долари. Якщо заощаджень замало, потрібно накопичувати гривні. Маючи суму від 20 000 гривень, можна частину переводити в долари, а частину в євро.
Коли спостерігається зміцнення гривні, то насамперед потрібно витрачати долари, що дозволяє додатково заробити на курсі валют.
Зараз економіка залежить від політики та точно прогнозувати економічну ситуацію важко. Вибирайте комбіновану стратегію заощаджень у готівці. Наприклад, з євро чи доларами ви можете спокійно поїхати за кордон, і не буде втрат на обміні. Для життя в Україні та обслуговування поточних потреб більше підійде гривня.
Як розподілити гроші для заощаджень?
Для формування заощаджень важливо розуміти фінансові цілі. Наприклад, для резервного фонду (подушка безпеки) на 6 місяців зберігати гроші краще у валюті та гривнях. Розподіл може бути таким: 45% євро і долари та 55% гривня. Якщо видатків у гривні мало, у ній можна зберігати 20%, а решту переказувати в долари чи євро. У ситуації, коли ви збираєте гроші на навчання дитини в Європі, краще купувати євро.
Коли у вас виникає завдання вибору валюти для заощаджень, запитайте себе: «Що я планую робити з цими грошима?», це дозволить прийняти правильне рішення.
Де міняти валюту в Україні?
Зараз існує 3 варіанти обміну валют:
- банк;
- обмінні пункти;
- валюта з рук (міняли).
Безпечний та вигідний спосіб купівлі валюти – ліцензовані обмінники. Вони мають власні сайти, наприклад, як обмінник у Кременчуці https://obmenka-kremen.com.ua/pln-uah, де одразу можна побачити умови обміну та поточний курс.
Працюючи з обмінниками потрібно менше документів, процес відбувається швидше. Нині у таких організаціях є відеокамери, детектор справжності валюти. Імовірність, що долари виявляться фальшивими, як це може бути при покупці з рук, дорівнює нулю.
Такі пункти обміну є у кожному місті країни, за необхідності обмін грошей можна зробити в межах одного дня.
Висновок
Вибираючи валюту для заощаджень, враховуйте свої фінансові цілі, потреби, економічну ситуацію в країні. Відсоток за вкладом виглядає привабливо, але девальвація з’їсть не лише прибуток, а й частину грошей. Використовуйте комбіновану стратегію заощаджень та працюйте над створенням нових варіантів заробітку.